Meie tegemised 14.-18. novembril

Retseptivõistlus, kohtumine Johannes Ahuniga, ekskursioon Tartusse, infootsimäng „Raamatutes peitub tarkus“, maakonna algklasside inglise keele päev Suure-Jaani Koolis, stiilinädal, Jakobsoni kooli sünnipäev

Retseptivõistlus

Oktoobrikuus toimus Daily retseptivõistlus.
Kõigepealt jagasime klassi gruppideks ja panime kirja erinevaid retsepte sügisandidest. Seejärel valisime klassis ühe lemmiku välja ja saatsime pildi ära. Parimaks osutus kõrvitsakeeks rosinatega.

Facebookis toimus hääletamine ja kutsusime oma sõpru ka meie pildile “meeldib” panema.  Meie lemmik koguski kõige rohkem hääli, peaaegu 200. Auhinnaks saime kinoraha.

Oleme väga rõõmsad, varem pole nii prisket auhinda meile tulnud. Nüüd plaanimegi  pealinna sõita ja kinos mõnda huvitavat filmi vaadata.

8.c klass

Kohtumine Johannes Ahuniga

15. novembril käis meie klassil külas muusik ja sportlane Johannes Ahun. Esialgu, kui kuulsime tema nime, ei osanud me midagi arvata, kuid teda nähes tundus ta paljudele tuttav.

Johannes  Ahun rääkis meile oma kooliteest. Ta õppis Tallinna Muusika Keskkoolis klassikalist kitarri. Hiljem hakkas  koolist puuduma ja arvas, et kontrollib olukorda. Paraku läks aga teisiti: klass jäi lõpetamata ja sellest koolist tuli lahkuda. Just peale seda mõistis Johannes, et ainult tema ise saab oma elu kujundada. Ta läks Kivimäe Põhikooli ning lõpetas selle. Edasi suundus ta Audentesesse. Pärast kooli lõpetamist hakkas Johannes tõsiselt spordiga tegelema ning on juba kaks korda Eestit olümpiamängudel purilauasõidus esindanud  (aastatel 2008 ja 2012). Tööl käies polnud enam piisavalt aega tippspordiga tegeleda ning domineerivaks pooleks sai taas muusika. Seetõttu tuli ta  Viljandi Kultuuriakadeemiasse, kus  praegugi õpib.

Vaatasime Johannes Ahuni tehtud videosid Eesti purilauduritest erinevatel võistlustel, kuulasime tema tehtud muusikat ning nautisime noore mehe pillimängu erilisel muusikariistal.

Üks olulisimaid õpetusi, mis meie temalt saime, oli see, et tuleb osata küsimusi esitada ning et ainult iga inimene ise suudab oma elu kujundada ja muuta, keegi teine seda teha ei saa.

Meie klassile meeldis väga kohtumine Johannes Ahuniga ning kindlasti sai igaüks endale uusi ideid ning mõtteid edaspidiseks.

p1140951

Ekskursioon Tartusse

Käisime klassiga Tartus. Esiteks oli meil plaan minna Vanemuise teatrisse lava taha. Meile näidati palju põnevaid asju lava taga. Meil oli kõigil võimalus minna kašeerimistuppa ning tegime kõik endale ühe pildiraami. Pärast seda suundusime Lõunakeskusesse ning läksime 4D kinno, saime valida kaks filmi. Meil oli ka vaba aega, siis saime  poodlemas käia ja söömas ka. Peale seda hakkasime kodu poole sõitma ning meil oli väga lõbus. Kokkuvõttes oli meil väga tegude- ja õppimiserohke tore päev, oma parima klassiga.

Anni 5.c klass

 

Infootsimäng „Raamatutes peitub tarkus“

Novembri alguses toimus Viljandi Linnaraamatukogus info otsimismäng „Raamatus peitub tarkus“. Mängus osalesid Viljandi maakonna koolide viiendate klasside õpilased. Meie koolist osales kaks võistkonda, kokku 6 õpilast: 5.a klassist Johanna Mänd ja Anete Kitse, 5.b klassist Kevin Jürgen ja Janeli Sillaots ning 5.c klassist Mirtel Naaris ja Johanna Saavaste.

Viktoriini põhimõte oli otsida paksudest raamatutest infot. Need raamatud olid mitmesugused entsüklopeediad ja atlased. Saime teadmisi paljude asjade kohta. Näiteks, kuidas nimetada loomi teiste nimedega, mis on elekter ja palju muud huvitavat. Meile meeldis see teadmiste päev väga.

Johanna ja Mirtel 5.c klass

 

Maakonna algklasside inglise keele päev Suure-Jaani Koolis

16. novembril osales meie kooli esindus inglise keele päeval. Ülesandeks oli tutvustada erinevaid ingliskeelseid liisusalme ja laulukesi. 3.c õpilased esitasid oma liisusalmina loo kalameestest ja 4.c klassi tüdrukud laulukese talveriietest. Tubli esinemise eest pälvisid meie õpilased rohkesti kiidusõnu ja mitmeid lemmikupreemiaid.  Põnevust pakkus ka põrandamäng, kus suure täringuga veeretati tõlke- ja sõnavara ülesandeid ja õiged vastused lubasid tohutul mänguväljakul inimnuppudega edasi liikuda.

Oli üks tore ja õpetlik päev!

inglise-keele-paev

Jakobsoni kooli esindus

 

 

Stiilinädal Jakobsoni koolis

14.-18. novembrini toimus koolis stiilinädal. Esmaspäev algas uniselt, kooli tuldi pidžaamades ja hommikumantlites, teisipäeval võis terve päeva kanda mütsi, kolmapäev oli sportlik dresside päev ja neljapäeval tekitasid elevust kaksikud ja kolmikud. Nädal lõppes piduliku sinimustvalge päevaga.

Stiilinädalal saatsid klassid endast iga päev fotosid ja nende põhjal valib õpilasesindus välja need klassid, kus osavõtt oli kõige suurem. Nemad saavad auhinnad trimestrilõpu kogunemisel, 2. detsembril.

4-a-mutsipaev

4.a klass mütsipäeval

p1140954

Jakobsoni kooli sünnipäev

18. novembril tähistasime kooli 108. sünnipäeva. Pidulikul kontertaktusel esinesid meie kooli lauljad ja tantsijad, külla olid tulnud ka Viljandi gümnaasiumi rahvatantsijad, kelle hulgas olid pooled Jakobsoni kooli vilistlased.

Aktusel kuulutati välja aasta õpilane, kelleks on õpilasesinduse president Hedi-Riin Kivikas 9.a klassist. Vilistlasnõukogu esimees Randel Länts andis üle vilistlasnõukogu stipendiumi, selle sai Bert Siimon 9.c klassist. Samuti kuulutati välja õpilaste lemmikõpetaja, kelleks osutus Maila Visnap. Palju õnne neile!

p1150308 p1150315