11.-17. veebruar

Eelmine nädal oli koolis siginat-saginat täis. Lasti vastlaliugu, söödi kõvasti hernesuppi ja kukleid. Kõik sõbrad said üksteist sõbrapäeval kaartidega tervitada, osta laadalt omavalmistatud kaupa ja muidu lustida. Isegi gripipisik pidi alla vanduma nooruslikule särtsule. Aga allpool kõigest lähemalt.

Vastlapäev

Teisipäeval, 12. veebruaril pidas meie koolipere vastlapäeva. Nooremad õpilased tirisid kelguga lumepalle ja võistlesid kiireima vastlaliu nimel. 5.-9. klassi õpilased vedasid köit ja kelgutasid aja peale. Lumise vastlapäeva järel sai süüa hernesuppi ja vastlakukleid.

Kõigi alade kokkuvõttes olid võitjad:

  • 1.-2. klasside arvestuses 2.d;
  • 3.-4. klasside arvestuses 4.b;
  • 5.-6. klasside arvestuses jagasid 1. kohta 6.b ja 6.c;
  • 7.-9. klasside arvestuses jagasid 1. kohta 9.a ja 9.c.

Teater Sõber „Koht päikese all“

Kolmapäeval, 13. veebruaril külastasid meie kooli algklassiõpilasi rohutirts, lepatriinu ja mesimumm. Vahvad tegelased jagasid lastele hulganisti õpetussõnu. Etendus rääkis putukatest, kellel kõigil on oma ametid ning koos publikuga arutleti selle üle, kelle töö on kõige raskem ja kelle oma kõige tähtsam. Publik oli samuti osa etendusest, vaatajad täitsid lutikate ja prussakate rolle. Etenduse lõpuks selgus, et kõik tööd on tähtsad ja vajalikud.

Sõbrapäev

Neljapäeval, 14. veebruaril tähistasime koolis sõbrapäeva. Teisel korrusel olid väljas klasside isevalmistatud uhked postkastid, kuhu sai panna kaarte ja kirju sõpradele. Toimus südamemäng – hommikul sai iga kooli tulija pooliku südame, mille peal oli number. Päeva jooksul tuli üles leida sama numbriga südame teine pool. Koridorides käis sagimine ja mõni kavalpea pani isegi stendile kuulutuse, näiteks: „Kui sinu südamepoolel on 286, helista mulle!“

Vahetundide ajal sai kuulata kooliraadiot, kus edastati tervitusi ning lasti soovilugusid. Raadiopuldis olid Birgitta ja Alex õpilasesindusest. Pikemate vahetundide ajal toimus aulas sõbrapäeva laat, kus nii nooremad kui vanemad kauplejad müüsid enda tehtud kraami. Laadalt sai osta saiakesi, kaarte, ehteid ning vahvaid isetehtud mänguasju. Laadamöllu ajal leidis sõbrapäevale kohaselt aset ka üks romantiline sündmus, nimelt tegi üks 12. klassi noormees abieluettepaneku oma klassiõele. Pruut oli nõus ja küllap toimub klassipulm juba õige pea!

Kell 18 algas Paala koolis kolme Viljandi põhikooli sõbrapäeva teemaline moe-show. Noorema vanuseastme teemaks oli „Pealpool pilvi“ ja vanemal astmel „Vastandid tõmbuvad“. Meie kool oli esindatud kahe kollektsiooniga. Nooremas astmes astus üles 5.a klass kollektsiooniga „Jumal hoidku“. Poodiumil võis näha nunna, tibisid, ingleid ja jumalat. Vanemas astmes vastandasid 9.a klassi õpilased oma kollektsioonis „Sweet Rock“ roosamannalikku ja rokilikku stiili.

Vene keele olümpiaad

6. veebruaril toimus vene keele olümpiaadi maakonnavoor. Meie koolist osales kümme 7., 8. ja 9. klassi õpilast, kes olid tublimad koolivoorus. Kahjuks ei saanud paljud õpilased, kes koolisisesel olümpiaadil samuti hästi esinesid, maakonnavoorust haiguse tõttu osa võtta.

7. klassi õpilastest näitasid oma häid teadmisi vene keeles Karl-Martin Kadaja (7a) ja Karina Gorškova (7a).

8. klassi õpilaste tulemused on järgmised:

Gerda Ustimenko (8c) – 1. koht;

Mirell Smidt (8c) – 5. koht;

Keidi Põder (8c) – 6. koht.

Tublid olid ka Karl-Eric Alert (8a) ja Aleksei Agešin (8a).

9. klassi õpilastest sai 3. koha Marie-Johanna Univer (9c).

Eriarvestuses sai Jaanus Gorain (9d) 1. koha, Šerelin Zverev (9c) pälvis 2. koha. Eriarvestuses võistlesid õpilased, kes suhtlevad vene keeles igapäevaselt. Karina Gorškova ja Aleksei Agešin võistlesid samuti eriarvestuses.