Päevaraamat

Meie tegemised mais ja juunis 25. mai moonika.parna


Robootikavõistluse FLL Replay hooaeg

 

2020/21 õppeaastal osalesid robootikaringi õpilased Mia-Mai Seermann, Janeli Sillaots, Silver Erm ja Artur Andreson meeskonnana VJKRobot FLL võistlusel. Võistluse üks osa on missiooniroboti ehitamine ja programmeerimine, mis sel aastal kujunes väga huvitavaks robotiks. Robotil on erinevad kergesti vahetatavad hoovad, millede liigutamisel kasutatakse erinevaid hammasratasülekandeid, kettülekandeid, kardaanülekannet. Võistluse teise osana mõeldi selle üle, kuidas tehniliste vahendite abil õpilasi õuevahetundidesse meelitada ja nende liikumist registreerida. See hooaeg pakkus distantsõppe ja viirusepiirangute tõttu lisaks võistluse väljakutsetele veel probleeme. Palju ettevalmistustööd tuli teha ühiskirjutamise ja Teamsi koosolekute abil, Silver oli robotit ehitades tihti klassis üksi. Samuti jäid ära tavapärased võistlused, millest oli kõigil kahju. Võistluse asemel pidi tegema videoid, mis andis võimaluse õppida filmikunsti. Hooaja kokkuvõtteks tegime traditsioonilise peo, kus maiustasime, vaatasime pilte varasematest võistlusest ja jagasime FLL medalid ja diplomid.

4.b õppekäik Olustverre

3. juunil osales 4.b klass Olustvere mõisa looduse, loomade ja leivakoja õppepäeval. Olustverre kohale saime rongiga. Mõisas algas programm leivakaku küpsetamisega. Peale seda sai sõita hobuvankriga ning külastada tallis elavaid loomi: jäneseid, merisigu, kalkuneid, kanu, kitsi, hobuseid ning alpakasid. Seejärel külastasime Voldemar Luhti puuhobuste püsinäitust ning Ilmar Tilga topiste kogu. Lisaks käisime klaasi- ja keraamikakojas, kus õnnestus näha klaasipuhumist. Järgnes maitsev ja kosutav eine ning rongisõit tagasi Viljandi. Oli väga vahva ja tegus päev!

4.c osales programmis "Mäger ja teised maa-alused"

2. juunil osales 4.c klass Lilli loodusmajas programmis "Mäger ja teised maa-alused".

Õpilased uurisid mäkrade ja teiste maa-aluste elupaiku. Tuletasime meelde, mis puude otsas kasvavad käbid ning kas kadakas on okas- või lehtpuu. Õpetaja Ly abiga said kõik küsimused lõpuks ka õiged vastused. Leidsime kevadseene kogritsa. Päeva lõpetas maastikumäng. Oli vahva päev looduses!

(Õppekäik toimus projekti "Viljandi Jakobsoni Kooli õpilaste õppekäigud loodusesse" raames. Projekti rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus).

 

Põnev päev Tipu Looduskoolis

Osalesime keskkonnahariduse programmis "Krooksu avastused tiigis". 1.juuni hommikul oli maapind veel eelmise õhtu vihmasajust märg. Lootsime, et tuleb ilus ilm. Ja siis see tuligi. Peagi säras päike bussiaknast sisse.

Kui Tipu Looduskooli juurde jõudsime, lehvitas meile rõõmsameelne Stella, kes kogu meie programmi tegevust juhendas.

Alustasime õpetlike ja lõbusate loodusmängudega. Järgmisena leidis igaüks endale parima koha tiigi kaldal, et sellest pisikesest veekogust kõikvõimalikke veeelukaid püüda. Nüüd asusime oma saaki uurima. Saime teada, et kõik konnad ei häälitsegi ühtemoodi. Kuulasine erinevaid „konnalaule”.

Seejärel meisterdasime, ronisime kõrgele onni ja otsisime aaret.

Päeva lõpuks võitsid loomad meie südamed. Nii vahva oli paitada ja sööta kitsekesi, küülikuid, kanu ja kukke. Üks talleke saatis meid bussini. Vist tahtis meiega kaasa tulla.

Oli väga õpetlik ja tore päev.

