Meie tegemised 3.-16. oktoobril

Matemaatika lahtine võistlus, 6. klasside õpioskuste olümpiaad, õpetajate päev, „World Space Week“, teadusajakirjade viktoriin, tervist edendavate koolide sügiskool, I Laste liikluskonverents, segavõrkpalli karikavõistlus, XIII Meelit Männiste mälestusturniir kabes

Matemaatika lahtine võistlus

24. septembril toimus matemaatika lahtine võistlus, kust meie koolist osales Bert Siimon 9.c klassist. Bert sai 16 punkti ja oli 123 osaleja seas 41.

Väga tubli!

6. klasside õpioskuste olümpiaad

4. oktoobril toimus meie koolis maakondlik 6. klasside õpioskuste olümpiaad. Võistlusest võttis osa 12 kooli. Olümpiaadil olid küsimused, mis eeldasid laia silmaringi ja oskust infot otsida ja leida. Jakobsoni kooli võistkond saavutas 2. koha. Võistkonda kuulusid: Emma Kruusmäe, Kaupo Kruusmäe, Andreas Hantson, Berit Ületoa ja Kaur Kivilaan.

Palju õnne!

P1140209

Õpetajate päev

5. oktoobril tähistasime koolis õpetajate päeva. Hommikul enne tundide algust ootasid 9. klassi õpilased õpetajaid valvelaua juures. Valmis oli pandud laud, millel suur hulk medaleid. Kõik õpetajad said kaela medali, millel oli kirjas omadussõna. Huvijuht sai kaela medali, millel kirjas optimistlik, õpetaja Maila Visnapi medalil oli kirjas enesekindel ja Eini Ilvese medalilt võis lugeda sõna leebe. Pärast esimest tundi toimusid teatevõistlused õpetajatele, kus tuli kerida lõnga, laulda mikrofoni, teha “kotijooksu” ja kirjutada luuletusi.

9. klassi õpilased said nooremate õpetamise kogemuse ja päeva lõpuks olid nende näod juba päris väsinud. Nii mõnigi mõistis, kui raske on õpetaja amet. Päev lõppes lõbusa aktusega, kus õpetajate päeva direktor Hedi-Riin Kivikas pidas kõnet, 9.b klass tantsis, õpetajad lugesid luulet ja 9.c klass näitas enda tehtud videot “Erinevat tüüpi õpetajad”. Video oli väga tore ja nii mõnigi õpetaja naeris pisarateni. Aktuse lõpuloo esitas õpetajate bänd.

P1140243

Aktusel tunnustati ka õpetajaid, kes olid esitatud aasta õpetajaks linnas ja maakonnas. Nendeks olid: Kristi Vastisson (aasta klassijuhataja laureaat), Kaja Lõuna (Viljandi linna aasta õpetaja), Jakobsoni kooli balletistuudio (haridusasutuse aasta tegu), Maila Visnap (aasta põhikooliõpetaja nominent).

Palju õnne!

P1140282

Pärast aktust istusid õpetajad bussi ja sõitsid Eesti Rahva Muuseumi. Muuseumis veedetus kaks ja pool tundi möödusid ülikiiresti, sest vaatamist ja uudistamist oli väga palju. Tegemist on tõeliselt uhke hoonega, soovitame kindlasti külastada!

ERM

„World Space Week“

Üle Eesti 4. – 10. oktoobril peetava maailma kosmose nädala „World Space Week“ raames käis Jakobsoni koolis oma tööst ja kosmoseteadusest rääkimas nooremteadur Kairi Raabe. Kairi Raabe lõpetas 2009. aastal Viljandi Paalalinna Gümnaasiumi ning pärast seda on ta õppinud Tartu Ülikoolis keskkonnatehnoloogiat kolmes järjestikuses õppeastmes. Hetkel on ta doktorant ning viimased neli aastat töötab ka Tartu Observatooriumis. Kairi Raabe uurimisvaldkonnaks on taimkatte kaugseire.

Oma töös uurib ta, kuidas kasutada satelliidimõõtmistest saadud andmeid metsade kirjeldamiseks. Täpsemalt on tema ülesandeks sateliidiandmeid kasutades arvutada kogu Eesti metsade tootlikkust, ehk arendada metoodika, mis aitaks kaugseireandmete põhjal hinnata nii metsade kasvu kui ka seda, kui palju seovad Eesti metsad atmosfäärist süsihappegaasi.

