Meie tegemised novembris

Pallilahingu võistlus, 6.b ja 6.c õppekäik Tallinnasse, kodanikupäeva kõnevõistlus, Eesti koolide teadusteatrite festival, viie kooli kohtumine matemaatikas, Eesti koolide karikavõistlused kabes, Jakobsoni kooli 110. sünnipäev, taskulampidega teatejooks, meediaring kohtus blogija Mariel Pähkliga, balletistuudio ringreis, isadepäeva perepäev, 2.c marti jooksmas, 9. klassid karjäärikonverentsil, meedialaager Tarvastus, Viljandi põhikoolide playback, teadusajakirjade viktoriin, 6.a õppekäik Tallinnasse

Pallilahingu võistlus

29. novembril toimus Abjas pallilahingu võistlus. Meie kooli tüdrukud saavutasid 1. koha. Võistkonda kuulusid: Kaisa Kallas, Mirtel Mõrd, Karolin Raudla, Mirjam Sepp, Meribel Tamla, Gretel Lehtla, An Marii Rohtla, Anette Ant. Juhendaja Kadri Kuusik. Palju õnne!

6.b ja 6.c õppekäik Tallinnasse

27. novembril käisime meie, 6.c koos 6.b-ga Tallinnas Filmimuuseumis, et võtta osa Pimedate Ööde Filmifestivali ajal toimuva Noorte- ja Lastefilmide festivali üritusest.

Nägime filmi “Telli omale koll” (inglise keeles “Mail order monster”). See oli väga huvitav ja südamlik film 12-aastasest Samist, kes satub koos emaga autoõnnetusse ja jääb isaga kahekesi. Ta on väga tark ja sõbralik, aga peab taluma koolikiusamist. Kui asi läheb liialt käest, otsustab Sam koomiksiraamatus nähtud reklaami rakendada ja tellib 20-dollarilise robotist koletise, kes teda kiusajate eest kaitsma hakkab. Kui Sami isa ellu tekib uus naine, satub kahjuks ka tema Sami kolli musta nimekirja.

Pärast filmi juhatas meid muuseumi tubades giid. Meil oli võimalus proovida huvitavate filmitegelaste kostüüme. Samuti käisime me monteerimistoas, kus näidati, kuidas vanasti kaadreid kokku kleebiti, ning võtteplatsil, kus pidi olema väga vaikselt. Green screeni toas saime teha vinge video klaaskuuli sees (Video leiab lingil https://www.youtube.com/watch?v=1Sen_yDmhVw ). Illusiooni toas näidati, kuidas vanasti pilti liikuma pandi. Veel uurisime, kuidas saab hologrammi vaadata telefoni ekraanilt, ning valmistasime selleks vajaliku abivahendi. Väga lahe oli ka punane vaip, kus sai pilti teha. Taga taustal olid välkuvad kaamerad, mille abil sai tunda ennast kuulsana. Mõned meie klassist “sõitsid” ka rongiga. Rongis sai kuulata filmiajaloost. Kardinate taga oli väike ruum, kus oli samuti võimalik kuulata ja vaadata filmiajalugu. Pärast lühikest tuuri muuseumis oli meil natuke aega, et vaadata veel kord üle toad, kus me käisime, ja proovida seda, mida enne ei jõudnud. Lõpuks panime joped selga ning suundusime bussi. Tagasisõit oli samuti tore.

Meie klassile meeldis see ekskursioon väga, sest see oli meeleolukas ja mõnusaks vahelduseks tihedale õppimisele.