2.b klass ja õpetaja Urve Mett

 

Ungari Kultuuri Instituudi projekt

Meie kool ja 33 õpilast 6.-7. klassidest said Ungari kultuuri instituudilt tänukirja ning väikese meene, sest osalesid märtsikuu kirjanduse tundides Ungari rahvuspüha tähistamise projektis.

Distantsõppe ajal kutsus Ungari kultuuri instituut õpilasi tähistama Ungari rahvuspäeva erilisel moel: tutvustas riiki, Ungari filmiarhiiviga koostöös näitas Vimeo kaudu Oscariga pärjatud filmi "Pál tänava poisid" ja pärast filmi vaatamist sai osaleda mälumängus. Korraldajaid üllatas osalejate rohkus: üle Eesti vaatas filmi üle 7000 õpilase, mälumängus osalejaid oli pea 3000.

Õpetaja Eini Ilves

 

2.a klassi õppekäik Tipu Looduskooli

31. mail käis 2.a klass Tipu Looduskoolis tutvumas veeloomade ja putukate eluga.

Päev oli täis põnevat avastamist. Püüdsime kalamaime ja vesilikke, selgsõudurit ja liuskurit. Tegevus oli nii huvitav, et mõni mees ei pannud tähelegi kui jalad juba vees olid. Õnneks oli ilm soe ja päikesepaisteline. Päeva lõpuks söötsid lapsed kitsi ja küülikuid. Tõeliselt töine ja õpetlik väljasõit!

(Õppekäik toimus projekti "Viljandi Jakobsoni Kooli õpilaste õppekäigud loodusesse" raames. Projekti rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus).

Õpetaja Anne Kilk

 

Kodutütarde matkamäng "Pruudeni jälgedes"

29. mail toimus Kildul kodutütarde matkamäng "Pruudeni jälgedes". Mängust võtsid osa kodutütarde Sakala ringkonna 10-14aastased noored.

Rajal tuli läbida 18 kilomeetrit, tegevuspunkte oli kokku 14. Ülesanded nõudsid nii teadmisi, füüsilist võimekust kui ka meeskonnatöö oskust. Näiteks pidid kodutütred komplekteerima esmaabikotti, tundma maavarasid, määrama kaugusi, teadma ja oskama teha erinevaid sõlmesid jne. 

Meie kooli Kuujäneste rühma kodutütred saavutasid võistlusel II koha. Võistkonda kuulusid Marleen Kalg, Aleksandra Kena, Anne Marie Õmblus ja Elisabeth Kiisler.

Väga tore oli näha meie kooli õpilasi ka teiste rühmade koosseisustes ja kohtunike hulgas.  

 

Inimeseõpetuse olümpiaadi piirkonnavoor

13. mail toimus veebipõhine inimeseõpetuse olümpiaadi piirkonnavoor. Meie kooli õpilaste parimad tulemused:

  • 7. klass: Artur Andreson 3. koht; Kethi Sillaots 4. koht
  • 8. klass: Laura Nõmmeloo 1. koht; Liya Rogolevskaja 3. koht

Olümpiaadi lõppvoor toimub 30. septembril Tervise Arengu Instituudis ja seal osaleb ka Laura Nõmmeloo.

Õpilaste juhendaja on Katrin Hommik.

Palju õnne!

 

Keskkonnanädal

Maikuus tähistasime oma koolis keskkonnakuud keskkonnanädalaga. Loodusaine tundides lahendati põnevaid ülesandeid prügi sorteerimises, süsinikuringe ja süsiniku jalajälje kohta,  energia ning vee säästmise  teemal. Sai teha katseid, plakateid, vaadata õpetlikke videoid ja  mängida digitaalset põgenemistuba. 

Sõnapilve on kogutud 7. klasside õpilaste mõtted, kuidas käituda keskkonnasõbralikumalt.

Loodusainete õpetajad

Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor

5. mail toimus 4.-6. klasside matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor. 4. klass lahendas 15 küsimusest koosneva testi.

5. ja 6. klassi olümpiaadiülesanded koosnesid kahest osast: I osa test ja II osa pikad ülesanded.

Meie kooli õpilaste parimad tulemused olid:

  • 4. klass: Kert Parri 3. koht
  • 5. klass: Mirtel Kase 1. koht; Ronet Sasorin 6.-7. koht
  • 6. klass: Andre Ületoa 1. koht

Õpilaste juhendajad Pille Maidessoo, Kea Roosileht ja Tiina Vilberg.

