Päevaraamat

Meie tegemised jaanuaris 18. jaanuar moonika.parna


Maakondlikud võrkpallivõistlused

31. jaanuaril toimusid Suure-Jaani Koolis võrkpallivõistlused 7.-9. klasside segavõistkondadele.

Meie kooli võistkond saavutas I koha!

Võistkonda kuulusid: Hanna Loore Allik, Deneli Ojala, Kaisa Kallas, Mirtel Mõrd, Ralf Kahu, Tristan Kolla, Fred Kahu ja Kert Piirak.

Õpilaste juhendaja Kadri Kuusik.

Palju õnne!

Kokkuvõtted 1. poolaastast

29. jaanuaril toimusid I poolaastat kokkuvõtvad infokogunemised õpilastele.

Vaatasime tagasi, tunnustasime hästi õppinud noori ja neid õpilasi, kes on kooli esindanud erinevatel olümpiaadidel, võistlustel ja konkursidel. Õpilasesindus jätkas oma traditsooni ja jagas tunnustusi õpilastele, kes on saavutanud silmapaistvaid tulemusi koolivälistes tegevustes. Esmakordselt said õpilasesinduse poolt tunnustuse ka aktiivsed algklasside õpilased. Hea meel on tõdeda, et meil on koolis väga palju tublisid noori, kes õpivad hästi, käivad võistlustel ja olümpiaadidel ning leiavad aega ka hobidega tegelemiseks.

Kiitus teile!

Kodutütarde võistlusmatk "Kärstna lahingu mälestusmäng"

Jakobsoni kooli kodutütred osalesid 27. jaanuaril võistlusmatkal "Kärstna lahingu mälestusmäng".

Matkamäng toimus lumiste metsatukkade vahel Holstre-Pollis. Rajal tuli läbida 10 kontrollpunkti, kus igas ees ootamas lahendamist vajav ülesanne. Esmaabi punktis näiteks tuli aidata õnnetusse sattunud sõpra ja suhelda häirekeskusega, loomajälgede punktis pidid võistlejad määrama ilvese, kitse, saarma ja siili jäljed. Palju elevust tekitas matkasaapa viskamise punkt, kus nöörepidi kokku seotud saapad tuli heita võimalikult kaugele.

Võistlusmäng oli põnev ja arendav ning osalejad said juurde uusi teadmisi ja praktilisi oskusi.

VJK kodutütardel läks võistlusel väga hästi ja koju toodi suurepärane I koht.

Võistkonda kuulusid: Elis Loreen Nälk, Karmen Roht, Hanna Githa Võsu ja Angelia Nicolau Costa.

Palju õnne!

Pikem ülevaade võistlusest ja fotogalerii: https://ajalehtomamaa.blogspot.com/

Loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoor

17. novembril toimus loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoor. Olümpiaadil lahendasid 7. ja 8. klassi õpilased ülesandeid, mis eeldasid teadmisi keemiast, bioloogiast ja füüsikast. Neid töid hindavad Tartu Ülikooli Teaduskooli spetsialistid ja sellepärast selgusid tulemused alles nüüd. Meie kooli õpilastel läks väga hästi!

Mirtel Kase 8.c klassist saavutas maakonnas II koha.

Oliver Viitmaa 7.c klassist sai III koha.

Tublid olid kõik osavõtjad!

Õpilasi juhendasid õpetajad Krista Kasemaa, Ronald Laarmaa ja Maila Visnap.

Õnnitleme!

 

"Koolipinks kõigile"

Viljandimaa "Koolipinks kõigile" võistlusel Viljandi spordihoones 26. jaanuaril saavutasid 6.-9. klasside arvestuses võistkondliku II koha Kert Orujärv 7.c ja Deivis Daniel Rebane 8.c.

Palju õnne!

Füüsikaolümpiaadi koolivoor

25. jaanuaril toimus füüsikaolümpiaadi koolivoor. Õpilased lahendasid 2,5 tunni jooksul keerulisemaid füüsika ülesandeid. Tublid olid kõik osavõtjad! 

8. klasside arvestuses:

I koht Mirtel Kase 8.c

II koht Kris Kaelep 8.a

III koht Hedvig Pärnmäe 8.a

9. klasside arvestuses:

I koht Andre Ületoa 9.c

II koht Triine-Liis Oja 9.d

III-IV koht Rebeka Rebane 9.a, Marten Kristofer Oja 9.b

Füüsikaolümpaadi piirkonnavoor toimub juba 9. veebruaril. Hoidke meie õpilastele pöialt!

