Päevaraamat

Meie tegemised veebruaris 31. märts


Eesti Vabariik 102. Õpilasesinduse vastuvõtt. Kärstna lahingumäng 2020. Meidlate nimeline nuputamisvõistlus. Geograafia olümpiaadi  maakonnavoor. C. R. Jakobsoni nim. füüsikavõistlus. Viljandimaa koolide poiste saalihokivõistlus. 3. b õppekäik Ahhaa Teaduskeskusesse. Teadusajakirjade viktoriini 5. voor. Kooli saalihokivõistlused. 4.-5. klasside poiste saalijalgpalli võistlused. 6.-9. klasside segavõrkpalli võistluse finaalturniir. Matemaatika olümpiaadi piirkonnavoor. Viljandimaa koolide poiste võrkpallivõistlus

Eesti Vabariik 102

21. veebruaril tähistasime koolis II trimestri lõppu, toimusid vabariigi aastapäeva aktused ja avasime pidulikult Meidla nimelise matemaatika klassi.
Aktusel andsime üle kiituskirjad väga tublidele õpilastele ja lisaks auhindasime matemaatikavõistluste tublimaid.
Meile esinesid kooli koorid, bändid, solistid, etlejad ja näitlejad.
Päev lõppes Meidla nimelise matemaatika klassi avamisega. Avamisele olid tulnud kooli vilistlased, kes on õppinud matemaatikat Elvi ja Endel Meidla käe all. Kohal oli ka legendaarsete õpetajate poeg Lauri Meidla. Vilistlaste meenutused kooliajast ja õpetajatest olid meeleolukad ning kaasahaaravad ja panid nii mõnegi muigama.
Sündmused olid soojad ja südamlikud.
Ilus lõpp II trimestrile!

 

 

Õpilasesinduse vastuvõtt

20. veebruaril toimus koolis õpilasesinduse juhatuse vastuvõtt. Kutsutute hulgas olid õpilasesinduse aktiivsed liikmed, endised presidendid, VJK Koidula ja Jakobsoni nominendid, koostööpartnerid ja õpetajad, kes on õpilasesinduse töösse palju panustanud.
Esinejatena astusid üles Martin Palmiste, Emma Sepp, Karl-Vahur Vingisaar ja Kirke Koort.
Vastuvõtu tipphetk oli see, kui kuulutati välja selle aasta Jakobson ja Koidula. (Tiitlite eesmärk on tunnustada 7.-9. klassis õppivat noort, kes on loov, tegeleb kujutava kunsti, tantsu, muusika, näitekunsti või kirjandusega).
Jakobsoni tiitli omanikuks sai 8. klassi õpilane Rednar Tamm ja Koidulaks valiti 9. klassi õpilane Brigitta Kirsman.

Väga tore oli, et vastuvõtule tulid ka kolm endist VJK õpilasesinduse presidenti: Hedi-Riin, Greete ja Helena-Harriet. Rõõm oli teid taas näha!

Õpilasesinduse vastuvõtu toimumist toetasid Viljandi Linnvalitsus ja Ugala ning uhke seitsme kilose tordiga Magusatuba.

Suur aitäh toetajatele!

 

 

Kärstna lahingumäng 2020

Osalesime Jakobsoni kooli kodutütardega 15. veebruaril Kärstna Lahingumängul. Võitsime kuldmedali! Meie meeskonda kuulusid: mina, Saara Kalmu, Maribel Emma Pidim ning Meribel Hanna Pidim. Võistlusel tegime päris palju põnevaid tegevusi: otsisime kontrollpunkte, sorteerisime puude vilju ehk käbisid ja tammetõrusid, tegime täpsusviskeid, pidime leidma Eesti kaardil maakonnad, arvasime ära pikkusi, tegime palju meeskonnatööd ning muid tegevusi.

Õppisime palju uut ja põnevat looduse, Eesti kaardi ja meeskonnatöö kohta.

Aleksandra Kena, 5.c klass

 

 

Meidlate nimeline nuputamisvõistlus

Võistlus sai alguse 14.02.2020 seoses Endel Meidla 90. sünniaastapäevaga.

