Päevaraamat

Meie tegemised märtsis 31. märts


Mõttespordi olümpiaadilt esimene koht! FIRST LEGO League finaalvõistlus. Teadusajakirjade viktoriin. Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor. Kolme kooli talendishow. Käsipallivõistlus Mr Pritt

Mõttespordi olümpiaadilt esimene koht!

Neljast etapist koosneval sarjal lubati finaaletapil eriolukorra tõttu osaleda turniiril kodus.

Jakobsoni kooli 5.-9. klassi kabe võistkond võitis ja 1.-4. klassi esindus lõpetas kuuenda kohaga.

Individuaalselt näitas parimat taset Kevin Kasik 8.a

Nelja etapi kokkuvõttes saavutas Kevin 332 konkurendi hulgas kolmanda koha! Ettepoole tulid noorte maailmameister Priit Lokotar Tallinna Pääsküla koolist ja Hans Robert Kannukene Tallinna Reaalkoolist.

Paremuselt teist tulemust näitas Kevin Jürgen 8.b (7. koht) ja kolmandat Kaupo Kruusmäe 9.a (9. koht)

Noortest oli edukam Kätriin Hommik 4.c (9. koht)

Oma panuse 5.-9. klasside võistkonna võitu 41 kooli konkurentsis andsid: Kevin Kasik 8.a, Kevin Jürgen 8.b, Kaupo Kruusmäe 9.a, Aleksandra Logovoi 5.c, Ott Org 9.b, Mattias Nõgols 9.c, Liya Rogolevskaja 7.c, Kristjan Laurits 9.a, Elisabeth Põder 8.a

Meie kooli mõttesportlased on olümpiaadil osalenud 2012 aastast ja võiduni on jõudnud varasemalt 2014 aastal, kui 5.-9. klassi võistkond võitis koosseisus Alari Hommik, Kevin Reichenbach, Hedi-Riin Kivikas, Stefan Airapetjan, Rome Nurmekivi, Joonas Annok, Elisabeth Merendi ja Anette Prinzmann.

 

 

FIRST LEGO League finaalvõistlus

7.- 8. märtsil toimus Tallinna Lauluväljakul FIRST LEGO League hooaja Linnalooja finaalvõistlus. Meie kooli robootikutest pääses finaali võistkond VJK Robot. Finaalis olid nad koosseisus Artur Andreson 6.c, Silver Erm 8.c, Sven-Miko Jürgens 6.c, Kaur Kivilaan 9.c ja Kaupo Kruusmäe 9.a.

 

Projektitöös uurisid nad dreenasfaldi ehitust ja kasutamist. Ekspert Uku Audova abiga said teada, et dreenasfalt sobib ka Eesti kliimasse. See viis neid mõttele, et Eestis võiks palju rohkem kasutada dreenasfaldi, näiteks majadevahelistel väikese liiklusega teedel, parkimisaladel – nii saaks lahendada üleujutatud tänavate probleemi. Dreenasfaldi abil saaks vihmavee kokku koguda ja kasutada aia kastmiseks, autode pesemiseks. Nii saaks säästa puhta joogivee varusid.

Robotimängu jaoks ehitasid nad mitmete anduritega roboti, mis pälvis tähelepanu kettülekandega. Roboti programmeerimisel kasutasid nad erinevaid alamprogramme (MyBlocks), et robotit mitme anduri abil navigeerida. Nagu tublidele programmeerijatele kohane, kommenteerisid nad oma programmi. Meie kooli võistkonna missiooniroboti programm hinnati parimaks ja autasustati Programmeerimise karikaga.

Juhendaja Kaja Lõuna nimetati FLL saadikuks pikaajalise töö eest robootika ja FLL tutvustamisel.

Palju õnne!

 

 

Teadusajakirjade viktoriin

11. märtsil toimus teadusajakirjade viktoriini VI voor.  Seekordsed küsimused puudutasid inimese tervist ja ülemaailmseid keskkonnaprobleeme. 7.c, 9.a ja 5.c klassi võistkonnad said kõik maksimum punktid ja jagasid esimest kolme kohta.

Üldarvestuses juhib 8.c võistkond.

Õnnitleme!

Õpetaja Maila Visnap

 

 

Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor

6. märtsil toimus Viljandi Jakobsoni Koolis matemaatika piirkonnavoor 4.-6. klassile.

4. klass lahendas 15 küsimusest koosneva testi.

