Meie tegemised septembris

4.b klassi koolialguse rattamatk, 14. september – rahvusvaheline mesilaste päev!, 3.a õuesõppepäev, linnamäng, kolme kooli loovtööde konverents, Euroopa keeltepäev, Viljandimaa 6.-9. klassi poiste jalgpallivõistlus, Viljandimaa koolide 4.-5. klasside murdmaateatejooks

 

4.b klassi koolialguse rattamatk

Esimese koolinädala reede otsustasime teha koolivabaks ning matkata jalgratastel Looti, kus Martini kodus veeta paar mõnusat tundi.

Udusel hommikul kogunesime kooli juurde, panime söögikotid ja mõned lapsed kottidega koos Ramoni ja Martini ema autodesse ning tuhisesime jalgratastel Obeliski poole. Suure maantee ületasime jalakäijatena.

Sinialliku poole on üpris tore metsatee, kus turvaline sõita. Puhkekohas tegime joogipeatuse ja pisut puhkasime. Kohale jõudsime umbes tunnise sõidu järel.

Kraamisime söögikotid tühjaks: nagu alati, oli näkse tohutult. Osad krõpsupakid rändasid kindlalt kottidesse tagasi. Sõime kõhud täis, mängisime Ukakat, lustisime niisama klassivenna koduõuel.

Tagasisõidul tuli päike välja ning ilmnes kaks kõhu- ja üks peavalu. Õnneks jõudsime kõik elusatena kooli juurde tagasi.

Kokkuvõttes oli terve 4.b väsinud kuid õnnelikud.

4.b klass ja õpetaja Rita Kadaja

14. september – rahvusvaheline mesilaste päev!

4.b ja 4.c võtsid ühiselt ette Eesti Põllumajandusmuuseumi külastuse tutvumaks programmiga „Mesi“ ja seda väga õigel päeval – rahvusvahelisel mesilaste päeval.

Saime teada, kuidas on ülesanded mesilaspere liikmete vahel jaotatud, kuidas käib mee valmistamine ja miks mesilased üksteisele tantsivad ning kui tähtis on tegelikult mesilaste olemasolu inimkonna jaoks. Näitusel võis näha põnevaid mesitarusid läbi ajaloo ning vajalikke abivahendeid mesiniku töö jaoks. Maitsesime erinevaid meesorte ja isegi õietolmu terakesi ning mesilasvahast valmistas iga laps omale küünla. Päeva lõpetas kosutav kõhutäis kohalikku toitu.

4.c klass ja õpetaja Sirje Lõssov

 

3.a õuesõppepäev

20. septembril oli 3.a klassil õuesõppepäev Tipu Looduskoolis. Tutvusime konnade eluga. Päev oli lastele väga huvitav. Kuna ilm soosis igati õuesõpet saime ise tiigist püüda erinevaid putukaid ja kalu. Mõni tüdruk oli kalapüüdmisest nii haaratud, et ei pannud tähelegi, et vesi üle kummikusääre tuli. Õnneks olid juhendajad sellega arvestanud ja kuivad kummikud olemas. Konnade elutsükkel tuli siiski piltidega paberil läbi mängida. Mõni elus isend näitas ennast ikka ka. Lõpuks voltisime hüppava konna.

Õuesõppepäev oli kasulik sellepärast, et lapsed leidsid konna toiduahelas olevaid putukaid, hoidsid neid käes ja kuulasid huvitavaid jutte. Juhendajad Tipu Looduskoolis suudavad lapsed kaasa mõtlema ja tegutsema panna. Üks tegevus vaheldus teisega ja päev möödus kiiresti.

Lisaks nägime veel kodukitsi ja kanaperet. Kukk tikkus vägisi oma lauluga meie tundi.

Päev oli õpetlik ja meeldejääv. Ja mis kõige tähtsam – lastele tasuta. Aitäh projektikirjutajale!

Anne Kilk 3.a klassijuhataja

Linnamäng

22. septembril toimus VJK 110. avaüritusena linnamäng. Õpilased orienteerusid Viljandi linnas ja lahendasid Jakobsoni kooliga seotud ülesandeid. Lisaks küsimustele vastuste otsimisele pidid õpilased tegema punktides klassipilte ja mõnes ka videoid. Tagasi koolis olles tegid õpilased päeva kokkuvõtteks esitluse ja joonistasid presidendi portreed, plakateid, kujundasid kooli mütsi ja tassi, lahendasid ristsõna ning mängisid kuldvillakut.

