Meie tegemised 20. veebruar – 10. märts

Kaunite kunstide nädal

20.-23. veebruarini toimus koolis kaunite kunstide nädal, mis oli pühendatud Eesti Vabariigi 99. sünnipäevale. Nädala avas meeleoluka kõnega õppejuht Krista, seejärel oli kõigil võimalus ennast mõõta ja tulemus seinamaalile kirja panna. Võib öelda, et suur osa meie kooliperest on mõõdetud ja kõik saavad võrrelda enda pikkust sõbra või õpetaja omaga.

Esmaspäeval avati ka käsitöönäitus raamatukogus, väljas olid nii õpilaste kui ka õpetajate tööd. Teisipäeval esines meie õpilastele Eve tantsustuudio Viljandi Huvikoolist, kolmapäeval olid meil külas Viljandi Muusikakooli õpilased, kes andsid kaks imelist kontserti.

Kogu nädal kõlas koolikell klassikalises võtmes ja õpilastel oli võimalus ära arvata, mis teosega on tegu. Lisaks said kõik soovijad mängida koodimängu.

Nädala lõpetasid vabariigi sünnipäevale pühendatud aktused. Oli tõeliselt meeleolukas nädal, aitäh korraldajatele!

C. R. Jakobsoni nimeline füüsikavõistlus

2. märtsil toimus Jakobsoni koolis C. R. Jakobsoni nimeline füüsikavõistlus. 8. klasside arvestuses saavutas esimese koha Laura-Liisa Sell (8.c) ja teise koha Alexander Rink (8.a), mõlema õpetaja on Kaja Lõuna.

9.- 10. klassi arvestuses jagas esimest kohta Bert Siimon 9.c klassist, õpetaja Maila Visnap

Õnnitleme!

Õpetajate teatrifestival „Sillad“

3.-4. märtsil toimus Sakala Keskuses XIX üleriigiline õpetajate teatrifestival „Sillad“. Jakobsoni kooli õpetajad esindasid oma kooli näidendiga „Kloostri viimased päevad“. Kokku oli laval 15 õpetajat. Näidend sündis „Viimne reliikvia“ filmi ainetel, peaosades särasid laval Eini Ilves abtsissina, Laido Valdvee Gabrielina ja Marit Neering Agnesena. Meie lavastus leidis ka äramärkimist: näitlejapreemia omistati Laido Valdveele ja lavastusele tervikuna määras žürii eripreemia „Parim kooliteemaline näidend“.

Trimestrilõpu kogunemised

3. märtsil lõppes 2. trimester. Tegime kokkuvõtteid, jagasime kiitus/tunnustuskaarte tublidele õppijatele ja võitlustel ning olümpiaadidel osalejatele.

Meil on väga palju tublisid õpilasi, kes lisaks hästi õppimisele jõuavad osaleda ka erinevatel võistlustel, konkurssidel ja olümpiaadidel.  Oleme uhked nii õpilaste kui ka õpetajate üle, kes aitavad õpilastel suurepäraseid tulemusi saavutada!

1.-3. klassi kiituskaartide saajad

4.-6. klassi kiituskaartide saajad

7.-9. klassi kiituskaartide saajad

Loodusajakirjade viktoriin

9. märtsil toimus kuues voor teadusajakirjade “Imeline Teadus” ja “Imeline Ajalugu” viktoriinist. Seekord olid parimad 7.c klassi õpilased võistkonnas Moosivanad, neile järgnes 6.a klassi, 5.c klassi ja 7.a klassi võistkonnad. Kokkuvõttes juhib 6.a klassi võistkond LiL Meits. Küsimuste, vastuste ja turniiri tabeliga saab tutvuda kolmanda koridori stendil.

Loodusainete ja ajaloo õpetajad