Päevaraamat

Meie tegemised jaanuaris 31. märts


Nuputa võistlus. Kooli uisuvõistlusel sündisid uued rekordid. 6.-9. klasside võistkond võitis EKSL finaalturniiri saalijalgpallis. Keemiaolümpiaadid. Viljandimaa koolide 6.-9. klassi tüdrukute võrkpalli võistlused. Külalistund 7. klassidele. Füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor. Saalihokiturniir. Teadusajakirjade viktoriin. Füüsikalaager. Mõttespordi olümpiaadi teine etapp oli edukas. 9. klasside õppekäik Tallinnasse. Ratsavõistlus Heimtalis. 

Nuputa võistlus

30. jaanuaril toimus Viljandi Paalalinna Koolis järjekordne „Nuputa“ võistluse piirkondlik voor. Võistlus toimub kahes vanuseklassis.

5.-6. klasside võistkonnad, kuhu kuulub kaks 5. klassi õpilast ja kaks 6. klassi õpilast ning 7. klassi võistkonnad, kuhu kuuluvad kolm 7. klassi õpilast.

I voor – „jah-ei“ vastust nõudvad küsimused (5 tk)

II voor – ristsõna + ülesanne, mis on seotud lahendussõnaga (ainult 5.-6.kl)

III voor – nuputamisülesanded (12 tk)

IV voor – loovusülesanded (2 tk).

Meie koolist osales mõlemas vanuseklassis kolm võistkonda.

5.-6. klasside 1. võistkond, kes saavutas I koha, oli koosseisus:

Andre Ületoa, 5.c

Aleksandra Kena, 5.c

Riin Põder, 6.c

Artur Andreson, 6.c

7. klasside 3. võistkond, kes saavutas III koha, oli koosseisus:

Liya Rogolevskaja, 7.c

Laura Nõmmeloo, 7.c

Mariann Märka, 7.c

5.-6. klassi võistkond läheb 9. mail maakonda esindama Tallinnasse.

Õpetaja Tiina Vilberg

Kooli uisuvõistlusel sündisid uued rekordid

2006. aastal valminud Viljandi jäähallis uisutasid meie kooli õpilased 14-ndat korda. Kolmenädalasele uisutamisperioodile järgneb traditsiooniks kujunenud uisuvõistlus. Tüdrukud uisutavad 5 ringi (750m), poisid 3.-6. klass samuti 5 ringi ja 7.-9. klass 10 ringi (1500m). Uisuvõistlusele pääsevad õpilased eelsõitude alusel.

Sel aastal ületati absoluutrekordid nii poiste kui tüdrukute arvestuses. Marian Härm 6.a klassist läbis 5 ringi ajaga 1.42,3 ja Stefan Johanson 9.a klassist 10 ringi ajaga 2.14,7.

Klassiastme rekordid püstitasid lisaks ka Robin Jürgen 1.c – 2.14,3; Markus Madisson 7.c – 3.20,8; Maria Kuura 7.b – 1.54,4

Uisuvõistluse võitjad:

1.-3. klass

2.14,3 Robin Jürgen 1.c

2.20,  Berit Alliksaar 3.a

4. klass

2.06,9 Siim Hommik 4.c

2.13,2 Meribel Hanna Pidim 4.b

5. klass

2.02,0 Rasmus Aarela 5.b

1.53,1 Milana Naumenko 5.a

6. klass

2.09,3 Ruudi Koovit 6.c

1.42,3 Marian Härm 6.a

7. klass

3.20,8 Markus Madisson 7.c

1.54,4 Maria Kuura 7.b

8. klass

3.42,2 Silver Erm 8.c

2.20,1 Elandra Peterson 8.a

9. klass

3.12,9 Stefan Johanson 9.a

2.14,7 Emma-Elenor Peta 9.a

 

 

