Meie tegemised mais ja juunis

3.c õppekäik Imavere Piimandusmuuseumisse, inglise keele kirjutamisvõistlus, kevadkontsert, sõpruskohtumine spordis, teadusajakirjade viktoriin, karjääripäev 4. klassidele, võrkpalli miniliiga finaalturniir Tormas, 9. klasside lõpuaktus

3.c õppekäik Imavere Piimandusmuuseumisse

22. mail võtsime bussiga suuna Imavere Piimandusmuuseumisse. Seal räägiti meile palju põnevat. Aga, mis kõige tähtsam, tegime jäätist. Jäätis tuli küll minu jaoks liiga rammus, aga ikkagi isetehtud. Seal pidasime ka väikese pikniku.
Edasi sõitsime Võhma küünlavabrikusse. Seal nägime palju ilusaid ja huvitavaid küünlaid. Saime ka ise ühe valmistada. Siis põikasime tuppa, kus küünlaid kaunistati. Selles ruumis oli palju küünlaid ja need kõik lõhnasid erinevalt. Nägime ka erinevate linnade küünlaid.
Minule meeldis päev väga.

Paula Adreson 3.c klassist

Inglise keele kirjutamisvõistlus

19. aprillil osalesid kaheksa meie kooli õpilast Viljandi Raamatukogu Ameerika Teabepunkti korraldatud 7. klasside kirjutamisvõitlusel. Õpilased pidid avaldama arvamust teemal, mis neile meeldib ja ei meeldi Ameerikas.

24. mail oodati õpilasi ja nende juhendajaid taas raamatukokku, et teha kokkuvõtteid. Žürii hinnangul oli osalejate tase ühtlaselt tugev, eriti tõsteti esile õpilaste laia sõnavara. Meie kooli õpilastest saavutas Kristjan Laurits 7.a klassist 3. koha ja Otto-Albert Pai 7.d klassist pälvis eripreemia kõige esseelikuma kirjatöö eest.

Palju õnne!

 

Kevadkontsert

17. mail toimus meie kooli kevadkontsert, kus esinesid koorid, solistid, pilliansamblid ja õpetajate bänd. Hoolimata palavast õhtupoolikust, oli saal täis toetavat publikut. Aitäh kõigile, kes aitasid kaasa kontserdi toimumisele. Erilised tänud meie väga tublidele juhendajatele Kristi Vastissonile ja Kersti Soopale ning õpetajate bändi juhendajale Henrile!

 

Sõpruskohtumine spordis

10.-11. mail toimus Jakobsoni koolis 57. korda sõpruskohtumine spordis.

Nelja kooli spordikohtumisel osalevad kaks Läti ja kaks Eesti kooli: Lätist Jelgava 4. keskkool ja Ventspilsi 4. keskkool ning Eestist Ülenurme gümnaasium ja Viljandi Jakobsoni kool. Paraku jäi Ventspilsi esindus seekord mõjuval põhjusel kõrvale.

Kohtumisel olid kavas traditsioonilised alad: korvpall, kergejõustik ja noolevise. Üldvõitjana väljus seekord Ülenurme gümnaasium. Teiseks tuli Jelgava ja kolmandaks Viljandi Jakobsoni kool. Punktiarvestus oli enne viimaseid kergejõustikualasid nii pingeline, et Jakobsoni kooli üldvõit oli käeulatuses. Paraku juhtus nii, et tuli leppida kolmanda kohaga.

Läbi aastate on Jakobsoni kool spordikohtumise võitnud 24 korral. Ülenurme gümnaasiumi võistkond, kes liitus selle ettevõtmisega 2002. aastal, vormistas võidu viiendat korda. Jelgava kooli esinduse kontol on kaheksa üldvõitu.

Seekordset sõpruskohtumist võib kokkuvõttes iseloomustada sõnaga «sõbralik»: igale koolile jagus kaks rändavat võidukarikat. Ülenurme võitis poiste nooleviske ja tüdrukute kergejõustiku, Jelgava nii poiste kui tüdrukute korvpalli ning Viljandi Jakobsoni kool tüdrukute nooleviske ja poiste kergejõustiku.

Võidukasse tüdrukute nooleviskevõistkonda kuulusid Kristi Orujärv, Kaily-Ann Kiuru ja Iiris Olivia Tamm ning esikoha saanud poiste kergejõustikuvõistkonda Kevin Hunt, Virgo Lebedev, Andreas Hantson, Raul Viitmaa, Robin Joost, Braien Reichenbach, Tom Adamson ja Rome Nurmekivi.

Nelja kooli kergejõustikuvõistluse tulemused on leitavad Eesti kergejõustiku liidu kodulehelt.

58. nelja kooli sõpruskohtumine spordis tuleb 2019. aastal Jelgavas.

 

Teadusajakirjade viktoriin

11. mail toimus selle õppeaasta viimane VIII voor teadusajakirjade “Imeline Teadus” ja “Imeline Ajalugu” viktoriinist. Seitsmest alustanud võistkonnast  pidas kevadeni  vastu neli.

