Meie tegemised 13. aprill – 13. mai

Teadusajakirjade viktoriin, tervisenädal, tehnoloogiapäev “Toit” 7. klassi õpilastele, matemaaika nädal, 2.c klassi õppekäik Võrtsjärve äärde,  rahvusvaheline tantsupäev, Ventspilsis traditsioone jätkamas, emadepäeva kevadkontsert, heategevuslik teatejooks

 

Teadusajakirjade viktoriin

13. aprillil toimus teadusajakirjade viktoriini 7. voor. Seekord olid tulemused järgmised:

I koht 6.a võistkond

II koht 5.c võistkond

III koht 7.c võistkond.

Jäänud on veel üks kord kokku saada ja siis on küsimused aprillikuu ajakirjade kohta.

Maila Visnap

Tervisenädal

17.-21. aprillil toimus koolis tervisenädal. 1. tunnid algasid hommikvõimlemisega kooliraadio vahendusel. Võimlemist juhendasid õpilasesinduse liikmed ja õpetajad. Igal päeval oli oma moto, esmaspäev oli näiteks kallistamise päev ja selle päeva raames korraldasid 3.a klassi tüdrukud üle-koolilise kallistamise võistluse. Kõik, kes suutsid päeva jooksul vähemalt 25 kaaslast kallistada, said auhinnad. Nädala viimasel koolipäeval kutsusime üles õpilasi head tegema. 8.b klass tegi head Männimäe lasteaias, nimelt käisid nad väikestele muinasjutte rääkimas. Klassidel oli ka võimalus nädala jooksul üheskoos astuda 2017 sammu, stiil oli vaba ja nii võis näha õpilasi kõndimas käest kinni, üksteise kukil ja ka „rongi“ stiilis. Aitäh kõigile, kes võtsid tervisenädala tegevustest osa!

Tehnoloogiapäev „Toit“ 7. klassi õpilastele

20. aprillil käisime Viljandi Gümnaasiumis tehnoloogiapäeval ning saime teada, et keefirist ja petist saab ise teha kohupiima. Saime teada, et kui joogi sees on happesisaldus alla 2 pH, siis on see ohtlik inimesele. Saime maitsta troopilisi puuvilju ja marju ning pidime ära arvama nende nimed ja kasvualad. Meie jaoks oli uus maitse umami. Panime kolme õuna abil väikse elektripirni põlema.

Päev lõppes ühise tordisöömisega.

Marie Lote Soome, Rainer Oras ja Karl-Erik Puusild

Matemaatika nädal

24.-28. aprillil oli koolis matemaatika nädal. Toimus aritmeetika ja algebra konkurss, selgitati välja parim jospeldaja, oli võimalik läbida QR-rada, vahetundides sai mängida matemaatilisi doominoid, lahendada sudokusid, panna kokku tangramme ja mängida mõttemänge. Lisaks said klassid oma koduklassi uksi matemaatiliselt kujundada.

Võistluste tulemusi saate vaadata matemaatika nädala kodulehelt: http://matemaatikanadal.weebly.com/tulemused.html

Aitäh matemaatika õpetajad sisuka ja vahva nädala eest!

2.c klassi õppekäik Võrtsjärve äärde

27. aprillil käis 2.c klass Võrtsjärve ääres. Õppekäik algas väikese matkaga männimetsas. Juhendaja Anu rääkis lastele samblatest: nende vanusest, kirjeldas ja suunas samblaid otsima ning uurima. Käisime ka kõrgraba servas oleva Mustjärve ääres. Loodetavasti lapsed mäletavad, miks on Eestimaal mitmed järved saanud nimeks Mustjärv.
Pärast matka maitses kaasa võetud toit väga hästi.
Seejärel asusid lapsed omale samblaraamatut tegema. Vaja oli uuesti ära tunda metsast toodud samblad ja need raamatusse teipida ning lisada oluline teave iga sambla kohta.
Aeg sai kiiresti otsa. Saime korraks ka kalu vaatama minna ja siis ootas meid juba tagasisõit Viljandisse.

Õpetaja Tiiu Mürk

Rahvusvaheline tantsupäev

28. aprillil tähistasime koolis rahvusvahelist tantsupäeva. Meie kooli tantsugrupid esitasid kaasõpilastele tantse, mille nad on aasta jooksul selgeks õppinud. Esinesid rahvatantsijad, Hebe ja balletistuudio tantsijad. Oli väga vahva kontsert!