6.-9. klasside võistkond võitis EKSL finaalturniiri saalijalgpallis

Viljandis toimunud 6.-9. klasside Eesti Koolispordi Liidu meistriliiga finaalturniirile pääses 10 parimat võistkonda (2 alagruppi). Parimad võistkonnad selgitati maakondades koolide omavahelistes turniirides. Viljandimaalt osalesid finaalturniiril Kesklinna ja Jakobsoni kooli võistkonnad. Alagrupi võitjana tuli Jakobsoni kooli noortel esmalt kokku minna Tõrva gümnaasiumi võistkonnaga. Tulemus 2:1 tagas pääsu finaalmängule Rõuge põhikooli võistkonna vastu, mis pingeliselt alanud ja rahulikult 4:1 Jakobsoni noorte kasuks lõppenud võistkonnale tagas võidukarika. Võistkonnas mängisid Kaupo Kruusmäe, Rome Veske, Kevin Soitu, Rasmus Kipp, Robin Joost, Raimond Mets, Morten Siht, Kaidar Keres, Timo Tiido ja Robin Liinsoo. Võistkonna parima tiitli pälvis nii väravavahina kui mängijana tegutsenud Kaupo Kruusmäe.

Jakobsoni kooli vilistlasnimekirjas on tugevaid jalgpallureid – Ragnar Klavan, Joonas Tamm, Kaimar Saag, Roger Teor, Tanel Lang, Illimar Loigo. Tänane võit annab hea motivatsiooni noortele seda nimekirja pikendada.

Õpetaja Aivar Hommik

 

 

Keemiaolümpiaadid

15. jaanuaril toimus keemiaolümpiaadi koolivoor. Ülesandeid lahendas 21 õpilast.

Tulemused:

8. klass

1. Silver Erm 8. c

2. Janeli Sillaots 8. b

3. Marii Tasane 8. a

9. klass

1. Emma Kruusmäe 9. a

2. Berit Ületoa 9. c

3. Kaur Kivilaan 9. c

Laupäeval, 25. jaanuaril toimus Viljandi Jakobsoni Koolis keemiaolümpiaadi piirkonnavoor. 8. klassi õpilastel tuli likvideerida keemilist kaost põgenemistoas, uurida kohvi, mitmeid kemikaale ja suhkrulahuseid. 9. klassi ülesanded olid seotud akvaariumi, valgustite gaaside, räni ja ainete puhtusega, vulkaanide ja mõrvamüsteeriumiga.

Meie õpilaste tulemused: 9. klasside arvestuses sai 3. koha Kaur Kivilaan, 4. koha Emma Kruusmäe ja 5. koha Berit Ületoa. 8. klasside arvestuses sai 6. koha Janeli Sillaots.

Aitäh osalenud õpilastele!

Keemiaõpetaja Age Usin

Viljandimaa koolide 6.-9. klassi tüdrukute võrkpalli võistlused

21. jaanuaril toimusid Abjas Viljandi maakonna koolide 6.-9. kl tüdrukute võrkpalli võistlused. Meie kooli võistkond saavutas II koha. Võistkonda kuulusid Kaira Kääpa, Lisete Hiiesalu, Elisabeth Piirisalu, Emma Vilberg, Martha Pilt, Karoliine Käsper ja Maria Allik. Tüdrukute juhendaja õpetaja Kadri Kuusik. Palju õnne!

 

 

Külalistund 7. klassidele

20. jaanuaril toimus 7. klassidele loeng, mida viis läbi noor rahvamuusik ja näitleja Andres Eelmaa.  Ta andis ülevaate oma kooli ajast kuni unistuste täitumiseni. Eelmaa rääkis oma muusika karjääri soovist ja samuti ka solistiks ning basskitarristiks olemisest Lõõtsavägilastes. Noormees jutustas noortele oma #pind elamustest ja ka ERR-is töötamisest. Loeng oli huumorit täis ning õpilastele huvitav kuulata.

Mathilde Kallaste, 7.c

 

 

Füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor

18. jaanuaril toimus meie koolis Eesti koolinoorte 67. füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor. 8. – 9. klassidest osales 32 õpilast Viljandi linnast ja maakonnast.