Liya Rogolevskaja 6.c

Kodanikupäeva kõnevõistlus

26. novembril toimus Viljandi põhikoolide kodanikupäeva kõnevõistlus Paalalinna koolis. Võistlusel oli kaks vooru. I voorus esitasid õpilased kodus ette valmistatud kõne teemal “Sallivus meis ja meie ümber” ning II voorus esitati ekspromtkõne, mille teema selgus kohapeal. Hindamisel arvestati kõne sisukust ja teemakohasust, esinemise veenvust ning ilmekust, kõnelemise selgust ja sobivat tempot, kontakti kuulajatega ja kõne osade olemasolu. Valiti parim nii ettevalmistatud kõnede kui ka ekspromtkõnede kategoorias ning üldparemusjärjestus selgus kahe vooru kokkuvõttes.

Jakobsoni kooli esindas Joosep Kaust, kes saavutas ekspromtkõnede voorus I koha ja üldkokkuvõttes II koha. Palju õnne!

Eesti koolide teadusteatrite festival

23. novembril osalesime Eesti koolide V teadusteatrite festivalil. Selle aasta teema oli “Sinine. Must. Valge.”  ja “Plastmasside ajastu head ja vead.” Hakkasime ettevalmistusi tegema juba septembris. Otsisime sobivaid katseid, õppisime neid tegema. Saime ohutustehnikast rohkem teada ja oskame seda ka edaspidi jälgida. Meie valisime katsed nii füüsikast kui keemiast. Mõtlesime välja loo ja harjutasime esinemist. Raskusi oli tööülesannete jaotamisega ja lõpuks kimbutas meid ka ajapuudus. Kiiresti valmis meil etendust tutvustav video, mis meile endale väga meeldis. Lõpptulemusena valmis ka etendus, millega jäime ise rahule.  Žürii kiitis meie esinemist. Auhinnaks saadud kommid olid väga maitsvad.

Kaheksanda klassi õpilaste jutu pani kirja juhendaja Maila Visnap

Viie kooli kohtumine matemaatikas

22. novembril toimus Tartu Tamme Gümnaasiumis 54. viie kooli kohtumine matemaatikas. Põhikooli osas võistlesid Nõo Põhikooli, Tartu Kesklinna Kooli, Miina Härma Gümnaasiumi, Tartu Tamme Gümnaasiumi ja Viljandi Jakobsoni Kooli 6.-9.klasside õpilased. Igasse võistkonda kuulus 10 õpilast. Arvestus toimus nii võistkond-likult kui ka individuaalselt.

1.-10. koha saavutanud õpilased saavad viie kooli kohtumise diplomi

Meie kooli tulemused olid järgmised:

6. klass, võistkondlik II koht ja diplomi said Hedvig Puusaar 6.b (5. koht) ja Liya Rogolevskaja 6.c (6.-8. koht)

7. klass, võistkondlik III koht ja diplomi sai Janeli Sillaots 7.b (8.-12. koht)

8. klass, võistkondlik III koht ja diplomi sai Kaur Kivilaan 8.c (8. koht).

Õpetaja Tiina Vilberg

Eesti koolide karikavõistlused kabes

17. novembril osales Jakobsoni kooli neljaliikmeline võistkond Eesti koolide karikavõistlustel kabes. Võistkond, kuhu kuulusid Kaupo Kruusmäe, Kevin Jürgen, Kevin Kasik ja Liya Rogolevskaja kogus turniiril 37 punkti ja saavutas III koha. Võistkonna juhendaja on Aivar Hommik. Esikoha võitis teist aastat järjest Pääsküla kool 49 punktiga ja teise koha Tallinna Reaalkool 37 punktiga.

Lisaks kabelahingutele tutvustati kõigile võistlejatele Pääsküla koolis tegutsevat kabemuuseumi ning kooli võimalusi mõttemänge arendada.