P1140347

Teadusajakirjade viktoriin

Sellel õppeaastal toimub korra kuus teadusajakirjade viktoriin ajakirjade “Imeline Teadus” ja “Imeline Ajalugu” põhjal. Esimene voor, kus küsimused olid septembrikuu ajakirjade kohta, toimus 11. oktoobril. Kohal oli rekordiline arv võiskondi, 10 võistkonda 5. – 7. klassist. Kahjuks ei tulnud ühtegi võistkonda 8.-9. klassist.

Esimese vooru võitis 6a klassi võistkond LiL Meits, järgnesid 5c ja 7a klassi võistkonnad. Küsimused, vastused ja punktitabel on üleval kolmanda korruse koridori stendil.

Tervist edendavate koolide sügiskool

11. oktoobril toimus Võhmas traditsiooniline Viljandimaa TEK koolide sügiskool. Me saime seal joosta ja mänge mängida. Koolimajas tegime usaldustesti. Kordamööda saime olla pimedad, keda meeskonnakaaslased juhivad. Meile pakuti ka süüa ja juua ning päeva lõpus anti kõigile tänukiri ja šokolaadimedal. Oli tore päev!

Marta-Liisa, Roland, Markus ja Brit 4.a klassist

P1140351

I Laste liikluskonverents

13. oktoobril toimus Eesti Maanteemuuseumis 3. klasside õpilastele mõeldud konverents liikluse teemadel.

Kohale jõudes saime värvilised käepaelad ja nimemärgid.

Alguses tervitasid meid Maanteemuuseumi juhataja Kadri Valner ja Põlva maavanem Igor Taro.

Sõna võtsid erinevad esinejad, kes rääkisid liiklemise ajaloost kuni tänapäevani. Marina Paddar Lõuna Politseiprefektuurist näitas ja kommenteeris filmi, kus lapsed said liikluses viga oma hooletuse tõttu.

Huvitav oli linnadisaineri Tõnis Savi jutt tulevikuteedest linnades. Lahe oli jalgrattakiivri katse õues. Kiiver läks pauguga õhku täis kui rattur maha kukkus.

Peale lõunasööki osalesid lapsed erinevates õpipesades: „Mina liikluses“ Kenet Toom, „Minu valik“ Stella Rotka, „Soovid, soovid, soovid“ Lisete Kuuba, „Aga mina? Martin Tasane.

Konverentsi lõpus said kõik kingikotid, milles helkur, taskulamp jms liiklusohutuse meeneid.

Giidiga saime uudistada ka Maanteemuuseumi väljapanekuid, mis on kõik väga põnevad.

Mõtleme tõsiselt kevadist klassiekskursiooni sinnakanti planeerida. Siis on liikluslinnak ka korda tehtud.

õp Rita Kadaja

liilus

Segavõrkpalli karikavõistlus

11. oktoobril toimus Kesklinna koolis Viljandi maakonna koolide 6.-9. klasside segavõrkpalli karikavõistlus. Meie kooli võistkond saavutas 3. koha. Võistkonda kuulusid: Greta Raudsepp, Kevin Hunt, Maren Mõrd, Braien Reichenbach, Mari-Liis Martin, Franko Dosugov, Johanna Mängli, Kelly Visla, Reliine Allik ja Joel Uustal. Võiskonna juhendaja Kadri Kuusik. Palju õnne!

thumbnail_20161011_124358

XIII Meelit Männiste mälestusturniir kabes

15. oktoobril toimus Abjas Meelit Männiste mälestusturniir kabes. Jakobsoni Kooli esinduses osales seekordsel turniiril Keili Suur 8.b, Katriin Kabanov 8.b, Kevin Kasik 5.a, Kevin Jürgen 5.b ja Kerten Kakko 3.a.

Mälestusvõistlus toimub traditsiooniliselt Abja-Paluoja Kultuurimajas. Parima koha saavutas Keili, kes väljus kabelahingust 2. kohaga. Katriin saavutas 3. koha. Poistest saavutas 3. koha Kevin Kasik ja Kevin Jürgen 4. koha.

Järgmisena saavad noored kabetajad end proovile panna 23. novembril Suure-Jaanis, kus peetakse Viljandimaa noorte koolidevaheline kabeturniir.

thumbnail_DSC07351