Meie kooli õpilastel läks väga hästi.

8. klasside arvestuses saavutas 1. koha  Silver Erm 8.c klassist ja 2. koha Janeli Sillaots 8.b klassist.

9. klasside arvestuses saavutas 2. koha Kaur Kivilaan 9.c klassist ja 5. koha Emma Kruusmäe 9.a klassist.

Õnnitleme võitjaid!

Õpetaja Maila Visnap

 

Saalihokiturniir

15. jaanuaril toimus kooli võimlas saalihokiturniir 5.-7. klasside õpilastele. Turniirist võttis osa 9 klassi.

3. koha saavutas 6.a, 2. koha saavutas 7.c ja võitja oli 6.c klass, kes ei kaotanud ühtegi mängu.

Palju õnne võitjatele!

Kevin Soitu, 8.c

 

 

Teadusajakirjade viktoriin

15. jaanuaril toimus teadusajakirjade “Imeline Teadus” ja “Imeline Ajalugu” viktoriini IV voor. Selle vooru võitis 9.a klassi võistkond 14 punktiga. Neile järgnesid 7.a klass 13 punktiga. Kolmanda koha saavutasid 8.c ja 7.c klasside võistkonnad 11 punktiga. Nelja vooru kokkuvõttes juhib 8.c klassi võistkond. Kogu tabeliga saab tutvuda fuajee stendil ja klassis 229.

Edukat lugemist! Kohtume veebruaris!

Õpetaja Maila Visnap

Füüsikalaager

10. – 11. jaanuaril toimus Jakobsoni ja Kesklinna kooli ühine füüsikalaager.

Kell 9.00 alustasime sõitu Kärstna mõisa poole. Kohale jõudes tegime kiire tutvuse majaga ja siis hakkasime kohe halle ajurakke ragistama. Esimesed kolm tundi ei olnud väga hullud. Pärast lõunasööki toimunud kolme tunnist ajurakkude ületreenimist oli vaja õhtusöögiga energiavarusid täiendada.  Pärast õhtusööki käisime Kärstna renoveeritud kabelis ja lõvi kuju vaatamas. “Terves kehas terve vaim” ja kuna vaimu sai juba treenitud võisime õhtul Kärstna spordihoones keha treenida. Kaasa lõi ka Kesklinna Kooli füüsikaõpetaja Jüri Ojamaa, kellega koos korvpalli mängisime.  Järgmisel päeval ärkasime kella peale, sõime hommikust ja siis tagasi füüsika juurde. Need kolm tundi läksid eriti kiiresti ja enne kui ise aru saime, anti käsk asju pakkida. Asjad pakitud, võtsin veel aega, et sõbraga malet mängida, siis sööma ja pärast söömist ootas rõõmsameelne bussijuht Enno, et meid tagasi Viljandisse tuua. Ja nii kiirelt lõppeski meie 12 akadeemilisest füüsikatunnist koosnev laager. Emotsioonid laagrist olid head. Laager ise oli lõbus, tegevust jätkus ning tunnen, et kõik laagris viibijad said füüsika olümpiaadi piirkonnavooru jaoks vajalikke teadmisi. (Foto autor Jüri Ojamaa).

Kaupo Kruusmäe, 9.a klass

 

 

Mõttespordi olümpiaadi teine etapp oli edukas

Meie kooli 5.-9. klassi võistkond esines teisel etapil väga hästi ja kasvatas edumaa 38 kooli konkurentsis 89 punktiliseks.

1. 828p. Viljandi Jakobsoni Kool

2. 739p. Tallinna Vanalinna Kool

3. 729p. Tallinna Pääsküla Kool

Koolidevahelises heitluses läheb arvestusse viie parema õpilase tulemus (kokku osaleb 315 õpilast) ja seekord olid nendeks:

Kevin Kasik 8.a (4.); Ott Org 9.b (5.); Mattias Nõgols 9.c (9.); Kaupo Kruusmäe 9.a (15.) ja Kevin Jürgen 8.b (21.).