Võistlevad 1.-9. klassi kõik õpilased. Igal klassil omad ülesanded.

2019/ 2020 õppeaasta parimad on:

1. Klass – I koht Kenert Kalma-Ernits (1.b), II koht Indrek Kask (1.a), III koht Sten-Markkus Esman (1.b)

2. Klass – I koht Angeliina Feldveber (2.a), II koht Melissa Miitjan (2.a), III koht Remi Tutt (2.b)

3. Klass – I koht Oliver Viitmaa (3.c), II – III koht Kristjan Aleksandrov (3.a) ja Gete Kannimäe (3.c)

4. Klass – I koht Lisanna Aleksandrov (4.a), II koht Laura Ardel (4.c), III koht Melissa Hein (4.a)

5. Klass – I koht Andre Ületoa (5.c), II koht Eva-Maria Rohtla (5.c), 3.-4. koht Heili Kalmus (5.d), Kert Piirak (5.d)

6. Klass – I koht Riin Põder (6.c), II koht Laura Allik (6.b), III koht Artur Andreson (6.c)

7. Klass – I koht Marta-Liisa Kivikas (7.a), II koht Roland Mitt (7.a), III koht Selina Feklina (7.c)

8. Klass – I koht Lotte Starostin (8.c), II koht Silver Erm (8.c), 3.-4. koht Kertu Pihu (8.c) ja Mia-Mai Seermann (8.c)

9. Klass – I koht Kaur Kivilaan (9.c), II koht Kaspar Tire (9.d), 3.-4. koht Emma Kruusmäe (9.a) ja Robert Ira (9.c)

Tiina Vilberg, matemaatika õpetaja

Geograafia olümpiaadi maakonnavoor

11. veebruaril toimus Viljandi Gümnaasiumis geograafia olümpiaadi maakonnavoor. Ülesandeid tuli lahendada elektrooniliselt. 7. ja 8. klass võisid abi otsida atlastest ja 9. klass kasutas interneti võimalusi.

Meie kooli esindas kolmteist õpilast, kes olid kõik tublid.

Parimad tulemused

7. klass

1. koht Selina Feklina (sai kutse ka vabariiklikku vooru)

5. koht Laura Nõmmeloo

8. klass

5. koht Janeli Sillaots

9. klass

2. koht Emma Kruusmäe

3. koht Laura-Liis Saarik ja Berit Ületoa (võrdne tulemus)

4. koht Kaupo Kruusmäe

                                                    Geograafia õpetaja Silvja Nesser

C. R. Jakobsoni nim. füüsikavõistlus

13. veebruaril toimus  C. R. Jakobsoni nim. füüsikavõistlus, mida korraldatakse alates 1993. aastast. Võistlus toimub kolmes vanuseklassis: 8. klassid; 9. – 10. klassid ja 11. – 12. klassid.  Ülesandeid lahendama  kutsutakse füüsikaolümpiaadi piirkonnavooru parimad. Iga õpilane saab pead murda viie füüsikaülesande üle.

Sellel aastal osales 23 õpilast. Meie kooli õpilaste parimad tulemused:

8. klasside arvestuses Silver Erm I koht ja Janeli Sillaots II koht.

9. – 10. klasside arvestuses  jagas Kaur Kivilaan 5.-6. kohta ja Emma Kruusmäe oli 7.

Õnnitleme!

Maila Visnap, peakorraldaja

Viljandimaa koolide poiste saalihokivõistlus

17. veebruaril toimus Kesklinna koolis Viljandi maakonna koolide poiste saalihokivõistlus.
Meie kooli võistkond saavutas II koha.
Võistkonnas mängisid: Markus Madisson, Andres Sarapuu, Madis Mäe, Morten Siht, Timo Tiido, Andreas Hantson, Kaupo Kruusmäe, Kaidar Keres, Ilja Naumenko.

Palju õnne!

