Meie tegemised detsembris

9. klassi jõulunäidend, jõulusündmused VJK-s, vesikoerte jõulujalutuskäigud, jõulujalgpall, teadusajakirjade viktoriin, füüsikaolümpiaadi koolivoor, rahatarkuse tund, Nikolausi päev, kodutütarde tegemised, loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoor, nelja kooli kohtumine ujumises

 

9. klassi jõulunäidend

9. klasside õpilased tõid sel aastal lavale näidendi “Jõulureis”.  Autoriteks Margitta Kupper, Eliisabet Veermets, Sandra Koltsov, Lotta Laureen Loo, Kaisa Linn ja Joosep Kaust.
Kui tavaliselt on läinud õpilased ise õpetaja Enna juurde enda kirjutatud näidendiga, siis sellel aastal käis õpetaja ise meid kutsumas.
Klassidest ilmus esimesele kohtumisele 10 inimest. Näidendi “Jõulureis” idee tekkis Kaisal. Otsustasime teha just sellise etenduse, kuna idee oli uudne, põnev ja tahtsime näidata, millised on teiste riikide jõulutraditsioonid.
Alguses koostasime nimekirjad riikidest ja filmidest, mida valida. Valituks osutusid Venemaa, Eesti praegu, Eesti vanasti, Hiina, Ameerika, Grinch, Home Alone ja Jõulumaa. Kirjutama hakkasid kümnest inimesest kuus, ülejäänud jäid peamisteks abilisteks.
Osatäitjate valimine osutus pisut keeruliseks, kuna päris paljud autorid puudusid sellelt koosolekult ja nii pidid kohalolijad ka teiste autorite näidenditele osatäitjad leidma. Need paigas, saime hakata proovidega pihta.
Mõnede näitlejatega oli vaja rohkem tööd teha kui teistega, aga see on loomulik, kui lavakogemust napib. Muidu lavastasid autorid oma näidendid ise, kuid vahel aitas õpetaja ka.
Koostöö sujus väga hästi, muidugi olid vahel ka pisikesed ebakõlad, kuid see käib asja juurde. Saime omavahel tuttavamaks, aitasime teineteist.
Näidendi toimumise päev oli 21. detsember. Lava taga olid kõik õhinas ja rõõmsad. Kõige mõnusam oli see, kuidas ettevalmistusi tehes pandi telefonist muusikat ja paljud laulsid kaasa – tekkis mõnus ühtne tunne. Kui näidendini olid jäänud vaid loetud minutid, sooviti üksteisele edu ja julgustati teineteist. Näidendi lõpus, kui kardinad sulgusid, valdas kõiki autoreid kergendustunne, sest saadi väga hästi hakkama.
Lõpulaulu ajal oli koos väga uhke ja võimas tunne vaatajate ees seista. Paljudel olid pisarad silmas.
Hiljem saime positiivset tagasisidet, kuna teostus oli uudne ja huvitav. Paljudele meeldis ja aplausi järgi võis otsustada, et isegi väga.
Kõik tuli välja väga ägedalt ning seda päeva jääme me meenutama vaid heade mõtetega.

Margitta Kupper, 9.b

Jõulusündmused VJK-s

Detsembrikuus on meie koolis mitmeid jõulude seotud ettevõtmisi: advendi muinajutuhommikud algklassidele, jõululaat, jõulukontsert, jõulujalgpall, klasside jõulupeod ja jõuluaktused. Meenutame möödunud jõule pildiseeriaga:

Jõululaat 19. detsembril

1.-2. klassi jõulupidu

3.-4. klassi jõulupidu

5.-6. klassi jõulupidu

Jõulukontsert. (Fotol Päkapikula õpetajatest päkapikud)

Aitäh kõigile, kes tegid jõulud meie koolis nii meeldejäävaks!

 

Vesikoerte jõulujalutuskäigud

22. detsembril saime osa sellisest huvitavast üritusest nagu „Vesikoerte jõulujalutuskäigud Eestimaa linnades 2018”.

Kohtusime 8 koeraga, kelle seas olid leonbergerid ja njufaundlander. Tutvusime tõugudega ning vaatlesime neid läbi kaamera ja oma silmaga. Jalutuskäigul lossivaremetesse saime ka omal käel tunda suurte koerte jõudu. Sõime piparkooke ja jõime teed ning vestlesime.
Oli meeldejääv talvine laupäev.

Emma-Elenor Peta 8. klass

 

Jõulujalgpall

20. detsembril pidasid Madis Mäe ja Kaupo Kruusmäe kooli võimlas 2. – 4. klasside vahelised jalgpalli võistlused. Võistlust läbiviinud seltskond: korraldajad Kaupo Kruusmäe ja Madis Mäe, kohtunikud Kenneth Kovru, Andreas Hantson ja Marttin Vendelin, meditsiin Reno Salujõe ja Emma Kruusmäe, fotograaf Kaur Kivilaan, juhendaja Aivar Hommik.

Kohale tuli 7 meeskonda 2.c, 3.a, 3.b, 4.a, 4.b, 4.c ja 4.d. I koht ja kuldne karikas läks 4.b-le, 4.b ei kaotanud ühtegi mängu. II koht ja hõbedane karikas anti välja võistluste kõige noorematele 2.c-le. III koha ja pronks karika võitis 4. a klass. Eripreemiad said Simo 4.a-st ja Emil 2.c-st. Simo, kes oli turniiri suurim väravakütt, võitis turniiri parima mängija eripreemia. Emil, kes lõi 2.c-le poolfinaalis võiduvärava (mis kinnitas edasipääsu finaali) võitis fänni lemmikute eripreemia.