5. ja 6. klassi olümpiaadiülesanded koosnesid kahest osast: I osa test ja II osa pikad ülesanded.

Meie kooli õpilaste paremad tulemused olid:

5. klass Andre Ületoa 1. koht

6. klass Riin Põder 1. koht

Artur Andreson 2. koht

Nimetatud õpilased ja lisaks 6. klassi õpilane Mari-Ann Loit (5. koht) on oodatud osalema kolme maakonna (Tartu, Valga ja Viljandi) võistlusele „Nutikad matemaatikud“, mis toimub aprillis-mais Tartumaal.

Palju õnne!

 

Kolme kooli talendishow

4. märtsil toimus esimest korda kolme kooli talendishow Jakobsoni, Paalalinna ja Kesklinna kooli 1.-3. klasside õpilastele. Nägime laval seitset tantsu, kolme pillilugu ja ühte laulu. Lapsed olid kõik väga tublid ja kõvasti vaeva näinud. Osalejaid hindas žürii, kuhu kuulusid õpetajad kolmest koolist ja staarkohtunikuks oli Eleryn Tiit.
Meie kooli lapsed olid väga tublid ja koju toodi kaks tantsutalendi tiitlit. Nende omanikeks said Ly-Sandra Kõuhkna 1.a klassist, tantsuga “Väike sõdur” (juhendaja Rita Muttel) ja Liisbet Helinurm 3.a klassist, tantsuga Saint-Saens`i “Luik” (Juhendaja Katrin Hommik). Väga tehnilise ja ilusa tantsuga paistis silma ka Hanna Githa Võsu 1.a klassist.
Palju õnne kõigile võitjatele ja kiitus osalejatele!

 

 

Käsipallivõistlus Mr Pritt

4. märtsil toimus Võhma koolis käsipallivõistlus Mr Pritt 1.-3. klasside õpilastele. Meie kooli võistkond saavutas II koha.
Võistkonda kuulusid: Robin Hillermaa, Raian Paabel, Sanders Kändma, Rico-Richard Reiser, Raido Luik, Sten Marten Meerits, Sander Tamm, Greete-Liis Leemet ja Berit Alliksaar.
Juhendaja õpetaja Ants Kuusik.

Palju õnne!

 

 

 

Mõttespordi olümpiaadilt esimene koht! FIRST LEGO League finaalvõistlus. Teadusajakirjade viktoriin. Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor. Kolme kooli talendishow. Käsipallivõistlus Mr Pritt

Mõttespordi olümpiaadilt esimene koht!

Neljast etapist koosneval sarjal lubati finaaletapil eriolukorra tõttu osaleda turniiril kodus.

Jakobsoni kooli 5.-9. klassi kabe võistkond võitis ja 1.-4. klassi esindus lõpetas kuuenda kohaga.

Individuaalselt näitas parimat taset Kevin Kasik 8.a

Nelja etapi kokkuvõttes saavutas Kevin 332 konkurendi hulgas kolmanda koha! Ettepoole tulid noorte maailmameister Priit Lokotar Tallinna Pääsküla koolist ja Hans Robert Kannukene Tallinna Reaalkoolist.

Paremuselt teist tulemust näitas Kevin Jürgen 8.b (7. koht) ja kolmandat Kaupo Kruusmäe 9.a (9. koht)

Noortest oli edukam Kätriin Hommik 4.c (9. koht)

Oma panuse 5.-9. klasside võistkonna võitu 41 kooli konkurentsis andsid: Kevin Kasik 8.a, Kevin Jürgen 8.b, Kaupo Kruusmäe 9.a, Aleksandra Logovoi 5.c, Ott Org 9.b, Mattias Nõgols 9.c, Liya Rogolevskaja 7.c, Kristjan Laurits 9.a, Elisabeth Põder 8.a

Meie kooli mõttesportlased on olümpiaadil osalenud 2012 aastast ja võiduni on jõudnud varasemalt 2014 aastal, kui 5.-9. klassi võistkond võitis koosseisus Alari Hommik, Kevin Reichenbach, Hedi-Riin Kivikas, Stefan Airapetjan, Rome Nurmekivi, Joonas Annok, Elisabeth Merendi ja Anette Prinzmann.