 

 

3. b õppekäik Ahhaa Teaduskeskusesse

Käisime klassiga Ahhaa Teaduskeskuses. Osalesime elektriteemalises õppeprogrammis. Kõigepealt oli töötuba, kus puu- ja köögiviljade abil pidime panema lambi põlema. See õnnestus kõikidel. Peale seda lahendasime uurimusülesandeid saalis. Seejärel läksime vaatama teadusteatrit, kus nägime välku ja propaaniga tehti pauku. Seal pandi ka mikrolaineahju elektripirn ja see läks pauguga katki. Pärast seda oli vaba aeg. Päev oli lõbus ja väga tore.

Oliver Aleks Trippel, Rico-Richard Reiser, Meribel Kuldkepp ja Sten Marten Meerits 3.b klassist.

 

 

Teadusajakirjade viktoriini 5. voor

12. veebruaril toimus teadusajakirjade viktoriini viies voor.  Selle vooru võitis 9.a klassi võistkond 16 punktiga 18-st võimalikust. Teise koha saavutas 8.c võistkond 14 punktiga ja kolmandat kohta jagasid 7.c ja 7.a meeskonnad 10 punktiga. Viie vooru kokkuvõttes juhib 8.c klass. Järgnevad väga väikeste vahedega 7.c,7.a ja 9.a klasside võistkonnad. Tulemustega saab tutvuda fuajee stendil.

Kohtumiseni märtsikuus! Edukat lugemist!

Õpetaja Maila Visnap

Kooli saalihokivõistlused 

Veebruari kuus toimusid saalihokivõistlused poistele ja tüdrukutele. Tüdrukutest võitis 8.c klass ja poiste arvestuses oli parim 9.a klass.

Palju õnne!

 

 

 

 

4.-5. klasside poiste saalijalgpalli võistlused

7. veebruaril toimusid Viljandi spordihoones maakonna 4.-5. klasside poiste saalijalgpalli võistlused. Meie kooli võistkond saavutas tubli III koha.
Võistkonda kuulusid: Anari Peedo, Romet Vahemaa, Uku Orav, Kert Piirak, Kaspar Loigo, Karl-Erik Luik, Deivis Daniel Rebane, Hans Kristjan Kavak, Mathias Kääpa.
Juhendaja Ants Kuusik.

Palju õnne!

 

 

6.-9. klasside segavõrkpalli võistluse finaalturniir

6. veebruaril toimus Suure-Jaanis 6.-9. klasside segavõrkpalli võistluse vabariiklik finaalturniir. Meie tublid pallimängijad saavutasid II koha. Võistkonda kuulusid: Martha Pilt, Lisete Hiiesalu, Emma Vilberg, Robin Kahu, Robin Liinsoo, Elisabeth Piirisalu, Kaira Kääpa, Hendrik Koks ja Kaidar Keres. Juhendaja Kadri Kuusik.

Palju õnne super tulemuse eest!

 

 

Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor

5. veebruaril toimus Viljandi Kesklinna Koolis matemaatika piirkonnavoor 7.-12. klassile.

Olümpiaadil on kaks osa: I osa test ja II osa pikad ülesanded.

Meie kooli õpilaste paremad tulemused olid:

7. klass

Liya Rogolevskaja 1. koht

8. klass

Janeli Sillaots 1. koht

Silver Erm 5.-6. koht

9. klass

Emma Kruusmäe 1. koht

Kaur Kivilaan 3.-4. koht

Andreas Hantson 5. koht

Kõik mainitud õpilased on kutsutud 29. A. Maramaa nimelisele võistlusele, mis toimub 6.03.2020.

Palju õnne suurepäraste tulemuste eest nii õpilastele kui juhendajatele!

 

Viljandimaa koolide 6.-9. klassi poiste võrkpallivõistlus

4. veebruaril toimus Abja Gümnaasiumis Viljandi maakonna koolide 6.-9. klassi poiste võrkpallivõistlus. Meie kooli võistkond saavutas suurepärase I koha. Võistkonda kuulusid: Robin Kahu, Kaarel Kauts, Hendrik Koks, Robin Liinsoo, Kaidar Keres, Morten Siht ja Kaupo Kruusmäe. Võistkonna juhendaja Kadri Kuusik. Palju õnne!

