Meie tegemised veebruaris

Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine Viljandis, balletistuudio osalemine festivalil Riias, õpilasesinduse vastuvõtt, pallilahingu vabariiklik finaalturniir, viktoriin 2. klassidele, “Tööle kaasa”, Emma Kruusmäe raamatu esitlus, tüdrukute saalihokivõistlus, teadusajakirjade viktoriin, Jakobsoni nimeline füüsikavõistlus, sea-aasta algus, minivõrkpallivõistlused, Valgusfoori disko, Laidoneri 135. sünniaastapäev, mõttespordi olümpiaadi kolmas etapp, Viljandimaa koolide 6.-9. klasside poiste saalihokivõistlus, Viljandimaa koolide 4.-5. kl saalijalgpallivõistlused, matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor, bioloogia olümpiaadi piirkonnavoor, kooli saalihokivõistlused, kiiruisutamise võistlus Põltsamaa jõe mängudel

Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine Viljandis

24. veebruaril tähistas kogu Viljandi Eesti Vabariigi sünnipäeva. Sünnipäeva alustati iseseisvusmanifesti ettelugemisega ning sellele järgnes rongkäik, kus oli esindatud ka meie kool. Pärast rongkäiku toimusid laululava juures erinevad töötoad. Veel oli inimeste lõbustamiseks olemas miniseikluspark, kaarikusõit, näidati kaitseväe relvi ja autosid, sai lasta vibu. Samuti oli kohal kiirabi, politsei ja päästeamet oma autodega ning kõik said uurida autode sisu. Kõigile soovijatele pakuti sooja suppi ja magusat kringlit.
13.00 hakkas Ugala teatris Kontsertaktus ja Viljandi linna aastapreemiate üleandmine, kus esinesid ka meie kooli õpetajad Mari ja Laido.

Miia Palanen ja Kätriin Uibo 6.c klassist

Balletistuudio osalemine festivalil Riias

23.-24. veebruaril osalesid balletistuudio 7 rühma Riias rahvusvahelisel festivalil “Travelling 2019”. Oli meeleolukas ja põnev festival, nägime palju, tantsisime palju, õppisime ja arenesime ja saime suurel uhkel laval täissaalile esineda. Balletistuudio osales Travellingi festivalil 4. korda. Täname Eesti Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgruppi ja meie armsaid lapsevanemaid, tänu kellele see festivalireis teoks sai.

Õpetaja Katrin Hommik

Õpilasesinduse juhatuse vastuvõtt

21. veebruaril toimunud õpilasesinduse juhatuse vastuvõtust kirjutab Emma-Elanor Peta nii: 21. veebruaril, neljapäeval toimus esmakordselt õpilasesinduse vastuvõtt. See üritus kujutab endast ÕE aktiivsemate liikmete tunnustamist ning Jakobsoni ja Koidula välja kuulutamist, samuti Eesti sünnipäeva tähistamist üksteise seltsis.

Koidula ja Jakobsoni valimisest soovitakse kujundada kooli traditsiooni. (Statuudi järgi on tiitlite eesmärk tunnustada noori, kes on loovad, tegelevad kujutava kunsti, tantsu, muusika, näitekunsti või kirjandusega, silmas pidades tema tegevusi ja saavutusi valitud huvialal).
Sellel aastal kuulutati kooli tähtsamate nägudena Jakobsoniks 9.c klassi poiss Martin Paalo ning Koidulaks samuti 9.c klassi tüdruk Kaisa Linn.
Menukas muusika ja seltskond tõid muiged me nägudele. Soe õhk ning armastus me südametes väärtustab koos olemist ning arenemisele panustamist üksteise seltsis.
Koos oleme loojad!

Vastuvõtu põhikorraldajad

VJK Jakobson Martin Paalo ja Koidula Kaisa Linn

 

Pallilahingu vabariiklik finaalturniir

21. veebruaril toimus Tartus Eesti Võrkpalli Liidu Pallilahingu vabariiklik finaalturniir. Meie kooli tüdrukud saavutasid väga tubli 2. koha.
Võistkonda kuulusid Mirtel Mõrd, Anette Ant, Kaisa Kallas, Grettel Lehtla, Karolin Raudla, Mirjam Sepp ja Meribel Tamla.
Juhendaja Kadri Kuusik.
Palju õnne!

