28.01-03.02

Eelmisel nädalal algas sõbrakuu ja nii võikski selle kuu märksõnadeks olla sõbralikkus ja abivalmidus. Kõik meie kooli õpilased ei saa muidugi olla omavahel päris sõbrad, selleks on meid liiga palju, aga sõbralikult suhtuda saame küll igaühesse. Märgakem kaaslast enda kõrval, suhtugem teistesse nii, nagu tahaksime, et meisse suhtutaks. Suure osa oma elust veedame me ju koolis ja küll oleks hirmus, kui meil oleks siin paha olla. Hea õhustik koolis sõltub meist kõigist, nii et anname oma panuse, et meil kõigil oleks siin hea.

Kooli emakeeleolümpiaad

24. jaanuaril toimus meie koolis emakeeleolümpiaad. Lisaks teksti tähelepaneliku lugemise oskusele ja õigekirja tundmisele tuli teada sõnaliike, piltlikke väljendeid ja võõrsõnu ning parandada lausete sõnastust. Keelevaistu sai proovile panna Sõnause sõnavõistluse uudissõnade tähendusi ära arvates. Loomingulisus avaldus ülesandes, kus tuli kirjeldada taimi, näiteks rootsutut norulille, muhedat tüsikut või öövilget. Nii mõnigi õpilane sai teada, et talupojamõistus tähendab tervet mõistust ja arukat mõtlemist, tädi Maali aga öeldakse lihtsa inimese kohta ning pika hambaga midagi tegema on vastumeelselt tegutsema; Facebook võiks eesti keeles olla pilksirvik ja pabertaskurätiku asemel saaks taskust võtta hoopis nuusiku.

Parimad emakeeletundjad:

7. klassid (osalejaid 18)

1. Kaisa Laar 7.c

2. Anita Mutso 7.a

3. Merike Rundu 7.c

4. Johanna Jõgisoo 7.c

5. Jakob Univer 7.a

6. Emilia Kagovere 7.c

8. klassid (osalejaid 19)

  1. Birgitta Mölder 8.c
  2. Brenda Tarn 8.c
  3. Ester Suur 8.a
  4. Lisanne Nääb 8.c
  5. Kristofer Kõss 8.d
  6. Gerda Vindi 8.a

9. klassid (osalejaid 13)

  1. Erli Mat 9.c
  2. Marie Johanna Univer 9.c
  3. Ruth Schihalejev 9.c

4.-5. Klaarika Lehes 9.c

4.-5. Oskar Ilves 9.c

6. Merili Sammel 9.b

9. veebruaril toimub Paalalinna põhikoolis emakeeleolümpiaadi maakonnavoor. Meie kooli saab esindama minna kuus õpilast, st kõik I ja II koha võitnud.

Sakala viktoriin

Järjekordne Sakala viktoriin toimus uuel aastal ilmunud maakonnalehtedest loetut meelde tuletades neljapäeval, 24. jaanuaril.

Kas sina tead, et 2012. aastal Viljandimaal sündinutele pandi enim nimeks Marten, Kultuuripärliks sai Anu Raud, et Juhan Voolaiu kirjutatud poisteraamatu „Kullamäe lood“ peategelased seiklevad Uueveski ümbruses ja kultuuriakadeemias hakatakse koolitama pimedate tõlke?

Seekord läks võit jagamisele 9.c klassi võistkondade Jemm ning Lugeja vahel. Üldarvestuses sai esikoha Jemm ehk Johanna Marie Univer, Eva-Liisa Vaarik, Merian Kadaja ning Johanna-Maria Opermann.

Uus viktoriin on juba 7. veebruaril.

Õpetaja Eini Ilves

Austria rahvatantsijad

Reedel, 1.veebruaril külastasid meie kooli Austria rahvatantsijad, kes pakkusid köitvat meelelahutust. Nii tantsijad kui ka publik olid alguses tagasihoidlikud, kuid esmamulje oli petlik. Hetk hiljem täitus saal ehmatavate plaksude ja mürtsudega, mille tõid kuuldavale meestantsijad. Lõputantsu said kõik soovijad kaasa tantsida.

Austria rahvatantsijad olid Eestis, et osaleda Viljandi talvisel tantsupeol ning lisaks Jakobsoni koolile külastati ka teisi Viljandimaa koole.

http://bambuser.com/v/3338781

 

Talvine tantsupidu

Laupäeval, 2. veebruaril toimus 15. talvine tantsupidu, kus osalesid ka Jakobsoni kooli õpetajate ja 7.-9. klasside rahvatantsurühm. Peoliste rongkäik algas pärimusmuusika aida juurest ja esimesed tantsijad, kes jõudsid Vabaduse platile said Märt Agu juhendamisel kohe alustada „Kägaraga“.  Muusikat korrati nii kaua, kuni kõik 106 rühma 1288 tantsijaga olid käsikäes ühises tantsuringis.  Pidu oli emotsionaalne nii osalejatele kui ka korraldajatele, ka seepärast,  et Viljandis enam talvist tantsupidu ei toimu.  Korraldajate sõnul on nad oma eesmärgi – pärimustantsu viimine rahvatantsijate hulka- täitnud ja 1998. aastal alustatud ettevõtmist on järgitud nii Ida-Virumaal, Tartu- kui Järva- ja Harjumaal.