Päevaraamat

Meie tegemised oktoobris 10. oktoober moonika.parna


Balletistuudio festivalil "Travelling 2022"

30.-31.10 osalesid balletistuudio 2. ja 3.klassi tantsijad Riias rahvusvahelisel festivalil "Travelling 2022". Festivalil osales mitukümmend laulu-ja tantsustuudiot Lätist, Leedust ja Eestist. Nägime palju, kogesime palju ja saime ennast proovile panna suurel uhkel laval. Meie tantsijad esitasid 3 tantsu ning said hästi hakkama, publiku vastuvõtt oli väga soe.

Ööbisime uhkes hotellis ja järgmisel päeval nägime ka Riia linna. Oli meeleolukas reis - pingeline, aga vahva!

Katrin Hommik, balletistuudio õpetaja

Halloweeni päev

31. oktoobril toimus koolis õpilasesinduse eestvedamisel Halloweeni teemapäev. Koolimajas liikusid ringi Halloweeni kostüümides ning värvides õpilased ja õpetajad. Tundides räägiti Halloweeni tähendusest ja ajaloost ning vahetundide ajal sai fotonurgas pilte teha. Õhtul toimus Halloweeni pidu 5.-9. kl õpilastele. Õpilasesinduse liikmed korraldasid pidulistele mänge, kommikoti said klassid, kust oli kõige rohkem osalejaid ja õhtu lõpuks valiti välja ka parimate kostüümide kandjad. Oli meeleolukas pidu kirju seltskonnaga!

Aitäh päeva peakorraldajatele, õpilasesinduse liikmetele Arolile, Meribelile, Annabelile, Luisale, Bethanyle ja Laurale.

TEK sügiskool

19. oktoobril osalesid meie kooli kaheksa 4. klassi õpilast Viljandimaa tervist edendavate koolide sügiskoolis Viiratsi Koolis.

Õpilased osalesid põnevates töötubades ja lahendasid erinevaid ülesandeid. Näiteks tuli ära arvata, millises tootes on kõige rohkem suhkrut või lõhna järgi otsustada, mis maitseainega on tegemist. Päeva lõpuks valmis tervisekompoti plakat.

Õpilaste arvates oli väga tore teistmoodi koolipäev!

Õpetajate päev VJK-s

5. oktoobril võis kooli peal näha uusi õpetajaid ja kõigis oli palju elevust. Miks? Sest oli õpetajate päev! See päev oli justkui kirsiks tordil üheksandikele, sest neil oli endil võimalus astuda õpetajate kingadesse. Ei tea, kas need kingad suureks ka jäid, aga kõik said igatahes oma tunnid ilusti ära antud ja meeleolul ei lasknud keegi langeda.

Samal ajal kui uued õpetajad andsid tunde, said meie pärisõpetajad osaleda erinevates töötubades, mida viisid läbi õpilased ise. Töötubasid oli eri laadi - sai näiteks nii küpsetada kui ka tantsida. Tantsu etteastet oli võimalus näha ka hiljem aktusel. Aktusel kõlasid lisaks veel mõned muusikapalad ja esines poistetrio, lisaks tunnustasime õpetajaid, kes olid päeva jooksul oma tegemistega silma paistnud.


Elagu meie õpetajad, et neis säiliks see vastupidavus ja motivatsioon õpilastele toeks olla!

Laura Hõbemäe, 9.a kl õpilane

Ametite nädal 1.a klassis

1.a klassis käisid lapsevanemad ametite nädala raames oma ameteid tutvustamas.

Teisipäeval, 4. oktoobril külastasid meid Mari Lovjägin ja Alvan Lips, kes töötavad kiirabis. Lapsed said arutleda, millal ja kuidas kutsuda kiirabi ning teada erinevatest abivahenditest, mida kiirabitöötajad kasutavad. Tutvuda sai ka kiirabiautoga.

Reedel, 7. oktoobril tutvustas oma ametit lapsevanem Hendrik Pukk, kes rääkis lastele tööst ettevõttes Kolmeks AS. Lapsed said teada, kuidas valmistatakse mootoreid ning milliseid masinaid selleks vaja on.

Aitäh vanematele oma panuse eest!

Sigrid Mitt, 1.a klassijuhataja

Kodutütarde matkamäng "Laidoneri rada"

30.09-01.10 käisid meie kooli kodutütred Aleksandra, Meribel, Liisa ja Marleen Laidoneri Raja matkamängul.

Sportliku nädalavahetuse võtavad nad kokku nii: võistlusmatk kestis reede õhtu kella üheksast kuni laupäeva õhtu kella kuueni ja selle aja jooksul läbisime üle 40 km. Rajal olles lahendasime erinevaid ülesandeid ja hoidsime kõrvale vastutegevusest. Matk õpetas meile üksteisega arvestamist ja koostöö tegemist.

Suur tänu õpetaja Angelale ja Piretile, kes tegid meile kordinaatide lugemise selgeks nagu 2x2.

Võistlusest lähemalt saab lugeda siit: https://ajalehtomamaa.blogspot.com/.../noorkotkad-ja...