 

 

 

Eesti Vabariik 102. Õpilasesinduse vastuvõtt. Kärstna lahingumäng 2020. Meidlate nimeline nuputamisvõistlus. Geograafia olümpiaadi  maakonnavoor. C. R. Jakobsoni nim. füüsikavõistlus. Viljandimaa koolide poiste saalihokivõistlus. 3. b õppekäik Ahhaa Teaduskeskusesse. Teadusajakirjade viktoriini 5. voor. Kooli saalihokivõistlused. 4.-5. klasside poiste saalijalgpalli võistlused. 6.-9. klasside segavõrkpalli võistluse finaalturniir. Matemaatika olümpiaadi piirkonnavoor. Viljandimaa koolide poiste võrkpallivõistlus

Eesti Vabariik 102

21. veebruaril tähistasime koolis II trimestri lõppu, toimusid vabariigi aastapäeva aktused ja avasime pidulikult Meidla nimelise matemaatika klassi.
Aktusel andsime üle kiituskirjad väga tublidele õpilastele ja lisaks auhindasime matemaatikavõistluste tublimaid.
Meile esinesid kooli koorid, bändid, solistid, etlejad ja näitlejad.


Päev lõppes Meidla nimelise matemaatika klassi avamisega. Avamisele olid tulnud kooli vilistlased, kes on õppinud matemaatikat Elvi ja Endel Meidla käe all. Kohal oli ka legendaarsete õpetajate poeg Lauri Meidla. Vilistlaste meenutused kooliajast ja õpetajatest olid meeleolukad ning kaasahaaravad ja panid nii mõnegi muigama.
Sündmused olid soojad ja südamlikud.
Ilus lõpp II trimestrile!

 

 

Õpilasesinduse vastuvõtt

20. veebruaril toimus koolis õpilasesinduse juhatuse vastuvõtt. Kutsutute hulgas olid õpilasesinduse aktiivsed liikmed, endised presidendid, VJK Koidula ja Jakobsoni nominendid, koostööpartnerid ja õpetajad, kes on õpilasesinduse töösse palju panustanud.
Esinejatena astusid üles Martin Palmiste, Emma Sepp, Karl-Vahur Vingisaar ja Kirke Koort.
Vastuvõtu tipphetk oli see, kui kuulutati välja selle aasta Jakobson ja Koidula. (Tiitlite eesmärk on tunnustada 7.-9. klassis õppivat noort, kes on loov, tegeleb kujutava kunsti, tantsu, muusika, näitekunsti või kirjandusega).
Jakobsoni tiitli omanikuks sai 8. klassi õpilane Rednar Tamm ja Koidulaks valiti 9. klassi õpilane Brigitta Kirsman.

Väga tore oli, et vastuvõtule tulid ka kolm endist VJK õpilasesinduse presidenti: Hedi-Riin, Greete ja Helena-Harriet. Rõõm oli teid taas näha!

Õpilasesinduse vastuvõtu toimumist toetasid Viljandi Linnvalitsus ja Ugala ning uhke seitsme kilose tordiga Magusatuba.

Suur aitäh toetajatele!

 

 

Kärstna lahingumäng 2020

Osalesime Jakobsoni kooli kodutütardega 15. veebruaril Kärstna Lahingumängul. Võitsime kuldmedali! Meie meeskonda kuulusid: mina, Saara Kalmu, Maribel Emma Pidim ning Meribel Hanna Pidim. Võistlusel tegime päris palju põnevaid tegevusi: otsisime kontrollpunkte, sorteerisime puude vilju ehk käbisid ja tammetõrusid, tegime täpsusviskeid, pidime leidma Eesti kaardil maakonnad, arvasime ära pikkusi, tegime palju meeskonnatööd ning muid tegevusi.

Õppisime palju uut ja põnevat looduse, Eesti kaardi ja meeskonnatöö kohta.

Aleksandra Kena, 5.c klass

 

 

Meidlate nimeline nuputamisvõistlus

Võistlus sai alguse 14.02.2020 seoses Endel Meidla 90. sünniaastapäevaga.

