Balletistuudio

 

Balletistuudiol on käimas 29. hooaeg.

Ballett on üks Jakobsoni kooli valikainetest ja tundides saavad osaleda meie kooli õpilased 1.-9. klassini. Lisaks valikainele saab osaleda stuudio huviringi töös. Ülelinnaliselt on stuudio töös võimalik osaleda põngerjate balletirühmas (3 – 6 aastased lapsed), balletirühm on ka Viljandi Gümnaasiumis.

Töö stuudios toetub balleti riiklikule ainekavale.

Balletistuudios tantsitakse klassikalist balletti, kaasaegset tantsu, vabatantsu, lavalist rahvatantsu, tegeletakse improvisatsiooni ja loominguga, tutvutakse kultuurilooga.

Balletistuudio toob lavale balletietendusi ja kontsertprogramme, tantsijad saavad palju esineda, osaleda festivalidel ja konkurssidel.

Balletistuudio on rahvusvahelise balletikonkursi finalist (Itaalia, Spoleto) ja rahvusvaheliste tantsukonkursside laureaat (Ukraina, Odessa ja Poola, Zakopane). Stuudio tantsijad on tantsinud Saksamaal, Tšehhis, Itaalias, Hispaanias, Lätis, Prantsusmaal, Ukrainas. Stuudio on korduvalt saanud Kultuurkapitali aastapreemia.

Aga tegelikult on kõige tähtsam hoopis see, et balletistuudios kasvab inimene, kes on haritud ja loominguline ja laia silmaringiga ning kes armastab kunsti endas ja väärtustab ennast kunstis.

Balletistuudiol on oma sümboolika ja traditsioonid, oma peod ja väljasõidud ja teatriskäigud ning muud toredad ettevõtmised.

Stuudios õpetavad Katrin Hommik ja Marit Neering, kõige pisemate tantsijatega tegelevad Kirli Suve ja Katrin Hommik.

Stuudio kontaktid: Katrin Hommik, tel. 56676047, katrin.hommik@vjk.vil.ee https://www.facebook.com/groups/223389241151396/

Balletistuudio tunniplaan 2019