Meie tegemised 1.-19. veebruaril

Loodusajakirjade viktoriin, mõttemängude olümpiaadi kolmas etapp, sõbrapäev, 2.b klassi küünlaümbriste jaht, õpilasvahetus, Jakobsoni kooli esindus võitis minikäsipalli turniiri

 

Loodusajakirjade viktoriin

9. veebruaril toimus teadusajakirjade “Imeline Teadus” ja “Imeline ajalugu” viktoriini V voor jaanuari numbrite põhjal. Seekord võitis 5.c klassi võistkond, kellele järgnesid 7.a ja 6.a klassi võistkonnad. Üldjärjestuses juhib ikka 6.a võistkond LiL Meits. Küsimuste, vastuste ja tulemuste tabeliga saab tutvuda kolmanda korruse stendil.

Õnnitleme võitjaid ja kohtume märtsis!

 

Mõttemängude olümpiaadi kolmas etapp

Jakobsoni kooli võistkond osaleb vabariiklikul mõttespordi olümpiaadil viiendat aastat. Võistkond osaleb kabe ja gomoku turniiridel. Õppeaasta vältel toimub 4 etappi, kus õpilased mängivad 11 vooru. Koolide ja õpilaste vaheline konkurents on tihe, kuna sarjas osaleb ligi 40 kooli 500 õpilasega.

14.-15. veebruaril toimunud etapi järel on parimal kohal 5.-9. klassi kabevõistkond, kes hoiab Peetri Lasteaed-Põhikooli ja Tallinna Reaalkooli järel kolmandat kohta. 1.-4. klassi võistkond on 36 kooli konkurentsis üheksandal kohal.

Individuaalselt on seni edukamad olnud 5.-9. klassi võistkonnast: Kevin Jürgen 5.b, Kevin Kasik 5.a, Kaupo Kruusmäe 6.a ja 1.-4. klassi võistkonnast: Emma-Maria Kirsimäe 3.a, Kauri Jürine 4.c, Liya Rogolevskaja 4.c.

Gomoku turniiril on võistkonna parimad seni: Marko Kagovere 5.a, Kevin Kasik 5.a, Markus Zirnask 5.a, Kevin Jürgen 5.b ja Artur Pastik 6.a.

Gomoku võistkond on pärast kolmandat etappi 30 kooli konkurentsis kuuendal kohal.

Neljas ehk finaaletapp toimub 5.-6. aprillil.

 

Sõbrapäev

14. veebruaril tähistasime koolis sõbrapäeva. Toimus südamepoolikute mäng, laat, erisaade kooliraadios ja uste kaunistamise võistlus. Soovijad said aula laval ka sõpradega pilti teha. Rõõmsat saginat oli palju ja meie päevast tegi kajastuse ka maakonnaleht Sakala. Sõbrapäeva üritusi viisid läbi õpilasesinduse liikmed. Aitäh teile vahva päeva eest!

 

2.b klassi küünlaümbriste jaht

2.b korjas küünlaümbriseid teist aastat. Eelmisel aastal viisime Kuusakoski AS kogumiskohta 11 700 ümbrist. Meie jaoks oli seda päris palju. Korjasime 4 kuud. Ka sellel aastal oli kogumise aeg sama pikk.  Oktoober ja november olid rahulikud kuud. Järgnevatel kuudel tuli ümbriseid robinal. Otsisime kohta, kuhu panna. Klassi tagumine nurk sai ümbriseid täis. Mängu läksid suured kastid ja prügikotid. Sellel aastal lisandus veel ka patareide kogumine. Selleks toodi meile eraldi suur plekist ämber. See sai peaaegu ääreni täis.

2.b klass ja õpetaja Olesja tänavad kõiki õpetajaid ja lapsevanemaid, kes meid abistasid küünlaümbriste ja patareide kogumisel. Meie saak sel aastal oli 19 812 ümbrist ja patareisid oli 5116. Tublimad kogujad olid: Nete-Ly, Kelli, Rain, Melanie, Marten, Stefan ja Markus. Nende saak oli üle tuhande.

 

Õpilasvahetus

Olen 8. klassi õpilane Viljandi Jakobsoni Koolist  ja käisin nädalaks vahetusõpilaseks Tartu Forseliuse Koolis.

Mulle meeldis see väga. Oli  julgustav kogemus ja vahva. Minu klass oli super sõbralik ja nad hakkasid minuga kohe kenasti läbi saama. Vahetuse ajal toimus koolis ka Playback võistlus. Sain vaadata teise kooli üritust ja sellega ka enda kooli oma võrrelda. See oli väga vahva, osavõtlikke noori oli palju. Olen väga tänulik nii enda kui ka Forseliuse koolile, et mul õnnestus seda suurepärast kogemust kogeda. VeniVidiVici programm on super! Minu kordinaator oli väga tore ja vastas mulle alati kui midagi küsisin. Ma ei olnud päris kindel, kas saata kiri ja saada vahetusõpilaseks või mitte aga ma võtsin julguse kokku ja saatsin. Ma ei kahetse seda kunagi, sest sain uue kogemuse ja palju uusi sõpru. Kindlasti teen seda järgmine aasta jälle. Kasutage seda võimalust kohtuda uute inimestega ja saada juurde vajalikke kogemusi.

Karol Lota Kinsi 8.b klassist

 

Jakobsoni kooli esindus võitis minikäsipalli turniiri

2. veebruaril toimus Võhma kooli spordisaalis Viljandimaa esimese kuni kolmanda klassi õpilaste minikäsipalli maakondlik eelturniir, mille võitja tagas endale õiguse osaleda üle-eestiliste Mr. Pritti minikäsipallimängude finaalis.

Võhma koolis aset leidnud etapil tegid kaasa nelja kooli võistkonnad. Võitjaks tuli Jakobsoni kool ning talle järgnesid Võhma, Kesklinna ja Heimtali kool.

Jakobsoni kooli eest mängisid Keneth Toom, Oscar Joost, Kerten Kakko, Jacob Kasemaa, Joonas Mõtsar ja Anette Suuder. Võistkonna juhendaja on Aivar Hommik.

Mr. Pritti minikäsipallisari saab teoks Eesti koolispordi liidu egiidi all ja seda tunnustab Eesti olümpiakomitee.

Minikäsipallimängude vabariiklik finaal toimub 16. märtsil Viljandi spordihoones.