25.-28. märts

Avame päevaraamatu järgmise lehekülje. Täna, esimesel aprillil tuli rõõmustav teade haridusministrilt Jaak Aaviksoolt. Nimelt seoses erakordselt pikaleveninud talvega on lubatud lõpetada kooliaasta mitte 1. juunil vaid juba 1. mail. Kõik suvetööle jäänud õpilased lennutatakse koos õpetajatega soojale maale, et õppeaasta positiivselt lõpetada.

Ja nüüd eelmise nädala sündmustest.

Õppekäik Orioni tähetorni

26. märtsil käisime Jakobsoni kooli 7.a klassiga õppeekskursioonil Orioni tähetorni. Seal saime näha ja osaleda erinevates füüsika katsetes. Saime ka teada tähetorni ajaloost, ehitamisest ja valmimisest.

7.a klassi õpilane Carmen Karma

 

 

 

 

Saksakeelsete näidendite päev

28. märtsil toimus Paalalinna koolis teatrikuu raames järjekordne saksakeelsete näidendite päev „Theater macht Spass“. Osa võtsid kaheksa truppi. Meie kooli 6. kl õpilased Margaret, Saara-Katri, Hetti, Hanno, Kaspar, Rasmus, Raiko, Mihkel Jüri, Rebeca-Lotta esitasid lühinäidendi „Pippis Langstrümfe“.

Züriisse kuulus viis inimest, nende hulgas ka Ugala näitleja Tarmo Vridolin. Pärast laste etteastet jagati esinejatele tänukirju ning kommi. Eriti oluliseks nii noorte näitlejate kui ka juhendajate jaoks pean Tarmo Vridolini heatahtlikke sõbralikke soovitusi edaspidiseks. Meie näitetrupp võitis kõige rõõmsameelsema esituse auhinna. Eriauhinna sai Margaret remarki osa eest. Nii minu kui ka laste arvates oli see üks tore ja lustlik üritus.

Praegu valmistume laulukonkurss „Lautstark“ Lõuna Eesti vooruks, mis toimub Tartus 13. aprillil.

Saksa keele õpetaja Kaidi Kullama