 

Viktoriin 2. klassidele

20. veebruaril toimus järjekordne algklasside viktoriin. Seekord nuputasid 2. klasside võistkonnad. Mäng sujus üpris tasavägiselt. Iga viie küsimuse järel said võistkonnad oma punktiseisu teada. Sellist küsimust, kus vastust ükski võistkond ei teadnud, polnudki. Küll oli küsimusi, kus õiget vastust teadsid kõik võistkonnad. Traditsioonilise 15 küsimuse järel selgusid võitjad, lisaküsimusi polnudki vaja.

1. koha võitis võistkond Korstnapühkijad 11 punktiga.

2. koha sai võistkond Koopaoravad 10 punktiga.

3. kohale tuli võistkond Ajuhiiglased 9 punktiga.

Auhinnaks olid tavapäraselt šokolaadid. Kõik ülejäänud nuputajad said kommiga suu magusaks.

Märtsikuus nuputavad 3. klassid.

Õpetaja Rita Kadaja

 

,,Tööle kaasa“

19. veebruaril osalesid 3.-4. klassi õpilased algatuses “Tööle kaasa”. Oma vanema, vanavanema, õe, venna, sugulase või peretuttava juures käis tööd jälgimas üle 60 õpilase.

Elisabeth Siimu 4.c klassist kirjutab päevast nii: mina käisin vaatamas kuidas tehakse tööd Woolish Knitting OÜ-s. Woolish Knitting OÜ-s tehakse kudumeid. Ma sain ise proovida kuidas teha kudumile mustrit. Nägin ka kuidas töötavad kudumismasinad. Et valmiks üks korralik kudum, peab masin kuduma sobivad tükid ja õmblejad need kokku õmblema ja veel kui vaja, nööbid õmblema. Pakkisin ka E-poe tellimuste jaoks pakke. Nad teevad kudumeid nii villasest lõngast kui ka puuvillasest lõngast.

Mul oli seal väga õpetlik ja huvitav päev.

Emma Kruusmäe raamatu esitlus

Reedel, 15. veebruaril toimus meie kooli raamatukogus Emma Kruusmäe loovtöö raames tema raamatu esitlus. Enne esitluse algust intervjueerisime Emmat. Üritusest võtsid osa õpetajad ja õpilased, kes olid sinna kutsustud. Esitlus algas ja lõppes tänusõnadega Emmalt kohalolijatele. Emma rääkis, kuidas sündis selline idee, ning tema ja tema sõbrannad esitasid meile mõned lood raamatust, kohalolijatele pakuti suupisteid.

Tuli välja, et esitlusele kutsutud õpetajad aitasid Emmat rahaliselt raamatu valmimisel ning nende seast loositi välja 3 õnnelikku, kes said endale raamatu. Seekordne õnn naeratas Geit Mändmetsale, Kersti Soopale ning Moonika Pärnale.

Emma esitles raamatut julgelt ning kuulajad olid süvenenud ja viisakad. See oli põnev kogemus nii Emma enda kui ka kuulajate jaoks.

Linda Rink, Laura Nõmmeloo 6. klass
Foto Diana Loodus

Tüdrukute saalihokivõistlus

18. veebruaril toimus Kesklinna koolis maakondlik tüdrukute saalihokivõistlus. Meie kooli tüdrukud saavutasid III koha. Võistkonda kuulusid:

LY VIRUSTE
KATARINA PÕLDUR
KAROLINA SIIMON
LISETE HIIESALU
MARTHA PILT
KARMEN KONDEL
MERILI KÄSPER
KAROLIINE KÄSPER

Juhendaja Ants Kuusik. Palju õnne!

 

Teadusajakirjade viktoriin

13. veebruaril toimus teadusajakirjade “Imeline Teadus” ja “Imeline Ajalugu” viktoriini V voor.  Selle vooru parimad:

I koht 8.a klassi võistkond 17,5 punkti

II koht 6.c klassi võistkond 16,5 punkti

III koht 9.c klassi võistkond 13 punkti.

Kogu tabeliga ja üldjärjestusega saab tutvuda kolmanda korruse stendil.

Järgmine voor toimub märtsis. Edukat lugemist!