Õnnitleme!

 

Robootikavõistluse FLL Replay hooaeg

 

2020/21 õppeaastal osalesid robootikaringi õpilased Mia-Mai Seermann, Janeli Sillaots, Silver Erm ja Artur Andreson meeskonnana VJKRobot FLL võistlusel. Võistluse üks osa on missiooniroboti ehitamine ja programmeerimine, mis sel aastal kujunes väga huvitavaks robotiks. Robotil on erinevad kergesti vahetatavad hoovad, millede liigutamisel kasutatakse erinevaid hammasratasülekandeid, kettülekandeid, kardaanülekannet. Võistluse teise osana mõeldi selle üle, kuidas tehniliste vahendite abil õpilasi õuevahetundidesse meelitada ja nende liikumist registreerida. See hooaeg pakkus distantsõppe ja viirusepiirangute tõttu lisaks võistluse väljakutsetele veel probleeme. Palju ettevalmistustööd tuli teha ühiskirjutamise ja Teamsi koosolekute abil, Silver oli robotit ehitades tihti klassis üksi. Samuti jäid ära tavapärased võistlused, millest oli kõigil kahju. Võistluse asemel pidi tegema videoid, mis andis võimaluse õppida filmikunsti. Hooaja kokkuvõtteks tegime traditsioonilise peo, kus maiustasime, vaatasime pilte varasematest võistlusest ja jagasime FLL medalid ja diplomid.

4.b õppekäik Olustverre

3. juunil osales 4.b klass Olustvere mõisa looduse, loomade ja leivakoja õppepäeval. Olustverre kohale saime rongiga. Mõisas algas programm leivakaku küpsetamisega. Peale seda sai sõita hobuvankriga ning külastada tallis elavaid loomi: jäneseid, merisigu, kalkuneid, kanu, kitsi, hobuseid ning alpakasid. Seejärel külastasime Voldemar Luhti puuhobuste püsinäitust ning Ilmar Tilga topiste kogu. Lisaks käisime klaasi- ja keraamikakojas, kus õnnestus näha klaasipuhumist. Järgnes maitsev ja kosutav eine ning rongisõit tagasi Viljandi. Oli väga vahva ja tegus päev!

4.c osales programmis "Mäger ja teised maa-alused"

2. juunil osales 4.c klass Lilli loodusmajas programmis "Mäger ja teised maa-alused".

Õpilased uurisid mäkrade ja teiste maa-aluste elupaiku. Tuletasime meelde, mis puude otsas kasvavad käbid ning kas kadakas on okas- või lehtpuu. Õpetaja Ly abiga said kõik küsimused lõpuks ka õiged vastused. Leidsime kevadseene kogritsa. Päeva lõpetas maastikumäng. Oli vahva päev looduses!

(Õppekäik toimus projekti "Viljandi Jakobsoni Kooli õpilaste õppekäigud loodusesse" raames. Projekti rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus).

 

Põnev päev Tipu Looduskoolis

Osalesime keskkonnahariduse programmis "Krooksu avastused tiigis". 1.juuni hommikul oli maapind veel eelmise õhtu vihmasajust märg. Lootsime, et tuleb ilus ilm. Ja siis see tuligi. Peagi säras päike bussiaknast sisse.

Kui Tipu Looduskooli juurde jõudsime, lehvitas meile rõõmsameelne Stella, kes kogu meie programmi tegevust juhendas.

Alustasime õpetlike ja lõbusate loodusmängudega. Järgmisena leidis igaüks endale parima koha tiigi kaldal, et sellest pisikesest veekogust kõikvõimalikke veeelukaid püüda. Nüüd asusime oma saaki uurima. Saime teada, et kõik konnad ei häälitsegi ühtemoodi. Kuulasine erinevaid „konnalaule”.

Seejärel meisterdasime, ronisime kõrgele onni ja otsisime aaret.

Päeva lõpuks võitsid loomad meie südamed. Nii vahva oli paitada ja sööta kitsekesi, küülikuid, kanu ja kukke. Üks talleke saatis meid bussini. Vist tahtis meiega kaasa tulla.

Oli väga õpetlik ja tore päev.

2.b klass ja õpetaja Urve Mett

 

Ungari Kultuuri Instituudi projekt

Meie kool ja 33 õpilast 6.-7. klassidest said Ungari kultuuri instituudilt tänukirja ning väikese meene, sest osalesid märtsikuu kirjanduse tundides Ungari rahvuspüha tähistamise projektis.

