Meie tegemised 17. oktoobril – 4. novembril

Üleeuroopalise programmeerimisnädala Code Week robootika töötuba, tööturgu ja tööelu tutvustavad töötoad 8.-9. klasside õpilastele, 4.-5. klassi rahvastepalli võistlused

Üleeuroopalise programmeerimisnädala Code Week robootika töötuba

19. oktoobril toimus Robootika töötuba Türil, kuhu olid kohale sõitnud Viljandimaa ja Järvamaa robootikast huvitatud õpilased eesmärgiga ehitada robot. Meie kooli 3.c klassi õpilased Artur Andreson, Sven-Miko Jürgens, Gereth Soesoo ja Ken Marten Konrad ehitasid WeDo komplektist puudelangetamise ja lõhkumise roboti. 5. klassi õpilased Markus Zirnask, Ken-Romet Lumiste, Joonas Jürine, Sten-Oliver Malk, Johanna Saavaste, Mia-Mai Seermann ja Silver Erm ehitasid Mindstorms komplektist kolm erinevat robotit. 6. klassi õpilased Carl Johannes Uba ja Asser Kahro Kadaja mõtlesid ehitaja-robotile.

Joonas: „Tore päev. Mulle meeldis robotit ehitada ja oma robotist rääkida, plaani koostada ja mõelda.“ Johanna: „Ma arvan, et see oli väga hariv kogemus. Teiste ehitatud roboteid oli väga tore vaadata ja sealt sai palju häid mõtteid.“

Töötoas alustatud roboteid täiendavad õpilased robootikaringis, et nendega minna HITSA õpilaskonkursile „Digistame ära!“.

türil

Tööturgu ja tööelu tutvustavad töötoad 8.-9. klasside õpilastele

20. oktoobril toimusid tööturgu ja tööelu tutvustavad töötoad meie kooli õpilastele. Lektoriks Karin Pulst, kes on karjääriinfo spetsialist Eesti Töötukassa Pärnumaa osakonnas.

Loengul tulid vaatluse alla teemad:

  1. Noorte töötus: ülevaade noorte töötuse statistilistest näitajatest ning arutelu, mis töötust mõjutab, tugeva erialase ettevalmistuse tähtsus.
  2. Kuidas alustada esimesi tööotsinguid, kuidas saada vaheajaks töö? Millised võimalused ja kelle kaudu on võimalik noorel tööd saada. Mida saab noor ise teha, et tööotsingud oleksid efektiivsed ja leitaks meelepärane töö.
  3. Tööks vajalike oskuste kaardistamine, ülekantavad oskused. Kuidas muuta oma senised kogemused ja õpitu konkurentsieeliseks tööturul. Vajalikud oskused enda teadmiste ja õpitu kasutamiseks tööturul.

Õpilased said teada olulist infot tööturu ja tööelu kohta. Oli õpetlik ja väga vajalik loeng!

P1140462

4.-5. klassi rahvastepalli võistlused

Jakobsoni kooli klassidevahelised 4.- 5. klasside rahvastepalli võistlused toimusid 2. novembril. Osa võttis 12 võistkonda.

Tüdrukute arvestuses olid kolm paremat:

I koht 5.c

II koht 4.c

III koht 4.a

Poiste arvestuses olid kolm paremat:

I koht 5.c

II koht 4.a

III koht 4.b

Võistkondade parimad esindavad kooli maakonna võistlustel 14. novembril.

P1140582