Meie tegemised detsembris

Füüsika lahtine võistlus, kodutütarde talvelaager,  teadusajakirjade viktoriini III voor, balletistuudio jõuluõhtu, jõulud VJK-s, maakondlik saalijalgpallivõistlus, korvpalliturniir “Mulgid platsile”,  klasside vahelised saalihokivõistlused

 

Füüsika lahtine võistlus

2. detsembril toimus füüsika lahtine võistlus. Füüsika lahtine võistlus toimub kahes vanuserühmas: nooremas rühmas võistlevad  8.-10. klassi õpilased,  vanemas rühmas 11.-12. klassi õpilased. Võistlusest osavõtjatele antakse lahendamiseks 10 ülesannet, millest arvesse lähevad 6 kõige rohkem punkte saanud lahendust. Ülesannete lahendamiseks on aega 5 tundi. Meie kooli õpilastes saavutas 8. klasside arvestuses saavutas Rainer Oras 8.a klassist 43 võistleja seast 15. koha ja Marie Lote Soome 8.a klassist 22. koha.

 

Kodutütarde talvelaager

1.-3. detsembril toimus traditsiooniline maakondlik kodutütarde ja noorkotkaste talvelaager. Seekord toimus see meie koolis. Kuujäneste rühmast võttis laagrist osa 25 tüdrukut. Kokku oli osalejaid maakonnast peaaegu 200. Tegevust jagus igasse päeva ja programm oli põnev. Kõigil oli võimalus meisterdada õnnekivi ja rinnamärki, osaleda virtuaalse reaalsuse ja teadusteatri õpitubades, ujuda, käia kinos ja sportida. Loomulikult külastas meid ka jõuluvana, kellele saime esineda laagris lavastatud muinasjuttudega. Leidsime uusi sõpru ja saime veeta koos ühe toreda nädalavahetuse.

            Kuujäneste rühm ja juhendaja Moonika Pärna

 

Teadusajakirjade viktoriini III voor

5. detsembril toimus teadusajakirjade viktoriini III voor “Imelise Teaduse” ja “Imelise Ajaloo” novembri kuu numbrite põhjal koostatud küsimustega.

Selle vooru võitis 7.a klassi võistkond (13 punkti) 6.c (12 punkti) ja 5.c (11 punkti) klassi võistkondade ees. Kolme vooru põhjal on üldliider 5.c klassi võistkond LMK. Küsimusi, vastuseid ja tulemusi saab vaadata III korruse stendilt.

Nüüd kõik detsembri ja jaanuari numbreid lugema! Kohtume jaanuaris uue aasta alguses.

Loodusainete ja ajaloo õpetajad

 

Balletistuudio jõuluõhtu

14. detsembril toimus kooli balletistuudio meeleolukas jõuluõhtu. Kõik tantsijad vaatasid alustuseks filmi “Baleriin”, oli kaetud uhke jõululaud ja siis saabus Jõuluvana. Sel aastal esitasid kõik balletirühmad Jõuluvanale omaenda loomingut – oli tantse, oli näidendeid, oli kaaslastele mängude korraldamist. 8. klassi balletirühm soojendas üles Lotte-tantsu, mida nad tantsisid 3. klassis ja tants osutus ka seekord ülimenukaks. Jõuluvana jäi rahule ja jagas tantsijatele kingitusi. Balletistuudiol on ees veel mitmed jõuluesinemised.

Katrin Hommik

Jõulud VJK-s

Valik fotosid jõuluaegsetest tegemistest koolis

Jõululaat

Jõulukontsert

1.-2. kl jõulupidu

9. kl jõulunäidend

 

Maakondlik saalijalgpallivõistlus

1. detsembril toimus maakondlik saalijalgpallivõistlus 6.-9. klasside poistele. Meie kooli võistkond saavutas I koha. Võidukasse meeskonda kuulusid: Karl Erik Jürisson, Kevin Hunt, Ainar Peedo, Virgo Lebedev, Robin Joost, Robin Liinsoo, Sander Martin Viitra, Karl Kristjan Karu, Raul viitmaa, Kaupo Kruusmäe. Võistkonda juhendas õpetaja Ants Kuusik.
Palju õnne!

Korvpalliturniir “Mulgid platsile”

Korvpalliturniir “Mulgid platsile” on mõeldud 1.-5. klassi poistele ja tüdrukutele. Mängud toimuvad Abja spordihoones, kus korraldajate poolt on tagatud tasemel turniiri läbiviimine. Jakobsoni Kooli võistkond osales antud turniiril esmakordselt.

Tulemused:

I koht Kolga-Jaani Kool

II koht Viljandi Jakobsoni Kool

III koht Viljadi Spordikool

Turniiril osales 7 võistkonda. Kui alagrupimängus õnnestus Kolga-Jaani võistkonda võita, siis finaalmängus tuli tunnistada nende paremust.

Jakobsoni kooli võistkonnas mängisid: Rihard Vahter 5.a, Ott Orav 5.a, Markus Madisson 5.c, Rene Talts 5.b, Robin Pabunen 5.b, Rasmus Ronin Jõgi 5.b, Kimon Volkov 5.b, Rasmus Kõuhkna 5.c

Klasside vahelised saalihokivõistlused

13. detsembril toimusid saalihokivõistlused. Võistlused parimad on:

Tüdrukud

I koht 6.c

II koht 9.b

III koht 6.a

IV 8c

Poisid

I 8c

II 9b

III 6c

IV 5a

V 6a