 

Jakobsoni kooli 110. sünnipäev

16. novembril tähistasime kooli 110. sünnipäeva. Terve nädal toimusid erinevad pidupäevaga seotud sündmused: 13. novembril esitlesime kooli ajalooraamatut-almanahhi “Kõik on kokku aja lugu”; 15. novembril avasime Viljandi Muuseumis näituse „Viljandi Eesti Hariduse Seltsi II järgu tütarlastekoolist Viljandi Jakobsoni Koolini“; 14.-16. novembrini toimusid projektipäevad õpilastele ja nädal kulmineerus piduliku kringliaktusega reedel. Traditsiooniliselt andsime aktusel üle õpilasstipendiumid ja kuulutasime välja aasta lemmikõpetaja. Sel aastal sai vilistlaste stipendiumi Emma Kruusmäe 8.a klassist ja aasta õpilaseks kuulutati Kaur Kivilaan 8.c klassist. Õpilaste lemmikõpetajaks on Maila Visnap. Sünnipäeva aktuselele olid kutsutud ka kooli head sõbrad lähemalt ja kaugemalt. Aitäh kõigile, kes aitasid sünnipäeva sündmuste õnnestumisele kaasa!

Taskulampidega teatejooks 

15. novembril toimus traditsiooniline taskulampidega teatejooks ümber koolimaja.

Klasside arvestuses võitsid:

1.c, 2.c, 3.c, 4.c, 5.c, 6.a, 8.b ja 9.c

Rändkarika võitsid:

1.-4. klasside kõige kiirem 4.c klass ja õpetaja Tiiu Mürk

5.-9. klasside kõige kiirem 8.b klass ja õpetaja Krista Kasemaa

 

Meediaring kohtus blogija Mariel Pähkliga

12. novembril käisime Toimetusega Viljandi linnaraamatukogus kuulamas blogijat Mariel Pähkelit, kelle käest saime teada erinevaid nippe, kuidas alustada head blogi. Mariel Pähkel on 18 aastane Viljandi tüdruk, kes peab juba viis aastat oma blogi. Mariel on kaks korda saanud aasta noorblogijaks (2016 ja 2017). Mariel rääkis meile, et kui blogi alustada, peab tegema seda südamega mitte sellepärast, et saada raha või tasuta asju. Tänu Marielile saime palju inspiratsiooni, kuidas teha kõike paremini, kui praegu oleme teinud!

Diana Loodus
Pilti tegi Mathilde Kallaste

Balletistuudio ringreis

8.-9. novembril käis meie balletistuudio ringreisil. Kahe päeva jooksul anti 6 “Luikede järve”etendust – Mustlas, Tõrvas, Valgas, Otepääl, Elvas ja Puhjas.

Publikut oli palju ja vastuvõtt väga soe.

Õpetaja Katrin Hommik

 

Isadepäeva perepäev

10. novembril toimus koolis isadepäeva perepäev. Päeva alustasime kontserdiga, kus astusid üles kooli koorid, solistid, pilliansambel ja tantsijad. Pärast kontserti oli kõigil võimalus osaleda erinevates õpitubades. Sel korral oli valikus: puidust pusle tegemine; punumine; trips-traps-trulli ja järjehoidja meisterdamine; robootika; sportlikud mängud; Just Dance videode järgi tantsimine ja lisaks said kõik soovijad tasuta ujuda. Avatud oli ka õpilaskohvik, mis tõsi küll, müüdi 20 minutiga tühjaks. Tore, et kohale tuli nii palju peresid!

Aitäh kõigile esinejatele ja õpetajatele-juhendajatele!

 

2.c marti jooksmas

Reede hommikul käisime esimese tunni ajal klassiga marti jooksmas. Me olime ennast ette valmistanud. Olime õppinud selgeks laulud, otsinud mõistatused ja meisterdanud maskid. Panime klassis endale koledad riided selga. Robin laulis ette ja meie järgi. Ta hakkas juba koridoris ukse taga laulma. Esitasime mõistatusi ja laulsime kellalaulu. Mõned mängisid laulu ajal pilli. Soovisime head kooliõnne ja saime kommi. Kokku käisime neljas klassis. Kuna olime nii tublid, päris palju kommi. Saime alles pugida!

