Meie tegemised 21.-27. novembril

Arhitekt Tõnis Savi külalistund, 9.a klassi õppekäik Tartu Observatooriumisse, esikoht Viljandi maakonna koolide kabe karikavõistlustel, viie kooli võistlus matemaatikas, algas vabariiklik mõttespordi olümpiaad

 

Arhitekt Tõnis Savi külalistund

14.-18. novembril oli koolis karjäärinädal. Meie klassile käis külalisena rääkimas arhitekt Tõnis Savi.

Ta rääkis meile kuidas sai tema karjäär alguse. Nüüd on temast saanud linnaplaneerija ning ta on väga suur rattasõber. Rattaarmastust oli kuulda ning näha kolmanda lause ning teise slaidi juures. Ta korraldab üritusi üle kogu Eesti. Mõned tuntud ja tema osalusel valminud üritused on siin: Tallinn Bicycle Week, Tour d` ÖÖ. Ta on ka üks algatajatest Eesti Linnaratturite Liidus. Tema töö eesmärk on muuta linnad tervislikumaks ja sujuvama liiklusega aladeks. Ta on arhitekt olnud paljude ehitiste juures. Meile rääkis oma suurematest ja ilusamatest töödest, neid on palju. Toon neist mõned välja: Tallinna Lennusadama kontseptsioon, hotell Lydia Tartus. Nendega kaasnesid huvitavad ja kohati naljakad lood. Ta julgustas meid rääkima oma soovist töötada ja ütles, et tema on elus ainult üks kord tööd otsinud, ülejäänud on tulnud just inimestega suheldes ja rääkides. Tõnis Savi lisas ka, et tema töös kõik ei tule tavaliselt nii välja nagu on paberi peal kirjas või kuidas on jooned tõmmatud. Tal on olnud palju untsu läinud töid, aga sellest just õpibki. Ta rääkis kui oluline on olla oma erialal hea tegija, kes tuleb kõigile kohe esimesena meelde kui on midagi tarvis teha.

Tal on palju tööd ja seda sellepärast, et ta on seotud väga paljude asjadega. Näiteks korraldab pidusid Muusikasõprade klubis ja keerutab seal plaate, nagu ta ise ütleb „teeb mussi “. Tõnis Savi tegi koos sõpradega Rattastuudio Jooks. Seal nad ehitavad üles vanu rattaid, tuunivad neid eriti ägedateks.

Meie klass oli pärast seda loengut väga heas meeleolus. Kõik sosistasid omavahel kui lahe ja tore see amet on. Olin isegi mõttes ja seostasin neid õpetussõnu oma lemmikametiga. Selliseid elulisi loenguid võiks tihedalt olla, et valmistada meid tulevikuks ette. Täname ja oleme oma klassiga väga rahul.

Karol Lota Kinsi 8. b klass

p1140946

9.a klassi õppekäik Tartu Observatooriumisse

23. novembril käisime oma klassiga Tõraveres Tartu Observatooriumis, kus läbisime õppepäeva teemal „Kaugseire“. Meid jagati viide rühma ja siis lahendasime neis rühmades erinevaid ülesandeid. Ülesannete lahendamise käigus pidime valmistama posteri ja tegema ettekande teistele rühmadele.

Saime tead, et

  • Kaugseire jaotatakse kaheks: passiivne ja aktiivne
  • Kaugseiret kasutatakse põllumajanduses
  • Elektromagnetlainetest on näeb inimene ainult nähtavat valgust
  • Elektromagnetlainetega on võimalik ravida vähki
  • Tõraveres töötav vanim teadlane on  86 aastane Jaan Einasto

Iga õpilane sai valmistada endale spektromeetri ja vaadata sellega päevavalguslambi, rohelise lehe ja porgandimahla spektrit.

Päeva lõpuks saime oma värsked teadmised proovile panna kahootis tehtud viktoriinil.

9a klassi noormehed

9-a

Esikoht Viljandi maakonna koolide kabe karikavõistlustel

23. novembril Suure-Jaanis peetud kabeturniiril õnnestus Jakobsoni Kooli võistkonnal võita 29,5 punktiga esikoht suurte põhikoolide arvestuses. Kabeturniiril osales 78 õpilast.