 

 

FIRST LEGO League finaalvõistlus

7.- 8. märtsil toimus Tallinna Lauluväljakul FIRST LEGO League hooaja Linnalooja finaalvõistlus. Meie kooli robootikutest pääses finaali võistkond VJK Robot. Finaalis olid nad koosseisus Artur Andreson 6.c, Silver Erm 8.c, Sven-Miko Jürgens 6.c, Kaur Kivilaan 9.c ja Kaupo Kruusmäe 9.a.

 

Projektitöös uurisid nad dreenasfaldi ehitust ja kasutamist. Ekspert Uku Audova abiga said teada, et dreenasfalt sobib ka Eesti kliimasse. See viis neid mõttele, et Eestis võiks palju rohkem kasutada dreenasfaldi, näiteks majadevahelistel väikese liiklusega teedel, parkimisaladel – nii saaks lahendada üleujutatud tänavate probleemi. Dreenasfaldi abil saaks vihmavee kokku koguda ja kasutada aia kastmiseks, autode pesemiseks. Nii saaks säästa puhta joogivee varusid.

Robotimängu jaoks ehitasid nad mitmete anduritega roboti, mis pälvis tähelepanu kettülekandega. Roboti programmeerimisel kasutasid nad erinevaid alamprogramme (MyBlocks), et robotit mitme anduri abil navigeerida. Nagu tublidele programmeerijatele kohane, kommenteerisid nad oma programmi. Meie kooli võistkonna missiooniroboti programm hinnati parimaks ja autasustati Programmeerimise karikaga.

Juhendaja Kaja Lõuna nimetati FLL saadikuks pikaajalise töö eest robootika ja FLL tutvustamisel.

Palju õnne!

 

 

Teadusajakirjade viktoriin

11. märtsil toimus teadusajakirjade viktoriini VI voor.  Seekordsed küsimused puudutasid inimese tervist ja ülemaailmseid keskkonnaprobleeme. 7.c, 9.a ja 5.c klassi võistkonnad said kõik maksimum punktid ja jagasid esimest kolme kohta.

Üldarvestuses juhib 8.c võistkond.

Õnnitleme!

Õpetaja Maila Visnap

 

 

Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor

6. märtsil toimus Viljandi Jakobsoni Koolis matemaatika piirkonnavoor 4.-6. klassile.

4. klass lahendas 15 küsimusest koosneva testi.

5. ja 6. klassi olümpiaadiülesanded koosnesid kahest osast: I osa test ja II osa pikad ülesanded.

Meie kooli õpilaste paremad tulemused olid:

5. klass Andre Ületoa 1. koht

6. klass Riin Põder 1. koht

Artur Andreson 2. koht

Nimetatud õpilased ja lisaks 6. klassi õpilane Mari-Ann Loit (5. koht) on oodatud osalema kolme maakonna (Tartu, Valga ja Viljandi) võistlusele „Nutikad matemaatikud“, mis toimub aprillis-mais Tartumaal.

Palju õnne!

 

Kolme kooli talendishow

4. märtsil toimus esimest korda kolme kooli talendishow Jakobsoni, Paalalinna ja Kesklinna kooli 1.-3. klasside õpilastele. Nägime laval seitset tantsu, kolme pillilugu ja ühte laulu. Lapsed olid kõik väga tublid ja kõvasti vaeva näinud. Osalejaid hindas žürii, kuhu kuulusid õpetajad kolmest koolist ja staarkohtunikuks oli Eleryn Tiit.
Meie kooli lapsed olid väga tublid ja koju toodi kaks tantsutalendi tiitlit. Nende omanikeks said Ly-Sandra Kõuhkna 1.a klassist, tantsuga “Väike sõdur” (juhendaja Rita Muttel) ja Liisbet Helinurm 3.a klassist, tantsuga Saint-Saens`i “Luik” (Juhendaja Katrin Hommik). Väga tehnilise ja ilusa tantsuga paistis silma ka Hanna Githa Võsu 1.a klassist.
Palju õnne kõigile võitjatele ja kiitus osalejatele!

 

 

Käsipallivõistlus Mr Pritt

4. märtsil toimus Võhma koolis käsipallivõistlus Mr Pritt 1.-3. klasside õpilastele. Meie kooli võistkond saavutas II koha.
Võistkonda kuulusid: Robin Hillermaa, Raian Paabel, Sanders Kändma, Rico-Richard Reiser, Raido Luik, Sten Marten Meerits, Sander Tamm, Greete-Liis Leemet ja Berit Alliksaar.
Juhendaja õpetaja Ants Kuusik.

Palju õnne!