 

Jakobsoni nimeline füüsikavõistlus

14. veebruaril toimus C. R. Jakobsoni nim. füüsikavõistlus Viljandimaa edukamatele füüsikahuvilistele noortele, mida korraldab CRJG mat.-füs. klasside vilistalasnõukogu.  Meie kooli õpilastest olid edukamad järgmised õpilased:

8. klassi arvestuses

I koht Kaur Kivilaan

II koht Emma Kruusmäe

4.-5. koht Berit Ületoa

9. – 10. klassi arvestuses

4. – 5. koht Karl-Erik Puusild

Juhendajad Kaja Lõuna ja Maila Visnap

Õnnitleme!

 

Sea-aasta algus

5. veebruaril tähistas 5.c klass sea-aasta algust. Juba nädal enne tegime kõik endale seamaskid. Kandsime seamaske ka mõnes tunnis ning iga tunni lõpus ruigasime rõõmsalt kolm korda.

Teisipäeva õhtul olime koos, lahendasime viktoriiniküsimusi sigade kohta ning mängisime erinevaid mänge. Tore oli jälle midagi oma klassiga koos teha.

Kelly Lepp 5.c

 

Minivõrkpallivõistlused

15. veebruaril toimusid Suure-Jaanis Viljandimaa koolide 4.-6. klasside tüdrukute ja poiste minivõrkpallivõistlused. Meie kooli võistkonnad saavutasid nii poiste kui tüdrukute arvestuses I koha. Võistkondade juhendaja Kadri Kuusik. Palju õnne!

Poiste võistkonda kuulusid:

RALF KAHU
RAINIS REIMANN
KAAREL KAUTS
MARKUS MADISSON
STERN URBEL
SIGMARD AASA

Tüdrukute võistkonda kuulusid:

EMMA VILBERG
HANNA KOKS
KAISA REI
ANETTE AGASILD
PAULA ANDRESON
SAARA KALMU
HANNA LOORE ALLIK
KÄTRIIN VILLEMS
(Tüdrukute võistkonna ees fotol on Eesti koondisesse kuuluv Kristiine Miilen)

Valgusfoori disko

Peale edukat jõuludiskot otsustas õpilasesindus korraldada sõbrapäeva raames sõbrapäevadisko. Pandi välja auhind klassile, millest kõige rohkem osalejaid on, võitjaks osutus 5. c. Diskol olid joogid ja söögid ning ka sel korral populaarne dance battle, mille võitjateks krooniti Artjom ja Diana. Palju pilte tehti päeval aulasse üles seatud fotonurgas. Selleks aastaks on sõbrapäeva üritused läbi.

Anete-Marleen Siimon 8. klass

 

Johan Laidoneri 135. sünniaastapäev

12. veebruaril osalesid meie kooli kodutütred Käthriin, Kaisa, Sandra ja Anete-Liis Johan Laidoneri 135. sünniaastapäevale pühendatud sündmustel Viiratsis. Üritus toimus Johan Laidoneri sünnikohas Viiratsis Raba talu maadele 1989. aastal rajatud monumendi juures.  Kaitseliidu, Viljandi valla ning Viiratsi asutuste esindajad asetasid monumendile pärjad ja kõnelesid tänutundega Laidoneri elust ja tema tähtsusest. Kui kõned peetud ja pärjad asetatud mindi Viiratsi Rahvamajja sooja teed jooma ja suupisteid sööma. Nii rahvamajas kui ka monumendi juures esinesid laululapsed isamaaliste lauludega. Saime Laidoneri elust teada huvitavaid fakte ja teame nüüd natuke rohkem Eesti ajaloost.

Mõttespordi olümpiaadi kolmas etapp

Mõttespordi olümpiaad on koolidele mõeldud mõttespordialade võistlus, mille raames mängitakse malet, kabet, gomokut ja sudokut. Olümpiaad koosneb neljast etapist. Meie kooli mõttesportlased on sel aastal osalenud edukalt kabes. Nooremas 1.-4. klasside arvestuses on võistkond pärast kolme etappi 30 kooli konkurentsis Tallinna Pääsküla Kooli järel teisel kohal. Vanemas (5.-9. klass) arvestuses asume 36 kooli konkurentsis viiendal kohal.

Kolme etapi kokkuvõttes, kus osaleb üldse 272 õpilast, on noorema grupi parimad: Aleksandra Logovoi 4.c (4. koht); Romet Širokov 4.c (11. koht); Kätriin Hommik 3.c (16. koht): Kristin Lääts 4.c (33. koht); Andre Ületoa 4.c (59. koht). Oma panuse võistkonna punktisummale on andnud veel Uljana Jaskevitš 3.b, Karl Markus Pallopson 3.a ja Günther Ilves 3.c.