Võistlevad 1.-9. klassi kõik õpilased. Igal klassil omad ülesanded.

2019/ 2020 õppeaasta parimad on:

1. Klass – I koht Kenert Kalma-Ernits (1.b), II koht Indrek Kask (1.a), III koht Sten-Markkus Esman (1.b)

2. Klass – I koht Angeliina Feldveber (2.a), II koht Melissa Miitjan (2.a), III koht Remi Tutt (2.b)

3. Klass – I koht Oliver Viitmaa (3.c), II – III koht Kristjan Aleksandrov (3.a) ja Gete Kannimäe (3.c)

4. Klass – I koht Lisanna Aleksandrov (4.a), II koht Laura Ardel (4.c), III koht Melissa Hein (4.a)

5. Klass – I koht Andre Ületoa (5.c), II koht Eva-Maria Rohtla (5.c), 3.-4. koht Heili Kalmus (5.d), Kert Piirak (5.d)

6. Klass – I koht Riin Põder (6.c), II koht Laura Allik (6.b), III koht Artur Andreson (6.c)

7. Klass – I koht Marta-Liisa Kivikas (7.a), II koht Roland Mitt (7.a), III koht Selina Feklina (7.c)

8. Klass – I koht Lotte Starostin (8.c), II koht Silver Erm (8.c), 3.-4. koht Kertu Pihu (8.c) ja Mia-Mai Seermann (8.c)

9. Klass – I koht Kaur Kivilaan (9.c), II koht Kaspar Tire (9.d), 3.-4. koht Emma Kruusmäe (9.a) ja Robert Ira (9.c)

Tiina Vilberg, matemaatika õpetaja

Geograafia olümpiaadi maakonnavoor

11. veebruaril toimus Viljandi Gümnaasiumis geograafia olümpiaadi maakonnavoor. Ülesandeid tuli lahendada elektrooniliselt. 7. ja 8. klass võisid abi otsida atlastest ja 9. klass kasutas interneti võimalusi.

Meie kooli esindas kolmteist õpilast, kes olid kõik tublid.

Parimad tulemused

7. klass

1. koht Selina Feklina (sai kutse ka vabariiklikku vooru)

5. koht Laura Nõmmeloo

8. klass

5. koht Janeli Sillaots

9. klass

2. koht Emma Kruusmäe

3. koht Laura-Liis Saarik ja Berit Ületoa (võrdne tulemus)

4. koht Kaupo Kruusmäe

                                                    Geograafia õpetaja Silvja Nesser

C. R. Jakobsoni nim. füüsikavõistlus

13. veebruaril toimus  C. R. Jakobsoni nim. füüsikavõistlus, mida korraldatakse alates 1993. aastast. Võistlus toimub kolmes vanuseklassis: 8. klassid; 9. – 10. klassid ja 11. – 12. klassid.  Ülesandeid lahendama  kutsutakse füüsikaolümpiaadi piirkonnavooru parimad. Iga õpilane saab pead murda viie füüsikaülesande üle.

Sellel aastal osales 23 õpilast. Meie kooli õpilaste parimad tulemused:

8. klasside arvestuses Silver Erm I koht ja Janeli Sillaots II koht.

9. – 10. klasside arvestuses  jagas Kaur Kivilaan 5.-6. kohta ja Emma Kruusmäe oli 7.

Õnnitleme!

Maila Visnap, peakorraldaja

Viljandimaa koolide poiste saalihokivõistlus

17. veebruaril toimus Kesklinna koolis Viljandi maakonna koolide poiste saalihokivõistlus.
Meie kooli võistkond saavutas II koha.
Võistkonnas mängisid: Markus Madisson, Andres Sarapuu, Madis Mäe, Morten Siht, Timo Tiido, Andreas Hantson, Kaupo Kruusmäe, Kaidar Keres, Ilja Naumenko.

Palju õnne!