Balletistuudio festivalil "Travelling 2022"

30.-31.10 osalesid balletistuudio 2. ja 3.klassi tantsijad Riias rahvusvahelisel festivalil "Travelling 2022". Festivalil osales mitukümmend laulu-ja tantsustuudiot Lätist, Leedust ja Eestist. Nägime palju, kogesime palju ja saime ennast proovile panna suurel uhkel laval. Meie tantsijad esitasid 3 tantsu ning said hästi hakkama, publiku vastuvõtt oli väga soe.

Ööbisime uhkes hotellis ja järgmisel päeval nägime ka Riia linna. Oli meeleolukas reis - pingeline, aga vahva!

Katrin Hommik, balletistuudio õpetaja

Halloweeni päev

31. oktoobril toimus koolis õpilasesinduse eestvedamisel Halloweeni teemapäev. Koolimajas liikusid ringi Halloweeni kostüümides ning värvides õpilased ja õpetajad. Tundides räägiti Halloweeni tähendusest ja ajaloost ning vahetundide ajal sai fotonurgas pilte teha. Õhtul toimus Halloweeni pidu 5.-9. kl õpilastele. Õpilasesinduse liikmed korraldasid pidulistele mänge, kommikoti said klassid, kust oli kõige rohkem osalejaid ja õhtu lõpuks valiti välja ka parimate kostüümide kandjad. Oli meeleolukas pidu kirju seltskonnaga!

Aitäh päeva peakorraldajatele, õpilasesinduse liikmetele Arolile, Meribelile, Annabelile, Luisale, Bethanyle ja Laurale.

TEK sügiskool

19. oktoobril osalesid meie kooli kaheksa 4. klassi õpilast Viljandimaa tervist edendavate koolide sügiskoolis Viiratsi Koolis.

Õpilased osalesid põnevates töötubades ja lahendasid erinevaid ülesandeid. Näiteks tuli ära arvata, millises tootes on kõige rohkem suhkrut või lõhna järgi otsustada, mis maitseainega on tegemist. Päeva lõpuks valmis tervisekompoti plakat.

Õpilaste arvates oli väga tore teistmoodi koolipäev!

Õpetajate päev VJK-s

5. oktoobril võis kooli peal näha uusi õpetajaid ja kõigis oli palju elevust. Miks? Sest oli õpetajate päev! See päev oli justkui kirsiks tordil üheksandikele, sest neil oli endil võimalus astuda õpetajate kingadesse. Ei tea, kas need kingad suureks ka jäid, aga kõik said igatahes oma tunnid ilusti ära antud ja meeleolul ei lasknud keegi langeda.

Samal ajal kui uued õpetajad andsid tunde, said meie pärisõpetajad osaleda erinevates töötubades, mida viisid läbi õpilased ise. Töötubasid oli eri laadi - sai näiteks nii küpsetada kui ka tantsida. Tantsu etteastet oli võimalus näha ka hiljem aktusel. Aktusel kõlasid lisaks veel mõned muusikapalad ja esines poistetrio, lisaks tunnustasime õpetajaid, kes olid päeva jooksul oma tegemistega silma paistnud.


Elagu meie õpetajad, et neis säiliks see vastupidavus ja motivatsioon õpilastele toeks olla!

Laura Hõbemäe, 9.a kl õpilane

Ametite nädal 1.a klassis

1.a klassis käisid lapsevanemad ametite nädala raames oma ameteid tutvustamas.

Teisipäeval, 4. oktoobril külastasid meid Mari Lovjägin ja Alvan Lips, kes töötavad kiirabis. Lapsed said arutleda, millal ja kuidas kutsuda kiirabi ning teada erinevatest abivahenditest, mida kiirabitöötajad kasutavad. Tutvuda sai ka kiirabiautoga.

Reedel, 7. oktoobril tutvustas oma ametit lapsevanem Hendrik Pukk, kes rääkis lastele tööst ettevõttes Kolmeks AS. Lapsed said teada, kuidas valmistatakse mootoreid ning milliseid masinaid selleks vaja on.

Aitäh vanematele oma panuse eest!

Sigrid Mitt, 1.a klassijuhataja

Kodutütarde matkamäng "Laidoneri rada"

30.09-01.10 käisid meie kooli kodutütred Aleksandra, Meribel, Liisa ja Marleen Laidoneri Raja matkamängul.

Sportliku nädalavahetuse võtavad nad kokku nii: võistlusmatk kestis reede õhtu kella üheksast kuni laupäeva õhtu kella kuueni ja selle aja jooksul läbisime üle 40 km. Rajal olles lahendasime erinevaid ülesandeid ja hoidsime kõrvale vastutegevusest. Matk õpetas meile üksteisega arvestamist ja koostöö tegemist.

Suur tänu õpetaja Angelale ja Piretile, kes tegid meile kordinaatide lugemise selgeks nagu 2x2.

Võistlusest lähemalt saab lugeda siit: https://ajalehtomamaa.blogspot.com/.../noorkotkad-ja...