 

Ventspilsis traditsioone jätkamas

Viljandi kunagises 1. keskkoolis sai 1962. aastal spordiõpetaja Osvald Mikkori algatusel hoo sisse nelja kooli sõpruskohtumine spordis. Seekord, 56 aastat hiljem, toimus see Ventspilsis. 2015. aastal liitus Riia 49. keskkooli asemel spordikohtumisse Ventspilsi 4. keskkool. Tänu eelkõige spordilembeliste koolijuhtidele on sari kestnud 56 aastat, mis on kahtlemata üks pikaajalisem spordikohtumine Eesti koolispordis üldse. Kohtumisel võtavad mõõtu Jelgava 4. keskkooli, Ventspilsi 4. keskkooli, Ülenurme gümnaasiumi ja Jakobsoni kooli põhikooliastme õpilased (alates 2013, enne seda Jakobsoni kooli gümnasistid). Kokku saadakse kord aastas ja korraldus liigub koolist kooli. Traditsioonilised spordialad, milles mõõtu võetakse, on korvpall, kergejõustik ja noolevise. Kõigil aladel on eraldi arvestus poistele ja tüdrukutele.

Seekordne kohtumine oli edukas Ülenurme gümnaasiumi võistkonnale, kel õnnestus pingelises konkurentsis Jelgava kooliga napsata üldesikoht.

Jakobsoni kooli võistkonnal läks paremini kergejõustikus ja nooleviskes. Nooleviskes saavutasid nii poisid kui tüdrukud teise koha ja kergejõustikus tüdrukud teise ja poisid kolmanda koha. Individuaalselt tegi kergejõustikus parima tulemuse Oliver Roht, tõugates 5kg kuuliga 12m08cm (1. koht). Võistluse säravama tulemusega sai hakkama Jelgava 4. keskooli õpilane Maris Kozulis, kes ületas kõrgushüppes 1.85.

Lisaks spordikohtumisele oli õpilastel võimalus nautida Ventspilsi veekeskuse mõnusid, näha korras ja kaunist Ventspilsi linna ja diskotada koos läti noortega. Spordivõistlused toimusid linna esinduslikeimates spordibaasides.

Järgmisel kevadel korraldab spordikohtumise Jakobsoni kool.

Individuaaltulemused kergejõustikus:

Poisid:

100m: 6. Joel Uustal 12,6; 8. Virgo Lebedev 12,7; 9. Sander-Martin Viitra 12,9; 800m: 5. Raul Viitmaa 2.27,8; 6. Braien Reichenbach 2.28,2; 8. Andreas Hantson 2.30,1; kaugushüpe: 4. Joel Uustal 5.27; 5. Virgo Lebedev 5.25; 10. Andreas Hantson 4.73; kõrgushüpe: 4. Virgo Lebedev 1.55; 5. Andreas Hantson 1.50; 6. Joel Uustal 1.50; kuulitõuge 5kg: 1. Oliver Roht 12.08; 2. Oskar Lepmets 10.76; 4. Rome Nurmekivi 10.19

Tüdrukud:

100m: 4. Karmen Kondel 14,0; 7. Kaoliine Käsper 14,6; 400m: 3. Karmen Kondel 1.09,8; 5. Johanna Mõtsar 1.11,7; kaugushüpe: 6. Katriin Kabanov 4.29; 8. Karmen Kondel 4.22; 9. Johanna Mõtsar 4.19; kõrgushüpe: 2. Johanna Mõtsar 1.55; 3. Karoliine Käsper 1.45; 4. Katriin Kabanov 1.40; kuulitõuge 3kg: 4. Karoliine Käsper 8.64; 11. Katriin Kabanov 7.00.

Emadepäeva kevadkontsert

11. mail toimus aulas traditsiooniline emadepäeva kevadkontsert. Esinesid koorid, ansamblid, bändid, solistid, tantsijad ja luulelugejad. Lisaks tegid 7.c ja 3.a klassi õpilased toreda video, kus küsisid üksteise käest emadega seotud küsimusi. Kontserdi kava oli väga mitmekesine, tuleb tõdeda, et meie koolis on väga andekad ja mitmekülgsed õpilased. Suur aitäh kõigile juhendajatele, kes kõik need numbrid õpilastega koostöös lavale seadsid!

Heategevuslik teatejooks

11. mail toimus kooli staadionil järjekordne heategevuslik teatejooks. Osalejaid oli u. 700 õpilast üle Viljandimaa. Teatejooks on iga-aastane traditsioon, mille käigus annavad Eesti lapsed ja noored oma panuse eakaaslaste heaks, kes on liikumisvõime kaotanud. Jooks sai alguse 2006. aastal ja siis oli osalejaid Eestis kokku 500. Osalejate arv on iga aastaga tõusnud ja 2016. aastal oli jooksust osavõtjaid juba 9500.

Teatejooksul on oluline osavõtt, sest võitjaid välja ei selgitata. Mõte on selle, et noored õpiksid maast madalast hoolima inimestest enda ümber ning hindama heategevuse tähtsust. Ning loodetavasti oskavad noored sellevõrra rohkem väärtustada ka oma võimalusi liikuda ja sporti teha. (Faktid ja info on võetud heategevusliku teatejooksu kodulehelt:  http://www.teatejooks.ee/teatejooks.html)