17.-21. september

Selle nädala märksõnaks oli noorte meeste tervis. 9. klasside noormehed osalesid spordihoones noorte meeste tervisefoorumil, sellest üritusest oli meediakajastus ka Sakalas. Aga tüdrukud toimetasid koolis. Päeva avas tervisõpetuse õpetaja, kes rääkis tasakaalustatud toitumisest ja liikumise vajadusest. Siis liigutigi võimlasse, kus treener Margit Oksa viis läbi meeleoluka zumbatreeningu. Pärast valmistati aulas tervislikke ja ülimaitsvaid salateid. Söödi ise ja pakuti ka teistele.

 

Reedel osales kaheksa üheksanda klassi õpilast maakondlikul esmaabi õppusel ABI ABC, mille deviisiks oli „Kaitse end ja aita teisi“ ning mille korraldasid Viljandimaa päästeamet, Punane Rist ja Kaitseliit. Oli väga huvitav päev, ka sellest oli artikkel Sakalas.
Reedel vaatasid kõik algklassiõpilased auditooriumis Viljandi noorsoopolitsei filmiprogrammi. Selle eesmärgiks oli teavitada õpilasi küberkiusamisest ja aususest. 1. klassi õpilane Kaspar võttis nähtu kokku: „Varastamine on väga halb ja internetis ei või saata jubedaid sõnumeid ja pilte.“ Jälle tarkust juures.

 

19. septembril võttis meie kooli võistkond osa Viljandimaa koolide 4.-5. klasside murdmaateatejooksust ja saavutas III koha. Võistkonnas jooksid Johanna Christina Peterso 4c, Markus Pulk 3b, Johanna Mõtsar 5c, Marvin Kõomägi 5a, Aliise Kikas 5b, Sander Martin Viitra 4c, Sandra Schihalejev 4c, Martin Holtsman 5c, Dana Stein 4c, Kevin Mattias Klassman 5a, Hanna-Liisa Jaeski 5b, Kenno Toom 3b, Erki Laanemäe 5c, Emily Toomi 4b, Keiju Triin Kuuba 5b.

20. septembril toimus õppenõukogu, arutati õpilaste nõustamise, õpiabi ja tugisüsteemide rakendamise korda. Koolis töötab kaks logopeedi, sotsiaalpedagoog, psühholoog ja hariduslike erivajadustega õpilaste nõustaja. Info tugisüsteemides töötavate inimeste kohta leiad uueneval kooli koduleheküljel rubriigist Inimesed.Igal õpetajal on ka konsultatsiooni ajad, tutvu nendega kooli kodulehelt või teise korruse stendilt.

Nädala lõpuks saabus sügis. Võtsime selle vastu sügisnäitustega. Õpilased tõid killukese loodusest koolimajja. Järgmisel nädalal aga lähevad paljud klassid ise loodusesse – see nädal on kuulutatud õuesõppe nädalaks.

 

 

 

28. november 2012