4.-8. märts

Avame järjekordse lehe päevaraamatust. See lehekülg on nagu mõnest värviraamatust – nii värviküllane ja kirev oli eelmise nädala stiilinädal. Aga sellesse nädalasse mahtus ka vaimses mõttes kirevust. Allpool kõigest lähemalt.

Võrkpalli kooliliiga

Lõppesid Viljandi maakonna võrkpalli kooliliiga võrkpallivõistlused. Meie kooli poisid saavutasid II koha. Võistkonnas mängisid Oskar Ilves, Kalev Kübar, Sander Luik, Mihkel Lippo, Mikk Milvek, Edgar Toimetaja ja Roger Teor.

Meie kooli tüdrukud said I koha. Võistkonnas mängisid Mariann Lips, Sirli Ennok, Kerli Kislõi, Šerelin Zverev, Eneli Kleeman, Getter Kauts, Agne Joalanda Jõgis, Triinu Jakubelovitš.

Mõlemad võistkonnad esindavad Viljandi maakonda 15. ja 16. märtsil finaalturniiril.

Võistkondade juhendaja on Kadri Kuusik

Mõttespordi olümpiaadi kolmas voor 05.03.2013

Mõttespordi olümpiaadil osalevad meie õpilased vene kabes. Olümpiaad koosneb neljast voorust ja arvesse lähevad igal etapil kogutud punktid. Arvestust peetakse koolide ja individuaalselt õpilaste vahel. Õpilased on jaotatud 1.-4. klasside ja 5.-9. klasside rühmadesse.

Kolmandal etapil üllatasid seekord tüdrukud. 5.-9. klasside arvestuses tuli etapi võitjaks 95 konkurendi hulgas Hedi-Riin Kivikas 5.a klassist ja 1.-4. klasside arvestuses saavutas Anette Printzmann 4.b klassist II koha.

KOOLI SEIS PÄRAST KOLME ETAPPI:

5.-9. klassid (29 kooli) – II koht, 218 punkti

1.-4. klassid (18 kooli) – 6. koht, 67 punkti

Individuaalselt pärast kolmandat etappi:

5.-9. klassid (130 õpilast)

5. koht – 66 punkti Alari Hommik, 8c

10. koht – 47 punkti Kevin Reichenbach, 8c

17. koht – 36 punkti Hedi-Riin Kivikas, 5a

1.-4. klassid (77 õpilast)

11. koht – 48 punkti Anette Prinzmann, 4b

44. koht – 10 punkti Gen-Horret Rand, 4b

51. koht – 5 punkti Kaur Kivilaan, 2c

Aivar Hommik, juhendaja

Stiilinädal

4.-8. märtsil toimus koolis stiilinädal, kus igal päeval oli oma riietumisstiil.

Stiilinädal algas „tudukates“. Kooli peal võis kohata nii õpilasi kui ka õpetajaid hommikumantlites, pidžaamades, sussides ja kaisukarudega. Neljanda vahetunni ajal said algklasside õpilased kuulata muinasjutte esimesel korrusel. Teisipäev oli dressipäev ja kolmanda ning neljanda vahetunni ajal sai võimlas aeroobikat teha. Kolmapäevaseks stiiliks olid mütsid, ühel uhkem kui teisel. Neljapäeva vallutas roosa värv, koridorides võis kohata roosasid õpilasi ja õpetajaid. Nädala lõpetas fotojaht, kus tuli pildistada erinevaid märksõnu koolis: rõõmus, vikerkaar, värvitu jne.

Terve nädala jooksul oli võimalik aulas lasta teha sõbrapilte ning võisteldi kõige stiilsema klassi tiitli nimel.

Täname stiilinädala läbiviijaid: õpilasesindus, aeroobikatreener Sirli Tamm, Silver Tõnisson (6c), Andre Anijärv (6c), Claire Teder (9a), Merit Vettik (5b) ja Keiu Tetsmann (6b).

Liis Peedosk, huvijuhi praktikant

 

Rohkem pilte on kooli kodulehel fotoalbumis.

Kodutütarde laager Paistus

9.-10. märtsini toimus kodutütarde ja noorkotkaste maakondlik laager Paistu koolis. Esimesel päeval osalesid lapsed erinevates töötubades, kus valmistati lindude pesakaste ja malelaudu. Lisaks õpiti tegema erinevaid sõlmi ja mängiti kabet ning malet. Ühes õpitoas pidid lapsed õhtuseks esinemiseks dramatiseerima muinasjutu. Meie kooli kodutütred särasid mitme muinasjutu peategelastena. Eriti meeldis pealtvaatajatele muinasjutt hundi ja rebase võidusõidust, kus hundi rolli täitis meie kooli Emma ja rebaseks kehastus Karolina. Järgmisel päeval toimus kabe- ja malevõistlus, kus selgitati parimad nii võistkondlikult kui ka individuaalselt.

Kuujäneste rühmajuht Moonika Pärna

Õpetajate käsitöönäitus

8. märtsil toimus raamatukogus õpetajate käsitöönäitus. Oma töid eksponeerisid kolmteist õpetajat, kelle osavate näppude all olid sündinud väga ilusad tööd. Näitusel võis näha raamatukogu juhataja Erna Ardeli heegeldatud päevatekki, linikuid, salle ja kindaid. Õpetaja Maila Visnapi laual olid uhked linikud, sallid, ehted ja väikesed heegeldatud kleidikesed. Õpetaja Pille Maidesoo lauda ehtisid heegeldatud kleit ja uhked mänguasjad. Ka teiste õpetajate väljapanekud olid kiitust väärt. Tore, et meie kooli õpetajad oskavad teha nii ilusat näputööd.

Näitust korraldatakse kindlasti ka järgmisel aastal, nii et jääme ootama!

Viktoriin Šotimaast

Meie kooli kaks kaheksanda klassi võistkonda käisid maakonna Šotimaa-teemalisel viktoriinil. Kokku oli esindatud 12 maakonna põhikooli. Meie kooli esimene võistkond koosseisus Karl-Eric Alert, Sten Siro, Kristofer Kõss ja Ester Suur saavutasid I koha. Teine võistkond jäi 8. kohale. Võistkondi juhendajas õpetaja Eve Libe. Õnnitleme võitjaid ja osavõtjaid!