Kahe etapi kokkuvõttes on parimal 5. kohal Kaupo Kruusmäe, teisena Kevin Jürgen 6. koht ja kolmandana Kevin Kasik 8. koht.

Nooremate 1.-4. klassi võistkondlik tulemus 38 kooli konkurentsis on pärast teist etappi 12. koht. Individuaalselt olid kolm paremat Kätriin Hommik 4.c; Oliver Viitmaa 3.c ja Kert Orujärv 3.c

Kolmas etapp toimub 11. veebruaril.

Aivar Hommik, mõttespordi ringi juhendaja

 

 

9. klasside õppekäik Tallinnasse

9. klassid sõitsid neljapäeval, 9. jaanuaril Tallinnasse Ersot kuulama. Enne ja pärast kontserti toimusid klassidele erinevad tegevused. 9.a käis hommikul riigikogus, kus tehti maja peal pisike tutvustav tuur. Kohtusime ka Reformierakonna esimehe Kaja Kallasega, kellelt saime küsida küsimusi ja arutleda üldiselt natuke maailma üle. Kõndisime ka üles justkui lõpututest treppidest Pika Hermanni torni, kus avanes Tallinna igale küljele kaunis vaade. Oli väga mõnus ja tore. Edasi liikusime Estonia Kontserdimajja ERSO-t kuulama. Kontserdi kohta oli eriarvamusi, kuid üldiselt arvati, et see oli uus ja huvitav kogemus ning üllatav. Suur osa õpilastest muutus kuulates uniseks, kuid nagu õpetaj Kersti Soopa ütles, siis võtku see kontsert sind kasvõi uniseks, peaasi et täiesti külmaks ei jäta. 9.a ning 9.c võtsid pärast kontserti suuna PROTO keskusesse. Seal saime lõunatada ning VR atraktsioonidel korralikult südame pahaks ajada. Tegelikult oli keskuses väga huvitav ja saime testida oma kujutlusvõimet ning ka mingil määral loovust. PROTO keskuse ümber oli ka ilus ringi kõndida ja pildistada. Kokkuvõtteks jäi õppekäik paljudele meelde hea ja huvitava päevana. Kindlasti saime teada palju uut, naerda, mõelda, küsida ja uurida. Seltskond oli ka kõik see parem.

Emma Elenor Peta, 9.a

 

 

9. jaanuaril käisime üheksandate klassidega õppekäigul Tallinnas. Juba kell 7.30 startisime kooli eest bussiga, et kella 10-ks Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituuti jõuda. Ülikoolis saime tutvuda sealsete õppimisvõimalustega, nägime, kuidas tudengid õpivad otsesaadet tegema, kuulasime Eesti parimas helipuldi ruumis vaikust ja vaatasime kinosaalis lühifilmi. Järgmisena suundusime Estonia kontsertisaali, et kuulata ERSO esitlusel sarja “Klaverikontsert” II kontserti. Enamusele jättis kontserdielamus positiivse mulje. Siis külastasime Noblessneri sadamalinnakus asuvat PROTO avastustehast, kus igaühel oli võimalus midagi uut ja põnevat avastada. Näiteks saime 4D kinoelamuse ja nägime maailma läbi virtuaalreaalsuse prillide. Hoolimata pikast päevast saime üheskoos klassiga veeta meeldejääva päeva.

Liis Paul, 9.c

 

 

Ratsavõistlus Heimtalis

4. jaanuaril toimus Heimtalis ratsavõistlus, mis oli korraldatud 8. klassi tüdrukute loovtööna. Osalejaid oli 32, nii oma talli ratsutajad, kui ka kaugemalt. Võistlused toimusid kolmes grupis: maalatid (puhtus, kiirus);  60-80cm kostüümratsutamine (puhtus, kiirus); 90/100cm handicap (puhtus, kiirus).

Võistlus kulges oodatust paremini, kellaajad olid natuke nihkunud, kuid kokkuvõtteks oli see üks meeldejääv päev nii korraldajatele kui ka osalejatele.