Füüsikaõpetaja Maila Visnap

 

Klassidevahelised võrkpallivõistlused VJK-s

17. jaanuaril toimusid kooli võrkpallivõistlused 6.-9. klasside õpilastele. Võistlusel osales 7 võistkonda.

Tulemused:

- 6. klasside arvestuses võitis 6.c;

 - 7.-9. klasside arvestuses 9.a ja 9.d ühisvõistkond.

Palju õnne võitjatele ja kiitus kõikidele osalejatele.

Olite kõik väga tublid!

Viljandi põhikoolide kõnevõistlus

Täna toimus Paalalinna koolis kõnevõistlus Viljandi põhikoolide õpilastele. Osalejad pidid kodus ette valmistama kõne teemal "Mis mind paneb liikuma" ja lisaks tuli kohapeal esitada ekspromtkõne teemal "Mina ja kodulinn". Jakobsoni kooli esindasid Aleksandra Kena, Hanna Loore Allik ja Andre Ületoa.

Meie õpilaste tulemused:

- Hanna Loore Allik: kõnevõistluse üldvõitja ja parim ekspromtkõne;

- Andre Ületoa: parim ettevalmistatud kõne.

Palju õnne!

Küberturbespetsialist Catlyn Kirna jagas teadmisi lastevanematele ja õpilastele

16. jaanuari õhtul kogunesid kooli auditooriumi lapsevanemad ja õpetajad, et kuulata, millega lapsed internetis tegelevad. Kohtumise esimeses pooles arutleti internetis varitsevate ohtude üle. Catlyn Kirna selgitas elust võetud näidete abil, kuidas internetti võivad kaduda õpilaste aeg, raha, vaimne tervis ning lapse identiteet. Seejärel arutleti, mida saavad lapsevanemad teha, et lapsed sellest ohust eemal hoida. Kõlama jäi lektori mõte, et oluline on suhelda regulaarselt lapse interneti tegemistest olles vajadusel valmis aitama mitte pahandama.

17. jaanuaril said 2. ja 3. klassi õpilased kohtuda küberturbespetsialistiga, et rääkida internetist. Kiirest päevakavast hoolimata jõudis Catlyn Kirna külalisõpetajana ka 4.a klassi arvutitundi. Arutleti mängudes ja sotsiaalmeedias peituvate ohtude üle ning saadi teada, kuidas neist hoiduda. Turvalist internetis käitumist said õpilased harjutada mängides www.spoofy.ee mängu.

Kaja Lõuna, haridustehnoloog

Maakondlikud võrkpallivõistlused

31. jaanuaril toimusid Suure-Jaani Koolis võrkpallivõistlused 7.-9. klasside segavõistkondadele.

Meie kooli võistkond saavutas I koha!

Võistkonda kuulusid: Hanna Loore Allik, Deneli Ojala, Kaisa Kallas, Mirtel Mõrd, Ralf Kahu, Tristan Kolla, Fred Kahu ja Kert Piirak.

Õpilaste juhendaja Kadri Kuusik.

Palju õnne!

Kokkuvõtted 1. poolaastast

29. jaanuaril toimusid I poolaastat kokkuvõtvad infokogunemised õpilastele.

Vaatasime tagasi, tunnustasime hästi õppinud noori ja neid õpilasi, kes on kooli esindanud erinevatel olümpiaadidel, võistlustel ja konkursidel. Õpilasesindus jätkas oma traditsooni ja jagas tunnustusi õpilastele, kes on saavutanud silmapaistvaid tulemusi koolivälistes tegevustes. Esmakordselt said õpilasesinduse poolt tunnustuse ka aktiivsed algklasside õpilased. Hea meel on tõdeda, et meil on koolis väga palju tublisid noori, kes õpivad hästi, käivad võistlustel ja olümpiaadidel ning leiavad aega ka hobidega tegelemiseks.

Kiitus teile!

Kodutütarde võistlusmatk "Kärstna lahingu mälestusmäng"

Jakobsoni kooli kodutütred osalesid 27. jaanuaril võistlusmatkal "Kärstna lahingu mälestusmäng".

Matkamäng toimus lumiste metsatukkade vahel Holstre-Pollis. Rajal tuli läbida 10 kontrollpunkti, kus igas ees ootamas lahendamist vajav ülesanne. Esmaabi punktis näiteks tuli aidata õnnetusse sattunud sõpra ja suhelda häirekeskusega, loomajälgede punktis pidid võistlejad määrama ilvese, kitse, saarma ja siili jäljed. Palju elevust tekitas matkasaapa viskamise punkt, kus nöörepidi kokku seotud saapad tuli heita võimalikult kaugele.

Võistlusmäng oli põnev ja arendav ning osalejad said juurde uusi teadmisi ja praktilisi oskusi.