VIII vooru võitsid 5.c klassi tüdrukud 9 punktiga, teist ja kolmandat kohta jäid 7 punktiga jagama  7.a  ja 8.c klassi võistkonnad.

Kogu viktoriinisarja parimad:

I koht 99,5 punktiga 5.c klassi võistkond “LMK ” koosseisus: Liya Rogolevskaja, Mariann Märka, Miia Palanen, Kätriin Uibo.

II koht 87 punktiga 7.a klassi võistkond “Koolondee-iks-deee” koosseisus:  Kaupo Kruusmäe, Emma Kruusmäe, Anete-Marleen Siimon, Georg Klettenberg.

III koht 58,5 punktiga 6.c klassi võistkond “Elektriautod” koosseisus: Silver Erm ja Rednar Tamm.

õpetaja Maila Visnap

 

Karjääripäev 4. klassidele

Viljandimaa Rajaleidja Keskus koostöös Noorte Tugilaga korraldas 8. mail Viljandi Avatud Noortetoas karjääripäeva. Meie koolist osalesid: Emma-Maria Kirsimäe, Jacob Kasemaa, Sander Valk, Anette Suuder, Kethi Sillaots 4.a klassist; Piret Olivia Vuntus, Sandra Lattik, Merilin Põldveer, Eron Moik Kenert Linde 4.b klassist ja Andre Russki, Martti Põder, Carolina Reiles, Bethany Lisett Oro, Kristina Helena Sule 4.c klassist.

Päev algas võistlusmänguga “Ametite fotojaht”. Kõigil võistkondadel oli kaasas fotoaparaat või pildistav mobiiltelefon. Pildid oli vaja kohapeal saata või laadida korraldajate arvutisse. Mängu käigus läbiti kontrollpunktid, mis igaüks oli seotud ühe ametiga. Üks võistkonna liige pildistas, ülejäänud liikmed pidid olema pildil. Ametid olid järgmised: treener, sündmusfotograaf, näitleja, patrullpolitseinik, juuksur, kirurg, klassiõpetaja, kokk, aednik ja autolukksepp.  Pärast võistlusmängu oli söögipaus ja seejärel toimusid Eesti Politseimuuseumi töötoad. Kell 14.45 tehti kokkuvõtted ja jagati meeneid osalejatele. Päev oli põnev ja meeldis kõigile!

 

Võrkpalli miniliiga finaalturniir Tormas

3. mail toimus Tormas võrkpalli miniliiga finaalturniir, kus osales ka meie kooli tüdrukute võistkond. Tüdrukud saavutasid finaalis väga tubli 3. koha. Võistkonnas mängisid Maarja Allik, Maria Allik, Anni Sankmann, Kaisa Rei, Emma Vilberg ja Hanna Koks. Võistkonda juhendas Kadri Kuusik. Palju õnne!

 

9. klasside lõpuaktus

18. juunil ütlesime head aega 9. klassidele.

Edu ja kordaminekuid teile edaspidiseks ja tere tulemast vilistlaste sekka Jakobsoni kooli 6. lend!

9.a klass

Klassijuhataja Katrin Siil

Kristjan Auspere
Arianna Demjanovitš
Merli Harkmann-Naarits
Raigo Jüris
Cris Kannimäe
Sandra Kartsev
Kardo Karu
Kert Keres
Triinu Kohanenkov
Siim Laas
Hannes Lehtla
Ingmar Markus
Marko Martti Mõttus
Kristi Orujärv
Carl-Richard Pukk
Alexander Rink
Sven Roosipuu
Grete Roostik
Karolin Sillaots
Teemu-Oliver Soorm
Diana Stelmokas
Helena Tasane
Reigo Veske
Raul Viitmaa

 

9.b klass
Klassijuhataja Kristi Vastisson

Romet Abzalon
Tom Adamson
Helena Heinmäe
Liisa Ikla
Cheliin-Carmen Jürgen
Katriin Kabanov
Karol Lota Kinsi
Roland Küttim
Linda Elisabeth Laur
Melita Magda
Kaarel-Kaspar Mitt
Rome Nurmekivi
Liisi-Mai Paal
Paul Aleksander Pai
Anette Prinzmann
Andres Pärtel
Mishell Ruda
Karin Maria Saarepuu
Karolina Sadam
Kevin Saukas
Sarah-Elisabeth Soitu
Alari Soo
Kermo Soolo
Kertu Soolo
Keili Suur
Merily Vendelin
Karl-Marten Vähi

 

9.c klass

Klassijuhataja Kaia Pihlak

Caspar Aru
Pärtel Bärengrub
Caroline Homik
Carolina Iarochenko
Karl-Kristjan Karu
Lisbeth Kasemaa
Sten-Markus Kosseson
Virgo Lebedev
Romy-Henrico Lõhmus
Amanda Merendi
Martin Oksa
Braien Reichenbach
Annaliisa Reimo
Grete Roosioja-Aari
Agris Savolainen
Laura-Liisa Sell
Iris Olivia Tamm
Doris Maria Tasane
Sander Martin Viitra
Birgit Ületoa

 

 

 

Ilusat suve soovivad ka õpetajad!