 

 

3. b õppekäik Ahhaa Teaduskeskusesse

Käisime klassiga Ahhaa Teaduskeskuses. Osalesime elektriteemalises õppeprogrammis. Kõigepealt oli töötuba, kus puu- ja köögiviljade abil pidime panema lambi põlema. See õnnestus kõikidel. Peale seda lahendasime uurimusülesandeid saalis. Seejärel läksime vaatama teadusteatrit, kus nägime välku ja propaaniga tehti pauku. Seal pandi ka mikrolaineahju elektripirn ja see läks pauguga katki. Pärast seda oli vaba aeg. Päev oli lõbus ja väga tore.

Oliver Aleks Trippel, Rico-Richard Reiser, Meribel Kuldkepp ja Sten Marten Meerits 3.b klassist.

 

 

Teadusajakirjade viktoriini 5. voor

12. veebruaril toimus teadusajakirjade viktoriini viies voor.  Selle vooru võitis 9.a klassi võistkond 16 punktiga 18-st võimalikust. Teise koha saavutas 8.c võistkond 14 punktiga ja kolmandat kohta jagasid 7.c ja 7.a meeskonnad 10 punktiga. Viie vooru kokkuvõttes juhib 8.c klass. Järgnevad väga väikeste vahedega 7.c,7.a ja 9.a klasside võistkonnad. Tulemustega saab tutvuda fuajee stendil.

Kohtumiseni märtsikuus! Edukat lugemist!

Õpetaja Maila Visnap

Kooli saalihokivõistlused 

Veebruari kuus toimusid saalihokivõistlused poistele ja tüdrukutele. Tüdrukutest võitis 8.c klass ja poiste arvestuses oli parim 9.a klass.

Palju õnne!

 

 

 

 

4.-5. klasside poiste saalijalgpalli võistlused

7. veebruaril toimusid Viljandi spordihoones maakonna 4.-5. klasside poiste saalijalgpalli võistlused. Meie kooli võistkond saavutas tubli III koha.
Võistkonda kuulusid: Anari Peedo, Romet Vahemaa, Uku Orav, Kert Piirak, Kaspar Loigo, Karl-Erik Luik, Deivis Daniel Rebane, Hans Kristjan Kavak, Mathias Kääpa.
Juhendaja Ants Kuusik.

Palju õnne!

 

 

6.-9. klasside segavõrkpalli võistluse finaalturniir

6. veebruaril toimus Suure-Jaanis 6.-9. klasside segavõrkpalli võistluse vabariiklik finaalturniir. Meie tublid pallimängijad saavutasid II koha. Võistkonda kuulusid: Martha Pilt, Lisete Hiiesalu, Emma Vilberg, Robin Kahu, Robin Liinsoo, Elisabeth Piirisalu, Kaira Kääpa, Hendrik Koks ja Kaidar Keres. Juhendaja Kadri Kuusik.

Palju õnne super tulemuse eest!

 

 

Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor

5. veebruaril toimus Viljandi Kesklinna Koolis matemaatika piirkonnavoor 7.-12. klassile.

Olümpiaadil on kaks osa: I osa test ja II osa pikad ülesanded.

Meie kooli õpilaste paremad tulemused olid:

7. klass

Liya Rogolevskaja 1. koht

8. klass

Janeli Sillaots 1. koht

Silver Erm 5.-6. koht

9. klass

Emma Kruusmäe 1. koht

Kaur Kivilaan 3.-4. koht

Andreas Hantson 5. koht

Kõik mainitud õpilased on kutsutud 29. A. Maramaa nimelisele võistlusele, mis toimub 6.03.2020.

Palju õnne suurepäraste tulemuste eest nii õpilastele kui juhendajatele!

 

Viljandimaa koolide 6.-9. klassi poiste võrkpallivõistlus

4. veebruaril toimus Abja Gümnaasiumis Viljandi maakonna koolide 6.-9. klassi poiste võrkpallivõistlus. Meie kooli võistkond saavutas suurepärase I koha. Võistkonda kuulusid: Robin Kahu, Kaarel Kauts, Hendrik Koks, Robin Liinsoo, Kaidar Keres, Morten Siht ja Kaupo Kruusmäe. Võistkonna juhendaja Kadri Kuusik. Palju õnne!