Meie tegemised märtsis

Vahetusõpilane Jakobsoni koolis, minivõrkpallivõistlused Kuressaares, Kurgja matk, klassidevahelisel korvpalliturniiril saatis edu 9.c klassi võistkondi, 28. A. Maramaa nimeline matemaatika ülesannete lahendamise võistlus, võit kolme kooli kabeturniirilt, teadusajakirjade viktoriin, mõttespordi olümpiaad, Mr Pritt käsipallivõistlus, matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor,  õpetajate spordipäev, 8.c klassi õppekäik Tallinnasse

Vahetusõpilane Jakobsoni koolis

Olen Orava Koolis õppiv 8. klassi õpilane Kairiin Koddala. Minu väikeses maakoolis õpib vaid 48 õpilast ning seetõttu on suured, mitmesaja õpilasega koolid, minus alati huvi tekitanud. Nii ma sattusin läbi VeniVidiVici õpilasvahetusprogrammi umbes 700 õpilaselisse Viljandi Jakobsoni Kooli.

Uus kool oli muidugi ärevust tekitav, aga seda ainult heas mõttes. Hommikul bussis istudes suutsin peas kõik stsenaariumid läbi mõelda, aga peale kooli sisse astumist ning meeldiva vastuvõtu osaliseks saamist teadsin, et järgnevad 2 nädalat tulevad meeldivad.

Suure ja väikese kooli erinevusi oli korraga tunda. Koolimaja oli suur ning orienteerumine oli alguses keerukas. Suurtes klassides ei saanud õpetajad õpilastega nii individuaalselt tegeleda kui minu väikeses maakoolis. Koolis oli kahes klassis sama palju õpilasi kui minu koolis kokku, seega õpilasi oli palju ja ka lärm selle võrra suurem. Arvasin algul, et sellega kohaneda on mul raske, kuid juhtus hoopis vastupidi. Klass võttis mind hästi vastu ning õpetajad oli meeldivad ja oskasid enda ainet hästi selgeks teha.

Alguses tundus mulle 2 nädalat üsnagi pikk periood, aga aeg lendas linnutiivul. Toredate sõprade ja klassikaaslaste ning üleüldises meeldivas õhkkonnas, mis koolis oli, sai koolipäev ruttu läbi. Vaba aja veetsin uute sõpradega või kaunist Viljandi linna avastades.

Õpilasvahetus on üks vahva kogemus ning ma soovitan seda kõigile. Tulin Viljandist tagasi ühe suure kogemuse võrra rikkamalt. Lõin uusi tutvusi ning sõpru, kellega loodan, et jään edaspidi suhtlema. Arenesin iseendana ning õppisin uusi sotsiaalseid oskusi, arendasin enda isikuomadusi.

Aitäh Viljandi Jakobsoni Koolile ja mu vahvale 8.d klassile. Muidugi tänan ma VeniVidiVicit.

Kairiin Koddala

 

Minivõrkpallivõistlused Kuressaares

27. märtsil toimusid Kuressaares Lääneregiooni minivõrkpalli võistlused. VJK võistkonnad esindasid väga edukalt Viljandimaad ja oma kooli.
Tüdrukute võistkond saavutas I koha ning poisid III koha.

Poiste võistkond

 1. RALF KAHU
 2. RAINIS REIMANN
 3. KAAREL KAUTS
 4. MARKUS MADISSON
 5. STERN URBEL
 6. SIGMARD AASA
 7. OTT ORAV

Tüdrukute võistkond

 1. EMMA VILBERG
 2. HANNA KOKS
 3. KAISA REI
 4. ANETTE AGASILD
 5. PAULA ANDRESON
 6. SAARA KALMU
 7. HANNA LOORE ALLIK
 8. KÄTRIIN VILLEMS

Võistkondi juhendas Kadri Kuusik.

Palju õnne!

 

Kurgja matk

17. märtsil toimus Vanaõuelt Kurgjale C. R. Jakobsoni surma-aastapäevale pühendatud traditsiooniline matk “Sakala teel”. Matka pikkus 12,2 km.
Matkal oli mitu teepausi, kus sai ka lisaks küpsiseid. Matka tee oli libe, kuid see ei heidutanud kedagi. Peale 12,2 km sai süüa sooja suppi ning kooki. Kõik kes tee läbisid said puust medali ja loosi võitjad oma auhinna.
Oli kokkuvõttes lõbus, väsitav ja tore värskes õhus matkata.