Turniir pakkus huvi ja palju emotsioone nii osavõtjatele kui ka korraldajatele ja korraldajatel on plaanis võistlust ka järgmine aasta pidada.

Kaupo Kruusmäe, korraldaja

 

Teadusajakirjade viktoriin

12. detsembril toimus kolmas voor teadusajakirjade viktoriinist.  Esimese koha sai 8.a klassi võistkond Hobomo, kes juhivad ka kolme vooru kokkuvõttes. Neile järgnevad 7.c klassi noormeeste võistkond ja 6.c klassi tüdrukute võistkond. Täpsemate tulemustega saab tutvuda kolmanda korruse stendil. Neljas voor juba jaanuaris. Head lugemist!

Ajaloo ja loodusainete õpetajad

 

Füüsikaolümpiaadi koolivoor

11. detsembril toimus füüsikaolümpiaadi koolivoor, kus seekord oli erakordselt palju osavõtjaid. 8. klasside arvestuses osales 25 õpilast ja 9. klasside arvestuses 15 õpilast.

8. klasside arvestuses:

I koht Kaur Kivilaan 8.c

II koht Berit Ületoa 8.c

III koht Emma Kruusmäe 8.a

9. klasside arvestuses:

I koht Kevin Hunt 9c

II koht Karl-Erik Puusild 9a

III koht Lisette Ant 9c

Ülesanded koostas ja töid hindas  Maila Visnap

Õnnitleme võitjaid!

 

Rahatarkuse tund

7. detsembril toimus 7.a ja 9. klassidele rahatarkuse tund, mille viis läbi meie kooli vilistlane SEB panga jurist Rain Raa. Tunnis räägiti sellest, kuidas on võimalik säästa; mis on laen ja intress; mis on krüptoraha; millised investeerimisvõimalused on olemas; millised on noorte ootused palgale; mis on edukaks saamise olulised edutegurid. Need on teemad, millele on vaja igapäevaselt mõelda, et hästi ära elada.

 

Nikolausi päev

6. detsembril toimus Jakobsoni koolis saksa keele maakondlik üritus Nikolaustag. Kokku osales 42 5.-6. klasside õpilast VJK-st,VPK-st, VKK-st ja Tarvastu Gümnaasiumist. Korraldusmeeskond koosnes kuuest VJK 8. klassi õpilasest (Robin Aasa, Ander Järvsoo, Emma Kruusmäe, Kristella Meremaa, Reno Salujõe, Emma Siro), kellega koostöös valmisid erinevad tööjaamad, mida gruppides läbiti. Lõpetuseks pidi iga grupp esitama teistele luuletuse, mis ühes tööjaamas kokku pandi.

Õpetaja Reet Orgusaar

 

Kodutütarde tegemised

Sel poolaastal on meie kooli kodutütardel olnud palju tegemisi. Tänu Kaitseministeeriumi ja Kaitseliidu noorte isamaalise hariduse programmist saadud toetusele toimus kanuumatk, õppekäik Tallinna loomaaeda, kus osalesime programmis “Loomad erinevates elukeskkondades” ja õppekäik Ahhaa keskusesse, kus osalesime programmis “Vesi”.

Hedvig, Marleen ja Liisa kirjutavad õppekäigust Ahhaa keskusesse: käisime 3. detsembril Ahhaa keskuses. Seal oli teemaks “Vesi”. Täitsime erinevaid töölehti, segasime kokku mitmekihilisi kokteile ja vaatasime teadusteatri etendust. Saime teada, et korall on loom ja et piim on raskem kui vesi. Rääkisime veetihedusest, pindpinevusjõust ja erinevatest vee olekutest. Oli väga tore päev ja meile meeldis!

 

Loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoor

Detsembri alguses selgusid 10. novembril toimunud loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavooru tulemused. Viljandi maakonna parimad on meie kooli õpilased:

I koht  ja kutsutud lõppvooru Emma Kruusmäe 8.a klass

II koht Kaur Kivilaan 8.c klass

III koht Anete-Marleen Siimon 8.a klass

Juhendajad Krista Kasemaa, Age Usin, Kaja Lõuna, Maila Visnap

Palju õnne!

 

Nelja kooli kohtumine ujumises

1.detsembril toimus Märjamaal järjekordne nelja kooli kohtumine ujumises. Osalesid Märjamaa Gümnaasium, August Kitzbergi nim. Gümnaasium, Abja Gümnaasium ja Viljandi Jakobsoni Kool.

Meie õpilaste tulemused:

Sandra Allik 9.a III koht 50m selili ujumises
Elis Veldemann 8.b II koht 50m vabalt ujumises ja I koht 50m rinnuli ujumises
Mathilde Kallaste 6.c II koht 50m rinnuli ujumises, III koht 50m vabalt ujumises ja III koht 50m selili ujumises
Tauri Uri 3.c I koht 25m rinnuli ujumises
Kristjan Rain Kauber 4.c III koht 25m vabalt ujumises
Mathias Kääpa 4.a II koht 25m rinnuli ujumises
Stefan Sinkov 4.b III koht 25m rinnuli ujumises

Õpilaste juhendaja Tanel Heli.

Palju õnne!