3.-7. september

Võtame siis lahti esimese lehekülje päevaraamatus.

Koolis on kõige tähtsamad lapsed – ilma õpilasteta pole kooli. Aga õpetajaid peab ju ka olema. Tulevikukoolis pole neid võib-olla enam vaja, nende töö teevad ehk ära targad masinad, aga ei tahaks seda ikka hästi uskuda. Meie koolis töötab üle poolesaja õpetaja, direktoriks on Eero Järvekülg, õppejuhiks Kaie Lõhmus ning huvijuhiks Moonika Pärna.

Enne 1. septembrit käisid õpetajad ennast koolitamas. Kaks päeva pidasime plaani, kuidas koolitöö paremini sujuks, et meil kõigil oleks hea olla ja igaüks meie suurest kooliperest tahaks hommikul rõõmsalt ja teadmishimuliselt kooli tulla ning sama rõõmsalt ja targemana koju minna

 

Esimene september 2012 on esimene koolipäev meie uues koolis.

Kella 10.30 on 77 esimese klassi last ja nende vanemad ootusärevalt koolimajja kogunenud. Hakkab tibutama vihma ja õue planeeritud avaaktus tuleb läbi viia kooli aulas. Kuna sinna kogu koolipere ei mahu, toimub aktus ainult esimeste ja viimaste, üheksandate klasside õpilastele. Aga nende jaoks ongi see kooliaasta eriline – ühtedele algus, teistele lõpp. Aktus on eriline ka seetõttu, et see on uue kooli esimene aktus ja linnavolikogu esimees Tarmo Loodus annab koolile üle uue lipu, mille vardasse lööb koos direktoriga sümboolselt kinnitusnaela, neid abistab 9a klassi õpilane Alex Prantsen. Esimese klassi õpilased loevad ette aabitsatõotuse. Ja helisebki esimene koolikell – selle helistavad esimese klassi õpilane Lily Tamm ja 9 klassi õpilane Erli Mat. Teised õpilased on aktuse ajal klassijuhatajatunnis ja nende õppeaasta alguse aktused viiakse läbi 4. septembril kus üheksanda klassi õpilane Sirli Ennok ja direktor allkirjastavad koolirahu lepingu.

 

Viljandi Jakobsoni Kooli koolirahu leping 01.09.2012

Soovides, et 2012/2013 õppeaastal valitseks Viljandi Jakobsoni Koolis töine ja sõbralik meeleolu ning õpilaste ja õpetajate koostöö tugineks teineteisemõistmisele ja usaldusele, lepivad Viljandi Jakobsoni Kooli õpilased ja õpetajad kokku järgnevas.

Algaval, 2012/2013 õppeaastal:

  1. Suhtume kõikidesse koolipere liikmetesse nii, nagu tahame, et meisse suhtutakse.
  2. Anname ühiselt ja üksteiselt õppides endast parima.
  3. Anname igaühele – nii õpetajale kui õpilasele – võimaluse tuua esile seda, mis temas on head ja ilusat.
  4. Märkame ja tunnustame üksteise edusamme.
  5. Naeratame sagedamini – see nõuab vähe, aga annab rohkem, kui me arvata oskame.
  6. Teeme koostööd ja sõlmime kokkuleppeid käskude-keeldude asemel.
  7. Tunnistame oma vigu, sest eksimine on inimlik, veel inimlikum on seda tunnistada.
  8. Hoidume igasugusest vägivallast ja sekkume alati, kui märkame vägivallatsemist.
  9. Teeme kõik selle nimel, et kool oleks turvaline ja mõnus paik, kus keegi ei tunne ennast tõrjutuna.

Täna on 7. september. Esimene koolinädal on lõppemas. Uued õpetajad ja õpilased ei lähe meie suures koolimajas enam kaotsi ja tunneme juba üksteist ära. Oli sisseelamise nädal.

28. november 2012