Miia Palanen 6.c, Laura Nõmmeloo 6.c ja Linda Rink 6.c

 

Klassidevahelisel korvpalliturniiril saatis edu 9.c klassi võistkondi

Parimad korvpalliklassid selgitati välja 6.-9. klasside poiste ja tüdrukute arvestuses. Poistest osales 9 ja tüdrukutest 8 võistkonda.

Kooli 2019 meistrimedali teenisid 9.c klassi poiste ja tüdrukute võistkond. Tüdrukutest kuulusid võistkonda Katarina Põldur, Karolina Siimon, Greta Raudsepp, Lotta Laureen Loo ja poistest Kevin Hunt, Rain Piirak, Ainar Peedo, Rasmus Räpp. Teise koha vääriliselt mängisid poistest 8.c ja kolmanda 8.a klassi võistkond. Tüdrukutest saavutas teise koha 6.c klassi võistkond ja kolmanda 8.b klassi esindus.

Järgmisena tuleb kooli korvpallikoondisel asuda lahingusse 58. sõpruskohtumisel 2.-4. mail Jelgavas.

 

28. A. Maramaa nimeline matemaatika ülesannete lahendamise võistlus

8. märtsil toimus Viljandi Kesklinna Koolis A. Maramaa nimeline matemaatika ülesannete lahendamise võistlus. Võistlusele olid kutsutud kõik õpilased, kes saavutasid piirkonnavoorus 1.-6. koha. Meie koolist osales kuus 7.-8. klassi õpilast. Arvestus toimus kolmes vanuserühmas: 7.-8. klass, 9.-10. klass ja 11.-12. klass, seega igas vanuseklassis oli 12 õpilast.

Parim tulemus: 2. koht Emma Kruusmäe 8.a

Emma on kutsutud koos vanematega Viljandi linnapea vastuvõtule 5. aprillil 2019

Meie kooli parim 7. klassi õpilane Silver Erm 7.c saavutas 4.-6. koha

Õpetaja Tiina Vilberg

 

Võit kolme kooli kabeturniirilt

Kümnendat korda toimunud kabeturniir „Kolme kooli kabe“ läks edukalt. Võistkondlik esikoht tuli 104,5 punktiga. Teisena Peetri Kool 70,5 punkti ja kolmas Suure-Jaani Kool 67,5 punkti. Jakobsoni koolile on see kolmas kord võita (6 korda on võitnud Suure-Jaani Kool ja 1 kord Peetri Kool). Individuaalselt võitis Monis Brauer (Suure-Jaani Kool) 21 punktiga. Teine Mattias Nõgols (Jakobsoni kool) 19 punkti ja kolmas Kevin Jürgen (Jakobsoni kool) 18 punkti. Võidukasse võistkonda kuulusid: Mattias Nõgols 8.c; Kevin Jürgen 7.b; Kaur Kivilaan 8.c; Kevin Kasik 7.a; Aleksandra Logovoi 4.c; Kristjan Laurits 8.a; Ott Org 8.b; Martin Vendelin 8.a. Järgmisel aastal kohtuvad kooli parimad kabetajad kabesõpradega Suure-Jaanis.

Aivar Hommik

Teadusajakirjade viktoriin
13. märtsil toimus VI voor teadusajakirjade “Imeline ajalugu” ja “Imeline teadus” viktoriin. Selle vooru võitis 8.a klassi võistkond HOBOMO 8 punktiga, teise koha sai  6.a klassi võistkond Jollerid 7 punktiga ja kolmanda koha sai 9.c võistkond Yeeet 6 punktiga.  Kõik tulemused ja koondtabel on näha kolmanda korruse stendil.
Ajaloo ja loodusainete õpetajad

 

Mõttespordi olümpiaad

Mõttespordi olümpiaadil osalenud õpilastel oli edukas hooaeg! Võistkondlikus arvestuses saavutas Jakobsoni kooli 1.-4. klassi võistkond nelja etapi kokkuvõttes 31 kooli konkurentsis kõrge 2. koha ja 5.-9. klassi võistkond 36 kooli konkurentsis 4. koha. Individuaalselt 3 parimat:
1.-4. klass (osales 287 õpilast)
4. koht 269 punkti- Aleksandra Logovoi 4.c
5. koht 269 punkti- Romet Širokov 4.c
9. koht 242 punkti- Kätriin Hommik 3.c


5.-9. klass (osales 294 õpilast)
6. koht 254 punkti- Kevin Jürgen 7.b
18. koht 220 punkti- Mattias Nõgols 8.c
30. koht 183 punkti- Kristjan Laurits 8.a

Kabehooaeg jätkub 20. märtsil, kui toimub kolme kooli kabekohtumine Jakobsoni koolis.

