12.-31. detsember

Loodusajakirjade viktoriin, jõuluüritustest koolis

Loodusajakirjade viktoriin

12. detsembril toimus teadusajakirjade “Imeline Teadus” ja “Imeline Ajalugu” novembri numbrite põhjal viktoriini kolmas voor. Selle vooru parimad olid 6.a klass võistkond Lil Mets 13 punktiga, 5.c klassi võistkond 5c ja 7.c klassi võistkond Moosivanad said mõlemad 11 punkti. Üldliider on jätkuvalt 6.a klassi võistkond Lil Mets 42 punktiga. Küsimuste, vastuste ja tulemuste koondtabeliga saab tutvuda III korruse stendil.

Loodusainete ja ajaloo õpetajad

 

Jõuluüritused koolis

19. detsembril toimus koolis traditsiooniline jõululaat. Müüjaid oli sel korral rekordiliselt, üle 80. Lettidelt võis leida kõike jõuludega seotut. Osta sai jõulukaarte, jõulukaunistusi, ehteid, küünlaid ja ohtralt küpsetisi. Laadamelu jagus kõikidesse vahetundidesse.

19.-20. detsember toimusid jõulu teemalised projektipäevad. Kõikidel klassidel oli teema, millega kaks päeva tegeleti. 5. klasside teemaks lumi, 6. klassidel kuusk, 7. klassidel jõulutaimed, 8. klassidel jõulutoidud ja 9. klassidel kingitooja. Õpilased klassides jagati gruppidesse ja neil tuli üheskoos teha tegevusi, mis eeldasid omavahelist koostööd. Kahe päeva kokkuvõtteks pidid kõik grupid tegema ettekande kaasõpilastele. Kokkuvõtvalt võib öelda, et projektipäevad oli tore vaheldus igapäeva koolielule ja viis mõtted varsti saabuvatele jõulupühadele.

20. detsembri õhtul toimusid 5.-9. klassi jõulupeod. Klassidel olid ettevalmistatud esinemisnumbrid ja pidudelt ei puudunud ka jõuluvana. Paljud klassid olid teinud jõulufilmid ja need olid nii hea tasemega, et kange tahtmine on järgmisel aastal korraldada lausa filmifestival! Elame ja näeme… Õhtu lõppes koolibändide ja õpetajate bändi esinemisega ja külalisena oli laval ka Kesklinna kooli õpilaste bänd.

21. detsembril toimusid jõulu teemalised õpitoad. 5.-9. klassi õpilased said valida 13. erineva toa vahel. Tubades sai meisterdada jõuluehteid, jõulukaunistusi, küünlalaternaid, jõulukaarte, helkureid, laulda jõululaule, teha jõuluorigamit, jõulusporti, modelleerida 3d lumehelvest, osaleda jõulumängude toas jmt. Suur aitäh lapsevanem Siret Ansonile, kelle juhendamisel sai meisterdada soolataignast kuuseehteid. Tänu ka Hedi-Riinile, Jenniferile, Maria-Simonele, Gretele, Kristile, Keiju-Triinule ja Birgitile õpitubade läbiviimise eest.

Sportliku jõuluõpitoa kokkuvõte

21. detsembril korraldatud jõuluõpitoa spordiprogrammis said õpilased hüpata võistlustingimustes kõrgushüpet, visata tennispalliga täpsust ja hüpata koordinatsioonihüpet.

Kõrgushüppe parimad olid vastavalt vanuseklassile:

C vanuseklass

Poisid:

 • 1.55 Andreas Hantson 6b
 • 1.35 Robin Kahu 6d
 • 1.30 Sten Martin Viitra 6b

Tüdrukud:

 • 1.30 Karoliin Käsper 6b
 • 1.15 Liisa Lepmets 7c
 • 1.15 Lotta Laureen Loo 7c

 

B vanuseklass

Poisid:

 • 1.60 Braien Reichenbach 8c
 • 1.50 Alexander Rink 8a
 • 1.45 Pärtel Pärengrub 8c

Tüdrukud:

 • 1.45 Johanna Mõtsar 9c
 • 1.30 Maren Mõrd 8c

 

A vanuseklass

Poisid:

 • 1.50 Joel Uustal 9c
 • 1.45 Oskar Lepmets 9c

 

Täpsusviskes saavutasid parimad tulemused

I koht 6 tabavust: Joel Uustal 9c

II-III koht 4 tabavust: Grete-Ly Hausler 6c, Katarina Põldur 7c

 

Koordinatsiooniharjutus

I-III koht: Lisette Ant 7c, Karl Raudmäe, 9c, Karoliine Käsper 6b

Tulemus: 9 ringi hüplemine 30sek jooksul koordinatsiooni matil.

21. detsembril toimusid ka algklasside jõulupeod. Klassidel olid väga vahvad esinemisnumbrid laulude, tantsude, luuletustega. Mitu klassi olid lavastanud jõulunäidendid ja mitmetes kavades mängisid õpilased muusikainstrumente. Ka jõuluvana oli esinemistest lummatud ja lubas kõik meie väikesed võtta endaga kaasa maailmaturneele esinema!

 

22. detsembril oli 2016. aasta viimane koolipäev. Toimusid aktused, kus esinesid balletistuudio tantsijad ja 9. klassi õpilased jõulunäidendiga. Balletistuudio etendus 1.-3. klassile oli hingestatud ja saalis valitses vaikus, kõik kuulasid ja vaatasid ning neile läks laval toimuv korda. 9. klassi näidend jõulutunde otsimisest oli tõeliselt nauditav. Lavastaja Triinu Kaup oli leidnud õpilased täpselt neile sobivatesse rollidesse ja laval toimuv ei jätnud kedagi külmaks. Aitäh 9. klassid suurepärase töö eest!

7.-9. klassi aktusel olid meil ka külalised riigikogust, nimelt tulid meid tervitama riigikogu I aseesimees Enn Eesmaa ja riigikogu liige Helmut Hallemaa.