VJK kodutütardel läks võistlusel väga hästi ja koju toodi suurepärane I koht.

Võistkonda kuulusid: Elis Loreen Nälk, Karmen Roht, Hanna Githa Võsu ja Angelia Nicolau Costa.

Palju õnne!

Pikem ülevaade võistlusest ja fotogalerii: https://ajalehtomamaa.blogspot.com/

Loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoor

17. novembril toimus loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoor. Olümpiaadil lahendasid 7. ja 8. klassi õpilased ülesandeid, mis eeldasid teadmisi keemiast, bioloogiast ja füüsikast. Neid töid hindavad Tartu Ülikooli Teaduskooli spetsialistid ja sellepärast selgusid tulemused alles nüüd. Meie kooli õpilastel läks väga hästi!

Mirtel Kase 8.c klassist saavutas maakonnas II koha.

Oliver Viitmaa 7.c klassist sai III koha.

Tublid olid kõik osavõtjad!

Õpilasi juhendasid õpetajad Krista Kasemaa, Ronald Laarmaa ja Maila Visnap.

Õnnitleme!

 

"Koolipinks kõigile"

Viljandimaa "Koolipinks kõigile" võistlusel Viljandi spordihoones 26. jaanuaril saavutasid 6.-9. klasside arvestuses võistkondliku II koha Kert Orujärv 7.c ja Deivis Daniel Rebane 8.c.

Palju õnne!

Füüsikaolümpiaadi koolivoor

25. jaanuaril toimus füüsikaolümpiaadi koolivoor. Õpilased lahendasid 2,5 tunni jooksul keerulisemaid füüsika ülesandeid. Tublid olid kõik osavõtjad! 

8. klasside arvestuses:

I koht Mirtel Kase 8.c

II koht Kris Kaelep 8.a

III koht Hedvig Pärnmäe 8.a

9. klasside arvestuses:

I koht Andre Ületoa 9.c

II koht Triine-Liis Oja 9.d

III-IV koht Rebeka Rebane 9.a, Marten Kristofer Oja 9.b

Füüsikaolümpaadi piirkonnavoor toimub juba 9. veebruaril. Hoidke meie õpilastele pöialt!

Füüsikaõpetaja Maila Visnap

 

Klassidevahelised võrkpallivõistlused VJK-s

17. jaanuaril toimusid kooli võrkpallivõistlused 6.-9. klasside õpilastele. Võistlusel osales 7 võistkonda.

Tulemused:

- 6. klasside arvestuses võitis 6.c;

 - 7.-9. klasside arvestuses 9.a ja 9.d ühisvõistkond.

Palju õnne võitjatele ja kiitus kõikidele osalejatele.

Olite kõik väga tublid!

Viljandi põhikoolide kõnevõistlus

Täna toimus Paalalinna koolis kõnevõistlus Viljandi põhikoolide õpilastele. Osalejad pidid kodus ette valmistama kõne teemal "Mis mind paneb liikuma" ja lisaks tuli kohapeal esitada ekspromtkõne teemal "Mina ja kodulinn". Jakobsoni kooli esindasid Aleksandra Kena, Hanna Loore Allik ja Andre Ületoa.

Meie õpilaste tulemused:

- Hanna Loore Allik: kõnevõistluse üldvõitja ja parim ekspromtkõne;

- Andre Ületoa: parim ettevalmistatud kõne.

Palju õnne!

Küberturbespetsialist Catlyn Kirna jagas teadmisi lastevanematele ja õpilastele

16. jaanuari õhtul kogunesid kooli auditooriumi lapsevanemad ja õpetajad, et kuulata, millega lapsed internetis tegelevad. Kohtumise esimeses pooles arutleti internetis varitsevate ohtude üle. Catlyn Kirna selgitas elust võetud näidete abil, kuidas internetti võivad kaduda õpilaste aeg, raha, vaimne tervis ning lapse identiteet. Seejärel arutleti, mida saavad lapsevanemad teha, et lapsed sellest ohust eemal hoida. Kõlama jäi lektori mõte, et oluline on suhelda regulaarselt lapse interneti tegemistest olles vajadusel valmis aitama mitte pahandama.

17. jaanuaril said 2. ja 3. klassi õpilased kohtuda küberturbespetsialistiga, et rääkida internetist. Kiirest päevakavast hoolimata jõudis Catlyn Kirna külalisõpetajana ka 4.a klassi arvutitundi. Arutleti mängudes ja sotsiaalmeedias peituvate ohtude üle ning saadi teada, kuidas neist hoiduda. Turvalist internetis käitumist said õpilased harjutada mängides www.spoofy.ee mängu.

Kaja Lõuna, haridustehnoloog