Uudis

Viljandi Jakobsoni koolis õpitakse alates aprillist teisel planeedil 01. aprill moonika.parna


31. märtsi Sakalas ilmus artikkel (https://sakala.postimees.ee/7213908/jakobsoni-kool-leiutasteise-planeedi ), kus anti teada, et Jakobsoni kool leiutas eelmisel õppeaastal rahvusvahelises koostöös teise planeedi. Artiklis jäi täpsustamata, et tegemist ei ole unistusega, vaid reaalsusega, mis võimaldab koolil koostöös NASAga koroonakriisi ja riiklike piirangute ajal suunata lapsed ning õpetajad kontaktõppele. Laiaulatuslik kosmose vallutamine inimeste poolt on esmakordne, seetõttu panevad projektile õla alla kõik maailma riigid ning meie õpilastele ja õpetajatele on reis tasuta. Viimastel kuudel on tehtud ettevalmistusi õiguslike ja tehniliste kokkulepete, näiteks koolimaja üleviimise ja wifi osas. Eesmärk on, et kontaktõpe teisel planeedil ei erineks harjumuspärasest kontaktõppest koduplaneedil. Leiutatud planeedil valitseb soe kliima ja paistab päike aastaringselt, seetõttu otsustati siseujula asemel avada välibassein ning suunata vabanenud ressursid staadioni rajamisse. Esimene lend õpilasi ja õpetajaid stardib 1. aprillil. Et planeet asub Maast üsna kaugel, tehakse vahepetus Kuul ning sealt liigutakse edasi uue planeedi suunas. Kogu reisi perioodil toimub kontaktõppevormis aktiivõpe, hübriid- ja põimõpet ei rakendata. Maale naasmine toimub siis, kui koroonaviiruse levik on pidurdunud ning planeedil Maa lubatakse taaskord kontaktõpet rakendada.

31. märtsi Sakalas ilmus artikkel (https://sakala.postimees.ee/7213908/jakobsoni-kool-leiutasteise-planeedi ), kus anti teada, et Jakobsoni kool leiutas eelmisel õppeaastal rahvusvahelises koostöös teise planeedi. Artiklis jäi täpsustamata, et tegemist ei ole unistusega, vaid reaalsusega, mis võimaldab koolil koostöös NASAga koroonakriisi ja riiklike piirangute ajal suunata lapsed ning õpetajad kontaktõppele. Laiaulatuslik kosmose vallutamine inimeste poolt on esmakordne, seetõttu panevad projektile õla alla kõik maailma riigid ning meie õpilastele ja õpetajatele on reis tasuta. Viimastel kuudel on tehtud ettevalmistusi õiguslike ja tehniliste kokkulepete, näiteks koolimaja üleviimise ja wifi osas. Eesmärk on, et kontaktõpe teisel planeedil ei erineks harjumuspärasest kontaktõppest koduplaneedil.

Leiutatud planeedil valitseb soe kliima ja paistab päike aastaringselt, seetõttu otsustati siseujula asemel avada välibassein ning suunata vabanenud ressursid staadioni rajamisse. Esimene lend õpilasi ja õpetajaid stardib 1. aprillil. Et planeet asub Maast üsna kaugel, tehakse vahepetus Kuul ning sealt liigutakse edasi uue planeedi suunas. Kogu reisi perioodil toimub kontaktõppevormis aktiivõpe, hübriid- ja põimõpet ei rakendata. Maale naasmine toimub siis, kui koroonaviiruse levik on pidurdunud ning planeedil Maa lubatakse taaskord kontaktõpet rakendada.