Kertu Jürine, 8.c

 

 

 

 

Nuputa võistlus. Kooli uisuvõistlusel sündisid uued rekordid. 6.-9. klasside võistkond võitis EKSL finaalturniiri saalijalgpallis. Keemiaolümpiaadid. Viljandimaa koolide 6.-9. klassi tüdrukute võrkpalli võistlused. Külalistund 7. klassidele. Füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor. Saalihokiturniir. Teadusajakirjade viktoriin. Füüsikalaager. Mõttespordi olümpiaadi teine etapp oli edukas. 9. klasside õppekäik Tallinnasse. Ratsavõistlus Heimtalis. 

Nuputa võistlus

30. jaanuaril toimus Viljandi Paalalinna Koolis järjekordne „Nuputa“ võistluse piirkondlik voor. Võistlus toimub kahes vanuseklassis.

5.-6. klasside võistkonnad, kuhu kuulub kaks 5. klassi õpilast ja kaks 6. klassi õpilast ning 7. klassi võistkonnad, kuhu kuuluvad kolm 7. klassi õpilast.

I voor – „jah-ei“ vastust nõudvad küsimused (5 tk)

II voor – ristsõna + ülesanne, mis on seotud lahendussõnaga (ainult 5.-6.kl)

III voor – nuputamisülesanded (12 tk)

IV voor – loovusülesanded (2 tk).

Meie koolist osales mõlemas vanuseklassis kolm võistkonda.

5.-6. klasside 1. võistkond, kes saavutas I koha, oli koosseisus:

Andre Ületoa, 5.c

Aleksandra Kena, 5.c

Riin Põder, 6.c

Artur Andreson, 6.c

7. klasside 3. võistkond, kes saavutas III koha, oli koosseisus:

Liya Rogolevskaja, 7.c

Laura Nõmmeloo, 7.c

Mariann Märka, 7.c

5.-6. klassi võistkond läheb 9. mail maakonda esindama Tallinnasse.

Õpetaja Tiina Vilberg

Kooli uisuvõistlusel sündisid uued rekordid

2006. aastal valminud Viljandi jäähallis uisutasid meie kooli õpilased 14-ndat korda. Kolmenädalasele uisutamisperioodile järgneb traditsiooniks kujunenud uisuvõistlus. Tüdrukud uisutavad 5 ringi (750m), poisid 3.-6. klass samuti 5 ringi ja 7.-9. klass 10 ringi (1500m). Uisuvõistlusele pääsevad õpilased eelsõitude alusel.

Sel aastal ületati absoluutrekordid nii poiste kui tüdrukute arvestuses. Marian Härm 6.a klassist läbis 5 ringi ajaga 1.42,3 ja Stefan Johanson 9.a klassist 10 ringi ajaga 2.14,7.

Klassiastme rekordid püstitasid lisaks ka Robin Jürgen 1.c – 2.14,3; Markus Madisson 7.c – 3.20,8; Maria Kuura 7.b – 1.54,4

Uisuvõistluse võitjad:

1.-3. klass

2.14,3 Robin Jürgen 1.c

2.20,  Berit Alliksaar 3.a

4. klass

2.06,9 Siim Hommik 4.c

2.13,2 Meribel Hanna Pidim 4.b

5. klass

2.02,0 Rasmus Aarela 5.b

1.53,1 Milana Naumenko 5.a

6. klass

2.09,3 Ruudi Koovit 6.c

1.42,3 Marian Härm 6.a

7. klass

3.20,8 Markus Madisson 7.c

1.54,4 Maria Kuura 7.b

8. klass

3.42,2 Silver Erm 8.c

2.20,1 Elandra Peterson 8.a

9. klass

3.12,9 Stefan Johanson 9.a

2.14,7 Emma-Elenor Peta 9.a

 

 