Juhendaja Aivar Hommik

Mr Pritt käsipallivõistlus

11. märtsil toimus Võhmas Mr Pritt käsipallivõistluse Viljandimaa etapp 1.-3. klasside õpilastele. Meie kooli võistkond saavutas II koha. Võistkonda kuulusid Robin Hillermaa, Sanders Kändma, Rico-Richard Reiser, Sten Marten Meerits, Romet Vahemaa, Martin Pani, Mirtel Mõrd ja Karolin Raudla. Võistkonda juhendas Ants Kuusik. Palju õnne!

 

Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor

8. märtsil toimus Viljandi Jakobsoni Koolis matemaatika piirkonnavoor 4.-6. klassile.

4. klass lahendas 15 küsimusest koosneva testi.

5. ja 6. klassi olümpiaadiülesanded koosnesid kahest osast: I osa test ja II osa pikad ülesanded

Meie kooli õpilaste paremad tulemused olid:

4. klass

Andre Ületoa 3.-4. koht

5. klass

Riin Põder I koht

Artur Andreson  II koht

6. klass

Liya Rogolevskaja III koht

Nimetatud 5. ja 6. klassi õpilased ja üks 5. klassi õpilane veel on oodatud osalema kolme maakonna võistlusele „Nutikad matemaatikud“, mis toimub 18.04.2019 Abjas ja kus võistlevad Tartu, Valga ja Viljandi maakonnad.

 

Õpetajate spordipäev

6. märtsil toimus kooli võimlas õpetajate spordipäev Andreas Hantsoni ja Robin Joosti loovtööna.

Spordipäeva aladeks olid täpsusviskamine, aja peale kirjutamine, tähestiku kokkupanek, matemaatika- ja osavusülesanded, objektide meelde jätmine. Võistlused lõppesid sportlastele väga edukalt, sadas ohtralt kuldmedaleid ja kõik jõudsid esikolmikusse.
Lõpptulemused said sellised. Üldvõitja ja 1. koht vanuseklassis N40 on Maila Visnap; 2. koht Kristi Vastisson. Vanuseklassis N50 1. koht Kadri Kuusik, 2. koht Katrin Hommik ja 3. koht Eini Ilves.
1. koha vanuseklassis M70 saavutas ülekaalukalt Ants Kuusik ja Virve Kikas võitis 1. koha vanuseklassis N70.

Õpetajate muljed olid positiivsed ning iga aineõpetaja jaoks oli tema õppeainega seotud ala tema lemmik.

Palju õnne võitjatele!

Linda Rink, Laura Nõmmeloo, Miia Palanen
6. klass

8.c klassi õppekäik Tallinnasse

6. märtsil algas hommik küll sama vara kui tavaliselt, kuid kaasas polnud meil mitte rasked kooliraamatud, vaid mõned näksid ja joogipudelid. Suundusime 8.c ja 8.a klassiga bussile, et Tallinnat avastada.

Pärast kahte tundi vestlemist ja niisama aknast välja vaatamist, jõudsime NUKU teatri ja muuseumi juurde. Kõik hoidsid silmad lahti, et uut maja uudistada. Ei tulnud palju oodata, et etendus algaks. Oli ilusaid, aga ka valusaid hetki. Etendus pani mõtlema nii armastuse kui ka elu üle – vaat selline oli see “Apelsinitüdruk”.

Bussisõit teatri juurest KUMU juurde läks kiiresti, sest muljeid oli palju ja juttu oleks jätkunud ka kauemaks. Kunstimuuseumis pandi meid klasside järgi kahte gruppi. 8.c sai kõigepealt giidilt juhendid, jagasime end omakorda rühmadeks ja seejärel asusime analüüsima viite kunstiteost, alustades ärkamisajast kuni kaasaegse kunstini välja. Ülesanne polnud nii mõnelegi meeltmööda. Enamus oleksid tahtnud omapead ringi uudistada ja leida midagi enda maitsele, kuid ma arvan, et midagi jäi igaühele meelde.

Meie päeva lõpetuseks käisime T1 Mall Of Tallinnas ja Ülemiste keskuses. Esimese arhitektuur oli kindlasti vaatamist väärt. Enamus said endale midagi meelepärast soetada või siis lihtsalt ringi vaadata ja söömas käia.

Bussisõit tagasi Viljandisse sujus samuti meeldivalt. Mängisime kaardimänge ja muidugi ei puudunud ka muusikavalik, mis poiste kõlaritest kõigile kuuldavaks sai.

Päev oli küll pikk, kuid täis toredaid emotsioone. Sõpradega veedetud aeg on ju kõige lõbusam.

Liis Paul 8.c