Vanema grupi parimad 287 õpilase konkurentsis on Kevin Jürgen 7.b (6. koht); Mattias Nõgols 8.c (28. koht); Kristjan Laurits 8.a (47. koht); Kaupo Kruusmäe 8.a (50. koht); Otto Marten Pukk 8.a (71. koht). Punktidega on võistkonda toetanud: Kauri Jürine 6.c, Asser Kahro Kadaja 8.d, Ott Org 8.b, Raiko Soe 8.d, Sten Kraun 8.a.

Finaaletapp mõttemängude olümpiaadi kabes toimub 12. märtsil.

Õpetaja Aivar Hommik

Viljandimaa koolide 6.-9. klasside poiste saalihokivõistlus

11. veebruaril toimus Kesklinna koolis Viljandimaa koolide 6.-9. klasside poiste saalihokivõistlus. Jakobsoni kooli poisid esinesid tublilt ja saavutasid Il koha. Võistkonda kuulusid Kevin Hunt, Karl-Erik Jürisson, Ainar Peedo, Rain Piirak, Andreas Hantson, Kaupo Kruusimäe, Madis Mäe, Timo Tiido, Markus Madisson, Rasmus Räpp. Juhendaja Ants Kuusik. Palju õnne!

 

Viljandimaa koolide 4.-5. kl saalijalgpallivõistlused

8. veebruaril toimusid Viljandi Spordihoones Viljandimaa koolide 4.-5. klasside poiste saalijalgpallivõistlused. Jakobsoni poisid saavutasid II koha. Võistkonda kuulusid Kerten Kakko, Oscar Joost, Anari Peedo, Kert Piirak, Jacob Kasemaa, Mattias Kääpa ja Ruben Paabel. Võistkonda juhendas Ants Kuusik. Palju õnne!

 

Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor

6. veebruaril toimus Viljandi Kesklinna Koolis matemaatika piirkonnavoor 7.-12. klassile.

Olümpiaadil oli kaks osa: I osa test ja II osa pikad ülesanded.

Meie kooli õpilaste paremad tulemused olid:

7. klass

Janeli Sillaots II koht

Silver Erm III koht

Lotte Starostin VI koht

8. klass

Emma Kruusmäe II koht

Kaur Kivilaan III-IV koht

Andreas Hantson V-VI koht

Kõik mainitud õpilased on kutsutud 28. A. Maramaa nimelisele võistlusele, mis toimub 8. märtsil.

Õpetaja Tiina Vilberg

Bioloogia olümpiaadi piirkonnavoor

2. veebruaril toimus Viljandi Gümnaasiumis bioloogia olümpiaadi piirkonnavoor. Meie kooli õpilastest saavutasid väga häid tulemusi.

7. klassi arvestuses Janeli Sillaots II koht
8. klassi arvestuses Emma Kruusmäe II koht
9. klassi arvestuses Elina Anijärv III koht

Palju õnne!

Kooli saalihokivõistlused

4. veebruaril toimus klassidevaheline saalihokivõistlus 6.-9. kl poistele. Osales neli võistkonda. Võitjatena väljus 9.c kl võistkond, II koha saavutas 8.a kl võistkond ja tubli III koht 6.b klassile. Parimad mängijad: Karl Erik Jürisson 9.c, Kaupo Kruusmäe 8.a, Kimon Volkov 6.b.

6. veebruaril toimus võistlus 4.-5. kl poiste ja 6.-9. kl tüdrukute võistkondadele. Omavahel võtsid mõõtu 5 võistkonda.

Poiste arvestuses võitis 5.a ja tüdrukute arvestuses Ly ja Liisi võistkond.

Palju õnne!

 

 

Kiiruisutamise võistlus Põltsamaa jõe mängudel

2. veebruaril osalesid meie kooli õpilased ja õpetaja Ants 500m kiiruisutamise võistlusel Põltsamaa jõe mängudel Adaveres.

Tulemused:
Markus Madisson I koht
Maria Kuura II koht
Meeri Kleer Reinhold II koht
Kerli Lõbus III koht

Ants Kuusik I koht

Lisaks uisutajatele osalesid mängude suusavõistlusel Kert Piirak ja Kristjan Maiste. Kert saavutas III koha ja Kristjan V koha.

Palju õnne!