Distantsõppe ajal kutsus Ungari kultuuri instituut õpilasi tähistama Ungari rahvuspäeva erilisel moel: tutvustas riiki, Ungari filmiarhiiviga koostöös näitas Vimeo kaudu Oscariga pärjatud filmi "Pál tänava poisid" ja pärast filmi vaatamist sai osaleda mälumängus. Korraldajaid üllatas osalejate rohkus: üle Eesti vaatas filmi üle 7000 õpilase, mälumängus osalejaid oli pea 3000.

Õpetaja Eini Ilves

 

2.a klassi õppekäik Tipu Looduskooli

31. mail käis 2.a klass Tipu Looduskoolis tutvumas veeloomade ja putukate eluga.

Päev oli täis põnevat avastamist. Püüdsime kalamaime ja vesilikke, selgsõudurit ja liuskurit. Tegevus oli nii huvitav, et mõni mees ei pannud tähelegi kui jalad juba vees olid. Õnneks oli ilm soe ja päikesepaisteline. Päeva lõpuks söötsid lapsed kitsi ja küülikuid. Tõeliselt töine ja õpetlik väljasõit!

(Õppekäik toimus projekti "Viljandi Jakobsoni Kooli õpilaste õppekäigud loodusesse" raames. Projekti rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus).

Õpetaja Anne Kilk

 

Kodutütarde matkamäng "Pruudeni jälgedes"

29. mail toimus Kildul kodutütarde matkamäng "Pruudeni jälgedes". Mängust võtsid osa kodutütarde Sakala ringkonna 10-14aastased noored.

Rajal tuli läbida 18 kilomeetrit, tegevuspunkte oli kokku 14. Ülesanded nõudsid nii teadmisi, füüsilist võimekust kui ka meeskonnatöö oskust. Näiteks pidid kodutütred komplekteerima esmaabikotti, tundma maavarasid, määrama kaugusi, teadma ja oskama teha erinevaid sõlmesid jne. 

Meie kooli Kuujäneste rühma kodutütred saavutasid võistlusel II koha. Võistkonda kuulusid Marleen Kalg, Aleksandra Kena, Anne Marie Õmblus ja Elisabeth Kiisler.

Väga tore oli näha meie kooli õpilasi ka teiste rühmade koosseisustes ja kohtunike hulgas.  

 

Inimeseõpetuse olümpiaadi piirkonnavoor

13. mail toimus veebipõhine inimeseõpetuse olümpiaadi piirkonnavoor. Meie kooli õpilaste parimad tulemused:

  • 7. klass: Artur Andreson 3. koht; Kethi Sillaots 4. koht
  • 8. klass: Laura Nõmmeloo 1. koht; Liya Rogolevskaja 3. koht

Olümpiaadi lõppvoor toimub 30. septembril Tervise Arengu Instituudis ja seal osaleb ka Laura Nõmmeloo.

Õpilaste juhendaja on Katrin Hommik.

Palju õnne!

 

Keskkonnanädal

Maikuus tähistasime oma koolis keskkonnakuud keskkonnanädalaga. Loodusaine tundides lahendati põnevaid ülesandeid prügi sorteerimises, süsinikuringe ja süsiniku jalajälje kohta,  energia ning vee säästmise  teemal. Sai teha katseid, plakateid, vaadata õpetlikke videoid ja  mängida digitaalset põgenemistuba. 

Sõnapilve on kogutud 7. klasside õpilaste mõtted, kuidas käituda keskkonnasõbralikumalt.

Loodusainete õpetajad

Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor

5. mail toimus 4.-6. klasside matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor. 4. klass lahendas 15 küsimusest koosneva testi.

5. ja 6. klassi olümpiaadiülesanded koosnesid kahest osast: I osa test ja II osa pikad ülesanded.

Meie kooli õpilaste parimad tulemused olid:

  • 4. klass: Kert Parri 3. koht
  • 5. klass: Mirtel Kase 1. koht; Ronet Sasorin 6.-7. koht
  • 6. klass: Andre Ületoa 1. koht

Õpilaste juhendajad Pille Maidessoo, Kea Roosileht ja Tiina Vilberg.

Õnnitleme!