Johanna-Liisa, Rando, Juliette, Gete 2.c klassist

9. klassid karjäärikonverentsil

Käisime 8. novembril kõigi 9-ndate klassidega Sakala keskuses karjäärikonverentsil. Seal esinesid: Pille Kriisa, kes rääkis teemal „Kuidas mitte valesti mõista noori?“;  Erik Orgu „Trendikas tervislik toitumine”; Adeele Sepp „Kukerpallid minu elus ja elukutses“ ja Viljandi noored, kes rääkisid teemal „Erinevus on erilisus ja minu tugevus“. Lisaks esines ka Viljandi Gümnaasiumi teatristuudio paari lavastusega. Saime konverentsilt näpunäiteid, mida saame igapäeva elus kasutada ja kuidas oma elu paremaks muuta. Lisaks kohtusime ka teiste koolide 9-ndate klassidega.

Laura-Liisa Rand 9.a

 

Meedialaager Tarvastus

8.-9. novembril osalesid viis noort meie kooli meediatoimetusest Tarvastu Meedialaagris. Laagris õpiti fotograafia põhitõdesid, filmitegemise ajalugu ja kohtuti uute inimestega. Emotsioonid olid laes, kogemused asendamatud ja teadmised käes.

Kaspar Kangus 7. kl

Viljandi põhikoolide playback

7. novembril toimus Pärimusmuusika aidas juba 5. korda Viljandi põhikoolide playback, kus lauljaid jäljendasid Paalalinna, Kesklinna ja Jakobsoni kooli õpilased. Kõik osalejad olid väga tublid ja kavad olid peensusteni läbi mõeldud ja selgeks õpitud. Lisaks õpilastele väärivad tunnustust ka meie õpetajad, kes sel korral jäljendasid kooli juubeli auks muusikuid, kes on lõpetanud meie kooli. Nii oli kava kokku pandud Vello Orumetsa, Marek Sadama ja Stefan Airapetjani lugudest. Oli väga meeleolukas sündmus. Aitäh kõigile osalejatele!

Meie kooli õpilaste tulemused:

5.-6. klass

III koht Jakobsoni kooli 6.c Agust D’, “Agust D'” (esitas Krislin Naudre)

Eripreemiad

Kõige detailsem etteaste – Jakobsoni kooli 5.b ja 5.c Öed, “Rulli rulli rulli”

Kõige energilisemad esinejad – Jakobsoni kool 5.c Suntribe, “Let’s get loud”

Parim dekoreerimine – Jakobsoni kool 5.a Sweet California, “Wonderwoman”

7.-9. klass

III koht Jakobsoni kooli 9.a Mr Happyman, “Suveparadiis”

Eripreemiad

Parim liikumine – Jakobsoni kooli 9.c “Waterloo”

 

Teadusajakirjade viktoriin

7.11 toimus teadusajakirjade viktoriini teine voor.  See kord võitis  8a klass, teise koha sai 7c klass ja kolmanda koha 9c klass. Kõik on tublid ajakirjade lugejad.  Üldjärjestuses juhib 7c klass, aga vahed on väga väikesed. Järgmine voor detsembri alguses. Edukat lugemist!

Ajaloo ja loodusainete õpetajad

 

6.a õppekäik Tallinnasse

6. novembril istusime hommikul bussi ja hakkasime sõitma Tallinnasse. Bussisõit meeldib meile kõigile väga ja nii olimegi märkamatult jõudnud pealinna. Vaatasime Tallinna Nukuteatris lavastust “Väike prints”. Etendus oli huvitavalt lavastatud ja  mõtlemapanev. Saime teada, et tänapäeval ostavad inimesed kõike poest, aga sõpru poest osta ei saa. Sõprus on väärtuslik ja seda peab hoidma. Veel külastasime Energia avastuskeskust, kus vaatasime teadusteatrit “Toidumaailm” ja välku. Saime ka ise katsetada. Kõige rohkem meeldis meile  välgu tegemine ja hõõrdeelektriga juuste püsti tõstmine.

6.a klass