5.-6. klasside linnamängu tulemused:

I koht 6.c klass 44 punktiga

II koht 5.c klass 42 punktiga

III-IV koht 5.b ja 6.a 40 punktiga

Tasside kujundamise eest märgiti ära järgmised õpilased:

 • Helerin Mets ja Anette-Liis Udris 5.a klassist
 • Sigmard Aasa 5.a
 • Sander Väljaots 5.b

Presidendi portree joonistamise eest märgiti ära järgmised õpilased:

 • Mathilde Kallaste 5.c
 • Selina Feklina 5.c
 • Mariann Märka 5.c

Rühmatööna valminud plakati eest märgiti ära järgmised õpilased:

 • Sandra Ardel ja Brit Martin 5.a

 

7.-9. klasside linnamängu tulemused:

I koht 9.b klass 57 punktiga

II koht 8.a klass 52 punktiga

III koht 7.d klass 51 punktiga

Tasside kujundamise eest märgiti ära järgmised õpilased:

 • Elina Anijärv 8.b
 • Kristiine Puu ja Liis Paul 7.c

Mütsi kavanda tegemise eest märgiti ära järgmised õpilased:

 • Laura-Liis Saarik ja Berit Ületoa 7.c
 • Henri Särev 7.c

Rühmatööna valminud plakati eest märgiti ära järgmised õpilased:

 • Grete Roostik ja Diana Stelmokas 9.a
 • Siim Laas, Marko Mõttus ja Aleksander Rink 9.a

Ristsõna lahendamises parimad:

 • Grethe-Ly Hausler ja Elisabeth Piirisalu 7.c
 • Carolyn Mardim ja Kristiina Tsõtsin 7.c

 

Kolme kooli loovtööde konverents

27. septembril toimus Jakobsoni koolis loovtööde konverents. Oma töid esitlesid 16 õpilast Jakobsoni, Paalalinna ja Kesklinna koolist. Kuulajateks kõigi kolme kooli 8. klassid, kellel seisab sellel aastal ees loovtöö tegemine. Loovtööd, mida õpilased esitlesid, olid väga huvitavad ja eriilmelised. Publikule tutvustati nt. omaloomingulist muusikapala, tantsuetendust tunnetest ja emotsioonidest, internetipoodi, heategevuskampaania korraldamist, tundide korraldamist lasteaialastele ja 4. klassile jmt.

Aitäh kõigile tublidele esinejatele!

 

Euroopa keeltepäev

26. septembril tähistasime koolis Euroopa keeltepäeva. 7. klassidele toimusid võõrkeeletunnid, kus õpetajateks olid Viljandi Gümnaasiumi noored. Meie kooli õpilastele tutvustati saksa, soome, hiina ja prantsuse keelt ning riike, kus neid keeli räägitakse.

Lisaks kirjutasid meie kooli 5. ja 6. klasside õpilased keeltepäeva raames postkaarte Saksamaa eakaaslastele.
Projekti eesmärgiks on tutvuda inglise keele vahendusel üksteise emakeelega ja harjutada postkaardi kirjutamist.
29. septembril läksid kaardid teele ja nüüd jäävad õpilased ootama sakslaste postipakki!

 

Viljandimaa 6.-9. klassi poiste jalgpallivõistlus

19. septembril toimus Viljandimaa 6.-9. klassi poiste jalgpallivõistlus. Meie kooli võistkond saavutas esikoha täiseduga Kirivere PK ja Kesklinna kooli ees, laskmata lüüa endale ühtegi väravat. Võistkonnas mängisid: Rain Piirak, Raul Viitmaa, Kevin Hunt, Virgo Lebedev, Sander Martin Viitra, Karl Kristjan Karu, Ainar Peedo, Karl Erik Jürisson, Robin Liinsoo, Kaupo Kruusmäe. Võiskonna juhendaja õpetaja Ants Kuusik. Palju õnne!

 

Viljandimaa koolide 4.-5. klasside murdmaateatejooks

20. septembril toimus Viljandimaa koolide 4.-5. klasside murdmaateatejooks, kus meie kooli võistkond saavutas II koha Kesklinna kooli järel ja Paalalinna kooli ees. Võistkonnas jooksid: Merili Käsper, Brit Martin, Helin Brikis, Hanna Koks, Osckar Joost, Markus Mitt, Jarek Pilt, Ruben Paabel, Lisete Kuuba, Anette Agasild, Martha Maria Hänilene, Laureta Laanemaa, Ott Orav, Roland Mitt, Rene Talts, Sigmard Aasa. Palju õnne tublid noored ja õnnitlused ka juhendajale Ants Kuusikule!