6.-9. klasside võistkond võitis EKSL finaalturniiri saalijalgpallis

Viljandis toimunud 6.-9. klasside Eesti Koolispordi Liidu meistriliiga finaalturniirile pääses 10 parimat võistkonda (2 alagruppi). Parimad võistkonnad selgitati maakondades koolide omavahelistes turniirides. Viljandimaalt osalesid finaalturniiril Kesklinna ja Jakobsoni kooli võistkonnad. Alagrupi võitjana tuli Jakobsoni kooli noortel esmalt kokku minna Tõrva gümnaasiumi võistkonnaga. Tulemus 2:1 tagas pääsu finaalmängule Rõuge põhikooli võistkonna vastu, mis pingeliselt alanud ja rahulikult 4:1 Jakobsoni noorte kasuks lõppenud võistkonnale tagas võidukarika. Võistkonnas mängisid Kaupo Kruusmäe, Rome Veske, Kevin Soitu, Rasmus Kipp, Robin Joost, Raimond Mets, Morten Siht, Kaidar Keres, Timo Tiido ja Robin Liinsoo. Võistkonna parima tiitli pälvis nii väravavahina kui mängijana tegutsenud Kaupo Kruusmäe.

Jakobsoni kooli vilistlasnimekirjas on tugevaid jalgpallureid – Ragnar Klavan, Joonas Tamm, Kaimar Saag, Roger Teor, Tanel Lang, Illimar Loigo. Tänane võit annab hea motivatsiooni noortele seda nimekirja pikendada.

Õpetaja Aivar Hommik

 

 

Keemiaolümpiaadid

15. jaanuaril toimus keemiaolümpiaadi koolivoor. Ülesandeid lahendas 21 õpilast.

Tulemused:

8. klass

1. Silver Erm 8. c

2. Janeli Sillaots 8. b

3. Marii Tasane 8. a

9. klass

1. Emma Kruusmäe 9. a

2. Berit Ületoa 9. c

3. Kaur Kivilaan 9. c

Laupäeval, 25. jaanuaril toimus Viljandi Jakobsoni Koolis keemiaolümpiaadi piirkonnavoor. 8. klassi õpilastel tuli likvideerida keemilist kaost põgenemistoas, uurida kohvi, mitmeid kemikaale ja suhkrulahuseid. 9. klassi ülesanded olid seotud akvaariumi, valgustite gaaside, räni ja ainete puhtusega, vulkaanide ja mõrvamüsteeriumiga.

Meie õpilaste tulemused: 9. klasside arvestuses sai 3. koha Kaur Kivilaan, 4. koha Emma Kruusmäe ja 5. koha Berit Ületoa. 8. klasside arvestuses sai 6. koha Janeli Sillaots.

Aitäh osalenud õpilastele!

Keemiaõpetaja Age Usin

Viljandimaa koolide 6.-9. klassi tüdrukute võrkpalli võistlused

21. jaanuaril toimusid Abjas Viljandi maakonna koolide 6.-9. kl tüdrukute võrkpalli võistlused. Meie kooli võistkond saavutas II koha. Võistkonda kuulusid Kaira Kääpa, Lisete Hiiesalu, Elisabeth Piirisalu, Emma Vilberg, Martha Pilt, Karoliine Käsper ja Maria Allik. Tüdrukute juhendaja õpetaja Kadri Kuusik. Palju õnne!

 

 

Külalistund 7. klassidele

20. jaanuaril toimus 7. klassidele loeng, mida viis läbi noor rahvamuusik ja näitleja Andres Eelmaa.  Ta andis ülevaate oma kooli ajast kuni unistuste täitumiseni. Eelmaa rääkis oma muusika karjääri soovist ja samuti ka solistiks ning basskitarristiks olemisest Lõõtsavägilastes. Noormees jutustas noortele oma #pind elamustest ja ka ERR-is töötamisest. Loeng oli huumorit täis ning õpilastele huvitav kuulata.

Mathilde Kallaste, 7.c

 

 

Füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor

18. jaanuaril toimus meie koolis Eesti koolinoorte 67. füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor. 8. – 9. klassidest osales 32 õpilast Viljandi linnast ja maakonnast.

Meie kooli õpilastel läks väga hästi.

