Meie tegemised septembris

Vilistlaste kokkutulek, 4.d Kuuraniidu õpperajal, algklasside sügisandide näitus, projekt Euroopa koolidega, 6.a õppis Soomaal, 1.b matkal Siniallikule

 

Vilistlaste kokkutulek

29. septembril toimus meie koolis vilistlaste kokkutulek. Päev algas kalmistul, kus süüdati küünlad endiste õpetajate mälestuseks. Seejärel oli kõigil võimalus osaleda vilistlasaktusel, kus esinesid nii endised kui ka praegused õpilased. Õhtune programm toimus kahes majas: Jakobsoni tänaval, kus asus meie kool enne 1976. aastat ja Riia mnt majas, kus toimub õppetöö pärast 1976. aastat. Õhtul toimus lendude pildistamine, tantsuõhtu, oksjon ja vilistlastel oli võimalus osaleda ainetundides.

Oli rõõm, et kohale tuli nii palju vilistlasi!

Suur aitäh ja sügav kummardus korraldajatele!

 

4.d Kuuraniidu õpperajal

Osalesime 19. septembril programmis “Teistmoodi seeneretk”. Meie õppekäik kulges mööda Kuuraniidu õpperada. Saime teadmisi vana metsa väärtuste kohta. Vaatlesime ja õppisime tundma vanadel puutüvedel kasvavaid seeni. Meile räägiti metsa eluringist ning aineringetest selles. Kuna seal metsas leidub palju haabasid, saime teada haavapuidu kasutamise kohta tööstuses ja tähtsusest soomaalastele. Oli huvitav ning õpetlik päev.

4.d  ja õpetaja Urve Mett

Sügisandide näitus

17. – 21. septembrini toimus koolis sügisandide näitus. Algklasside õpilased tõid oma või tuttava aias kasvava õunapuu küljest õuna kooli näitusele. Kokku toodi näitusele 10 erinevat õunasorti. Aitäh kõigile osalejatele!

 

Projekt Euroopa koolidega

Eelmisel nädalal saatsime 5. klasside õpilastega Euroopa keeltepäeva raames postkaarte 24 erinevasse Euroopa kooli kahekümnes riigis. Lisaks tervitusele panime kirja mõne lihtsa lause ja sõna eesti keeles.  Nüüd jääme põnevusega teiste riikide postkaarte ootama!

Õpetaja Enna Audova

6.a õppis Soomaal

10. septembril osalesime õuesõppepäeval Riisa rabas Soomaal. Programmi nimi oli  „Mis on raba? Kes on rabas?“. Saime teada huvitavaid fakte raba kohta:

  • Turvas on kuni 7 meetri sügavune;
  • Jalajälg kaob 7 aastaga ja sellepärast tuleb käia laudteel;
  • Raba valgusfoor töötab vastupidi: punase sambla peale võib astuda aga rohelise pinnase peale astudes võib sisse vajuda;
  • Rabas võib süüa kõiki marju;
  • Sellel aastal on palju jõhvikaid;
  • Murakal on ema ja isa õied ja sellepärast on õisi rohkem kui tuleb marju;
  • Raba vesi on happeline ja peakat ei või hüpata;
  • Ilm oli ilus ja loodus kaunis;
  • Oli huvitav ja tore.

6.a klass

1.b matkal Siniallikule

Esimene koolinädal on tavaliselt harjumatu reipalt reedeni vastu pidada. Seepärast otsustasimegi minna koolimajast välja – Siniallikule.

Hommikul oli peale laste ja õpetaja kaasa tulemas 6 ema ja 1 isa. Sõitsime pisut bussiga ja seejärel matkasime metsarajal. Möödusime Sinialliku järvest, kus masinatel ja inimestel käis kibekiire töö puhkeplatsi valmimiseks.

Allika juures sõime kaasatoodud saiukesi ning kõike seda, mis seljakottides peidus. Ronisime „taevatrepil“, turnisime puujuurte vahel. Leidsime ühe uimase tõugu, kellele panime nime. Tõuk Tõnu jäi meist rohu sisse hommikuund tuduma.

Tagasiteel ronisime linnamäele ja sealt edasi Smilla vanaema-vanaisa koju. Vanaisa puhastas porgandeid, pakkus tomateid, aianurgas ootas isuäratav õunakast. Küll oli seal õues lahe kiikuda, joosta, allikast vett juua.

Aeg möödus kiirelt ning juba varsti tulime bussiga linna tagasi.

Kõigil oli väga tore.

õpetaja Rita Kadaja