Meie tegemised 7.-13. novembril

Loodusajakirjade viktoriin

7. novembril toimus ajakirjade “Imeline Ajalugu” ja “Imeline Teadus” viktoriini II voor, oktoobri numbrite põhjal. See kord võistles viis võistkonda 5. – 7. klassist. Võitis taas 6.a klassi võistkond Lili Meits, kes on ka kahe vooru põhjal üldliidrid. Teises voorus jagasid II ja III kohta 5.c klassi ja 7.a klassi võistkonnad. Küsimuste, vastuste ja tulemustega saab tutvuda kolmanda korruse koridoris.

Kohtume detsembri alguses. Kõik on oodatud!

Loodusainete ja ajaloo õpetajad

Filmiõhtututest

Meie koolis täitus paljude filmisõprade unistus. Nimelt toimus Harry Potteri filmide maraton tähistamaks 15. aasta möödumist esimese filmi linastumisest. Kuna filmid kestavad kokku 19h ja 39min, tuli filmide vaatamine jaotada kahele õhtule. Esimesel õhtul, 14. oktoobril vaadati kahte esimest filmi ning paar nädalat edasilükkunud filmiööl, mis toimus 4.-5. novembril, ülejäänud filme. Kuid neist kahest õhtust ei piisanud – 11. novembril linastus auditooriumis filmisarja viimane  osa. Pärast filmi näitasid õpetajad Enna ja Kristi pilte oma reisist Harry Potteri Warner Bros Stuudiosse, mis asub Londonist pooletunnise sõidu kaugusel. Saime täpseid selgitusi pildil olevatest eksponaatidest ning oli tunne, nagu oleks ise seal kiire ekskursiooni teinud. Aitäh neile selle eest! Pärast piltide vaatamist autasustati filmiõhtute ja -öö lõpus toimunud Harry Potteri teemalise viktoriini võitjaid.

I koht Karl-Erik Puusild 7.a
II koht Hedi-Riin Kivikas 9.a
III koht Eliisabet Veermets 7.b
IV koht Rainer Oras 7.a

Eripreemia läks Viljandi Gümnaasiumi õpilasele ja meie kooli vilistlasele Gerda Ustimenkole.

Auhindadeks olid erinevad teemakohased meened Harry Potteri Warner Bros Stuudiost, Londonist.

Palju õnne kõikidele võitjatele!

Johanna Mängli 9.b

filmioo

Eesti koolide teadusteatrite festival

11.-12. novembril toimus Viljandi gümnaasiumis Eesti koolide teadusteatrite festival, kus osalesime ka meie – 8. klassi õpilased Paul Aleksander Pai ja Kristjan Auspere. Esimesel päeval esinesid kõik 12 teadusteatrit, ah meie oma teadusteatriga „Hõõrdeelektrist elektrivooluni“.

Teisel päeval käisid õpilased töötubades. Töötubades tehti keemia- ja füüsikakatseid,

mille põhjal pidime lõpuks kokku panema rühmatööna teadusteatri. Kõik said ülesandega hästi hakkama. Festivali lõpuks tunnustati õpilasi ja söödi torti.

Meie arust oli festival väga vägev ja kasulik, sest see arendab esinemisoskust ja enesekindlust. Meile meeldis jälgida teiste esitusi ja osaleda töötubades. Olemeväga õnnelikud lõpptulemuse üle.

Paul Aleksander Pai 8.b ja Kristjan Auspere 8.a

p1140684

Isadepäeva perepäev

12. novembril toimus koolis traditsiooniline isadepäeva perepäev. Kell 11.00 alustasime kontserdiga. Esinesid solistid, koorid ja balletistuudio tantsijad. Rednar luges kontserdil ette ka 5. klasside õpilaste mõtted ideaalsetest isadest ja sellest, mida tuleks tulevastele isadele koolis õpetada.

Meie kooli 5. klassi õpilased teavad hea isa retsepti:

Tuleb võtta 100 g ausust

1 kg sõbralikkust

1 spl ilu

3 tl armsust

3 kg paberraha

1 dl stiili

5 minutit küpsetamist, 1 h seismist, peale panna 5 kg tarkust, vormist välja võtta, külgedele panna 8 kg armastust, serveerida lauale, juurde veel klaasitäis rõõmu ja ongi valmis.

Pärast kontserti olid avatud õpitoad: peredel oli võimalus meisterdada grilltange, võtmehoidjat ja sulge, voltida rahakotti, osaleda 3D modelleerimise töötoas ja mängida QR koodi mängu, külastada õpilaskohvikut ja ujuda. Tegevusi jätkus kõigile.

p1140790 p1140879 p1140898