8. klasside arvestuses saavutas 1. koha  Silver Erm 8.c klassist ja 2. koha Janeli Sillaots 8.b klassist.

9. klasside arvestuses saavutas 2. koha Kaur Kivilaan 9.c klassist ja 5. koha Emma Kruusmäe 9.a klassist.

Õnnitleme võitjaid!

Õpetaja Maila Visnap

 

Saalihokiturniir

15. jaanuaril toimus kooli võimlas saalihokiturniir 5.-7. klasside õpilastele. Turniirist võttis osa 9 klassi.

3. koha saavutas 6.a, 2. koha saavutas 7.c ja võitja oli 6.c klass, kes ei kaotanud ühtegi mängu.

Palju õnne võitjatele!

Kevin Soitu, 8.c

 

 

Teadusajakirjade viktoriin

15. jaanuaril toimus teadusajakirjade “Imeline Teadus” ja “Imeline Ajalugu” viktoriini IV voor. Selle vooru võitis 9.a klassi võistkond 14 punktiga. Neile järgnesid 7.a klass 13 punktiga. Kolmanda koha saavutasid 8.c ja 7.c klasside võistkonnad 11 punktiga. Nelja vooru kokkuvõttes juhib 8.c klassi võistkond. Kogu tabeliga saab tutvuda fuajee stendil ja klassis 229.

Edukat lugemist! Kohtume veebruaris!

Õpetaja Maila Visnap

Füüsikalaager

10. – 11. jaanuaril toimus Jakobsoni ja Kesklinna kooli ühine füüsikalaager.

Kell 9.00 alustasime sõitu Kärstna mõisa poole. Kohale jõudes tegime kiire tutvuse majaga ja siis hakkasime kohe halle ajurakke ragistama. Esimesed kolm tundi ei olnud väga hullud. Pärast lõunasööki toimunud kolme tunnist ajurakkude ületreenimist oli vaja õhtusöögiga energiavarusid täiendada.  Pärast õhtusööki käisime Kärstna renoveeritud kabelis ja lõvi kuju vaatamas. “Terves kehas terve vaim” ja kuna vaimu sai juba treenitud võisime õhtul Kärstna spordihoones keha treenida. Kaasa lõi ka Kesklinna Kooli füüsikaõpetaja Jüri Ojamaa, kellega koos korvpalli mängisime.  Järgmisel päeval ärkasime kella peale, sõime hommikust ja siis tagasi füüsika juurde. Need kolm tundi läksid eriti kiiresti ja enne kui ise aru saime, anti käsk asju pakkida. Asjad pakitud, võtsin veel aega, et sõbraga malet mängida, siis sööma ja pärast söömist ootas rõõmsameelne bussijuht Enno, et meid tagasi Viljandisse tuua. Ja nii kiirelt lõppeski meie 12 akadeemilisest füüsikatunnist koosnev laager. Emotsioonid laagrist olid head. Laager ise oli lõbus, tegevust jätkus ning tunnen, et kõik laagris viibijad said füüsika olümpiaadi piirkonnavooru jaoks vajalikke teadmisi. (Foto autor Jüri Ojamaa).

Kaupo Kruusmäe, 9.a klass

 

 

Mõttespordi olümpiaadi teine etapp oli edukas

Meie kooli 5.-9. klassi võistkond esines teisel etapil väga hästi ja kasvatas edumaa 38 kooli konkurentsis 89 punktiliseks.

1. 828p. Viljandi Jakobsoni Kool

2. 739p. Tallinna Vanalinna Kool

3. 729p. Tallinna Pääsküla Kool

Koolidevahelises heitluses läheb arvestusse viie parema õpilase tulemus (kokku osaleb 315 õpilast) ja seekord olid nendeks:

Kevin Kasik 8.a (4.); Ott Org 9.b (5.); Mattias Nõgols 9.c (9.); Kaupo Kruusmäe 9.a (15.) ja Kevin Jürgen 8.b (21.).

