4.-10. veebruar

Täna võib veel kord soovida head uut aastat, sest Hiina kalendri järgi algas uus aasta –draakon andis vahetuse üle mustale veemaole. Olgu maoaasta täis kordaminekuid ja edusamme. Kohe aasta alguses sooviks aga tugevat tervist ja head paranemist, kuna eelmisel nädalal olid paljud õpetajad ja õpilased sunnitud gripi tõttu tõvevoodis lamama. Paranege, sest vastlapäeval peab liugu laskma ja sõbrapäeva sõprade seltsis veetma.

„Nuputa“ võistlus

7. veebruaril toimus Viljandi Paalalinna Koolis Viljandimaa 5.-6. ja 7. klasside “Nuputa” võistlus.

5.-6. klasside arvestuses saavutas I koha meie kooli 1. võistkond koosseisus Bert Siimon, Oskar Lepmets, Helena Harriet Tamm ja Laura Liisa Jaansoo. Bert Siimon oli 5. klasside arvestuses maakonna parim peastarvutaja.

7. klasside arvestuses pälvis II koha meie kooli 1. võistkond koosseisus Helene Maria Skovgaard, Jakob Univer ja Anett Larm.

Bioloogiaolümpiaad

2. veebruaril toimus meie koolis bioloogiaolümpiaadi maakonnavoor. Majja kogunes 108 6.-12. klasside bioloogiahuvilist noort, esindatud oli 18 kooli.

Meie kooli esindanud 17 õpilasest jõudsid kümne parema hulka järgmised:

7. klass (22 osalejat)

3. Anita Mutso

5. Alex Jelisejev

6.-7. Anett Larm, Marleen Kuusik

9. Karl Martin Kadaja

8. klass (23 osalejat)

3. Brenda Tarn

4. Gerda Ustimenko

5. Keidi Põder

10. Lisanne Nääb

9. klass (29 osalejat)

4. Marie Johanna Univer

10.-11. Martin Ruut, Aksel Allas

Rahvamuusik Juhan Suits meie koolis

Reedel, 8. veebruaril käis 5a-l ja 5c-l külas Juhan Suits kes töötab Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusika lektorina ja lisaks mängib pilli mitmes kollektiivis. Eriliseks lemmikpilliks on torupill.

Juhan Suits mängib pille, mis mahuvad ühte kohvrisse. Kaasa võetud kohvris olid vilepillid, flööt, sarvepill, parmupill, torupill, suupill ja üks kummaline hääleta pill kõrvaklappidega. Lisaks pillimängimisele sõidab mees meelsasti mootorrattaga. Ta ütles, et pille ei pea alati kalli raha eest ostma, ka odava pilliga saab muusikat teha. Juhan Suits kinnitas, et iial ei tea ette, mida tulevikus tegema hakkad. Tore üritus oli!

Franko 5a, Hanno 5c

Koolitantsu maakondlik voor Ugalas

Pühapäeval, 10. veebruaril toimus Ugalas koolitantsu maakondlik voor. Meie kooli esindas seal Hebe kahe tantsuga. 2c klass esitas „Naksitrallide“ ja 4b klass „Täheretke“ tantsu. Lisaks neile kahele klassile lähevad koolitantsu Jõgeva maakondlikule voorule 14. veebruaril ka 6c klass kahe tantsuga.

Meie kooli õpilasi võis näha tantsimas ka mitmes teises kollektiivis. Eriliselt tuleks esile tuua 8c klassi õpilane Vanessa Kärmas, kes tantsis vabatantsude kategoorias soolotantsu.