Võiduka võistkonna parimad olid:

7.-9. klass

I koht Hedi Riin Kivikas

I koht Joel Uustal

4.-6. klass

II koht Liya Rogolevskaja

I koht Kevin Kasik

1.-3. klass

V koht koht Regita Metsamart

V koht Sander Valk

 

Individuaalselt saavutasid veel medalikoha: II koht Kevin Jürgen (4.-6. kl.), III koht Kaupo Kruusmäe (4.-6. kl.), III koht Anete Kitse (4.-6. kl.)

Juhendaja Aivar Hommik

thumbnail_dsc07438 thumbnail_dsc07462

Viie kooli võistlus matemaatikas

25. novembri hommikul sõitsid kõik matemaatikaõpetajad koos 38 õpilasega Tartusse. Miina Härma Gümnaasiumis toimus 52. VIIE KOOLI VÕISTLUS MATEMAATIKAS. Eelvõistlusel osalesid 6.- 11. klasside õpilased viiest gümnaasiumist ja kolmest põhikoolist: Hugo Treffneri Gümnaasiumist, Miina Härma Gümnaasiumist, Viljandi Gümnaasiumist, Nõo Reaalgümnaasiumst, Tartu Tamme Gümnaasiumst,  Nõo Põhikoolist, Tartu Kesklinna Koolist ja Viljandi Jakobsoni Koolist.

Viiskümmend  õpilast igast vanuseastmest lahendasid 2,5- 4 tunni jooksul 5 matemaatikateadmisi nõudvat ülesannet.

Võistlustulemuste protokollis kajastuvad nii õpilaste individuaalsed tulemused kui ka koolide paremusjärjestus.

Meie kooli individuaalselt parimad

I koht  BERT SIIMON 9.kl

Juhendajad õpetajad Eva Loodus ja Maila Visnap.

X koht INGMAR MARKUS 8. kl

Juhendaja õpetaja Aivi Pent

Tulemused ja punktid kooliti.

9. klassid 8. klassid 7.klassid 6.klassid
1. MHG (414,5 p) MHG (400 p ) MHG (414 p) TTK (334,5 p)
2. VJK (294 p) TTK  (310,5 p) VJK (277 p) MHG (278 p)
3. TKLK (284,5 p) TKLK (245,5 p) TTK (219,5 p) TKLK (235 p)
4. TTK (187 p) VJK (202 p) TKLK (218 p) NPK (214 p)
5. NPK (95 p) NPK ( 114 p) NPK (146,5 p) VJK (213,5 p)

 

Tänan kõiki osalenud õpilasi ja neid juhendanud õpetajaid. Erilised tänusõnad õpetaja Tiina Vilbergile, kes tegi ära suure töö 8. klassi ülesannete koostamisel.

Kea Roosileht

 

Algas vabariiklik mõttespordi olümpiaad

Neljast etapist koosnevast sarjast võtavad meie kooli mõttesportlased osa viiendat hooaega.

Õpilased on jaotatud kahte vanuserühma: 1.-4. klass ja 5.-9. klass. Seni on edukaim olnud 5.-9. klassi kabevõistkond, kes saavutas 2013/14 aastal üldkokkuvõttes I koha.

Osavõtjate arv on aastatega kasvanud. Avaetapil osales 5.-9. klasside arvestuses 36 kooli kokku 207 õpilasega ja 1.-4. klasside arvestuses 33 kooli 180 õpilasega. Individuaalselt parim esimesel etapil oli Kevin Jürgen 5.b. Kevin saavutas 5.-9. klassi vanuserühmas 207 õpilase konkurentsis väljapaistva 3. koha. Edukuselt järgnesid Joel Uustal 9.c 17. koht ja Hedi-Riin Kivikas 9.a 28. koht.

Järgmine 2. etapp toimub 17. jaanuaril 2017.a.

 

tagasivaade

aasta 1.-4. klass 5.-9. klass
2013 6. koht 2. koht
2014 3. koht 1. koht
2015 2. koht 9. koht
2016 3. koht 4. koht
2017 pärast I etappi 8. koht 3. koht

Juhendaja Aivar Hommik

 kevin-jurgen-esimesel-etapil-29-11-2016-3-koht