Kahe etapi kokkuvõttes on parimal 5. kohal Kaupo Kruusmäe, teisena Kevin Jürgen 6. koht ja kolmandana Kevin Kasik 8. koht.

Nooremate 1.-4. klassi võistkondlik tulemus 38 kooli konkurentsis on pärast teist etappi 12. koht. Individuaalselt olid kolm paremat Kätriin Hommik 4.c; Oliver Viitmaa 3.c ja Kert Orujärv 3.c

Kolmas etapp toimub 11. veebruaril.

Aivar Hommik, mõttespordi ringi juhendaja

 

 

9. klasside õppekäik Tallinnasse

9. klassid sõitsid neljapäeval, 9. jaanuaril Tallinnasse Ersot kuulama. Enne ja pärast kontserti toimusid klassidele erinevad tegevused. 9.a käis hommikul riigikogus, kus tehti maja peal pisike tutvustav tuur. Kohtusime ka Reformierakonna esimehe Kaja Kallasega, kellelt saime küsida küsimusi ja arutleda üldiselt natuke maailma üle. Kõndisime ka üles justkui lõpututest treppidest Pika Hermanni torni, kus avanes Tallinna igale küljele kaunis vaade. Oli väga mõnus ja tore. Edasi liikusime Estonia Kontserdimajja ERSO-t kuulama. Kontserdi kohta oli eriarvamusi, kuid üldiselt arvati, et see oli uus ja huvitav kogemus ning üllatav. Suur osa õpilastest muutus kuulates uniseks, kuid nagu õpetaj Kersti Soopa ütles, siis võtku see kontsert sind kasvõi uniseks, peaasi et täiesti külmaks ei jäta. 9.a ning 9.c võtsid pärast kontserti suuna PROTO keskusesse. Seal saime lõunatada ning VR atraktsioonidel korralikult südame pahaks ajada. Tegelikult oli keskuses väga huvitav ja saime testida oma kujutlusvõimet ning ka mingil määral loovust. PROTO keskuse ümber oli ka ilus ringi kõndida ja pildistada. Kokkuvõtteks jäi õppekäik paljudele meelde hea ja huvitava päevana. Kindlasti saime teada palju uut, naerda, mõelda, küsida ja uurida. Seltskond oli ka kõik see parem.

Emma Elenor Peta, 9.a

 

 

9. jaanuaril käisime üheksandate klassidega õppekäigul Tallinnas. Juba kell 7.30 startisime kooli eest bussiga, et kella 10-ks Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituuti jõuda. Ülikoolis saime tutvuda sealsete õppimisvõimalustega, nägime, kuidas tudengid õpivad otsesaadet tegema, kuulasime Eesti parimas helipuldi ruumis vaikust ja vaatasime kinosaalis lühifilmi. Järgmisena suundusime Estonia kontsertisaali, et kuulata ERSO esitlusel sarja “Klaverikontsert” II kontserti. Enamusele jättis kontserdielamus positiivse mulje. Siis külastasime Noblessneri sadamalinnakus asuvat PROTO avastustehast, kus igaühel oli võimalus midagi uut ja põnevat avastada. Näiteks saime 4D kinoelamuse ja nägime maailma läbi virtuaalreaalsuse prillide. Hoolimata pikast päevast saime üheskoos klassiga veeta meeldejääva päeva.

Liis Paul, 9.c

 

 

Ratsavõistlus Heimtalis

4. jaanuaril toimus Heimtalis ratsavõistlus, mis oli korraldatud 8. klassi tüdrukute loovtööna. Osalejaid oli 32, nii oma talli ratsutajad, kui ka kaugemalt. Võistlused toimusid kolmes grupis: maalatid (puhtus, kiirus);  60-80cm kostüümratsutamine (puhtus, kiirus); 90/100cm handicap (puhtus, kiirus).

Võistlus kulges oodatust paremini, kellaajad olid natuke nihkunud, kuid kokkuvõtteks oli see üks meeldejääv päev nii korraldajatele kui ka osalejatele.

Kertu Jürine, 8.c