Meie tegemised detsembris

Kodutütarde talvelaager. Füüsika lahtine võistlus. Kendama võistlus. Käsipallivõistlus 1.-3. klassile. 1.b õppekäik Viljandi Muuseumisse. Loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoor. Teadusajakirjade viktoriini III voor. Koostööprojekt Viimsi kooli õpilasesindusega. 5.b ja 5.d klassi õppekäik Türile.

 

Kodutütarde talvelaager

6.-8. detsembrini toimus Mustlas, Tarvastu Gümnaasiumis Sakala maleva kodutütarde ja noorkotkaste talvelaager. Laagri programm oli põnev. Esimesel päeval toimus piirivalve esitlus koeraga, teisel päeval olid mitmed töötoad: piparkookide küpsetamine; puutöö; villainglite meisterdamine; mängude töötuba; võitluskunstid; discgolf; helkurite tegemine ning lisaks õppisime line-tantsu. Õhtul tuli Jõulumemm ja pärast tema minekut hakkas sokidisko. Viimasel päeval toimusid võistlusmängud. Pärast võistlusi toimus laagri lõpetamine ning siis hakkasime tagasi Viljandi poole sõitma. Kolm laagripäeva möödusid imekiiresti.

Aleksandra Kena, 5.c

Füüsika lahtine võistlus
23. novembril toimus üle vabariigi Eesti koolinoorte 30. füüsika lahtine võistlus. Lahtise võistluse ülesanded on keerukad ja nõuavad rohket peamurdmist.
Meie kooli õpilased olid edukad.
Silver Erm 8.c klassist saavutas 8. klasside arvestuses 26 võistleja seas tubli 7. koha.
Emma Kruusmäe 9.a klassist oli 9. klasside  arvestuses 27., võistlejaid oli selles vanuseklassis 58.

 

Kendama võistlus

5. detsembril toimus aulas 6. klassi poiste Joonase, Kerteni, Lauri ja Sandri eestvedamisel Kendama võistlus, kus osales 30 õpilast 1.-7. klassist. Võistlus toimus kahes vanusegrupis ja paremad selgitati 1.-3. klassi ja 4.-7. klassi arvestuses. Võistluse tulemused:

1.-3. klassid

I koht Bert Martin

II koht Karl-Kenneth Paltser

III koht Jasper Becker

4.-7. klassid

I koht Rene Talt

II koht Sander Väljaots

III koht Anari Peedo

Palju õnne võitjatele ja aitäh korraldajatele!

 

Käsipallivõistlus 1.-3. klassile

4. detsembril toimus kooli võimlas minu loovtöö raames käsipalli turniir 1.-3. klassidele. Kohale tulid kõik klassid peale 1.a.

Võitjana väljus 3.a klass, kes alistas finaalis 2.c klassi.

Robin Liinsoo, 8.c klass

 

1.b õppekäik Viljandi Muuseumisse

Käisime muuseumis. Saime teada, mis on eksponaat ning nägime lähedalt looma- ja linnutopiseid. Kordasime seda, mida loomade ja lindude kohta õppinud olime, kuid omandasime ka uusi tarkusi. Palju põnevust pakkusid ajaloolised esemed. Uurisime ordulinnuse maketti. Mängisime tähelepanu-mängu, et teada saada, kui ruttu otsitava eseme või foto üles leiame. See oli lõbus ja emotsionaalne. Rehetuba oli omaette vaatamisväärsus. Üllatusime esemetest, mida seal nägime. Läheme sinna kindlasti veel, sest teisele korrusele me seekord ei jõudnudki.

1.b ja õpetaja Urve Mett

 

Loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoor

9. novembril toimus loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoor, kus 7. ja 8. klassi õpilased lahendasid keemia, bioloogia ja füüsika ülesandeid.  Neid töid hinnati Tartus.  Nüüd on selgunud ka tulemused. Meie kooli õpilastel läks väga hästi, nad saavutasid Viljandimaa arvestuses esimesed viis kohta!
I koht Janeli Sillaots 8.b klass
II koht Silver Erm 8.c klass
III koht Liya Rogolevskaya 7.c klass
IV koht Kevin Jürgen 8.b klass
V koht Travis Sova 7.c klass
Palju õnne õpilastele ja juhendajatele!

 

Teadusajakirjade viktoriini III voor

4. detsembril toimus teaduajakirjade viktoriini kolmas voor. Selle vooru parimad olid:
I – II kohta jagasid 8.c ja 7.a klassi võistkonnad;
III koht 9.a klassi võistkond.
Tulemuste tabel on näha fuajees oleval stendil.
Toredat jõuluaega ja kohtume jaanuaris! Edukat lugemist!

 

Koostööprojekt Viimsi kooli õpilasesindusega

19.-20. oktoobril käis meie koolis külas Viimsi kooli õpilasesindus. 22.-23. novembril oli meie õpilasesinduse kord neile külla minna. Kahe külaskäigu vahelisel ajal korraldati nii meie koolis kui ka Viimsi koolis osaluskohvikud.
Viimsis laagris arutasimegi osaluskohvikute tulemusi ja tutvusime nende koolimaja ning Viimsiga. Kuna ööbisime kõik koolis, siis saime palju ühiselt koos aega veeta. Plaanime ka edaspidi koostööd teha.

Anne Marie Õmblus, õpilasesinduse meedijuht

5.b ja 5.d klassi õppekäik Türile

Käisime 29.novembril klassiga Türil ringhäälingumuuseumis. Läksime sinna üheskoos reede hommikuse rongiga. Kohale jõudes anti meile mõned nipid, kuidas teha uudis võimalikult arusaadavaks ja huvitavaks. Seejärel oli aega pool tundi, et mõelda uudis ja selle sisu. Peagi jõudis kätte filmimise aeg. Sellega läks kõige kauem aega. Sealt oli näha, kes sai enne räägitust aru, kes mitte. Lõpuks said ikkagi kõik paarid lühiklipi tehtud. Minu arvates oli see uudne ja vägev kogemus. Peale seda oli vaba aeg. Paljud läksid Türi linna avastama. Ühe tunni pärast pidime kogunema rongijaama. Siis sõitsime jällegi üheskoos rongiga Viljandisse. See oli üks tore elamus!

Krisette Sova, 5.d klass