Uudis

Viljandi linna aasta õpetaja 2021 on Enna Audova 22. oktoober moonika.parna


Enna Audova õpetab inglise keelt II ja III kooliastmes. Lisaks viib ta läbi õpilaste huve toetavaid valikaineid, näiteks: "Lets Talk about" (teismeliste teemadel inglise keeles), e-Twinning, inglise keelne draamaõpetus jne. Need valikkursused nõuavad suurt lisatööd ja lähtuvad alati õpilaste huvidest. Ta on oma töös väga põhjalik, samas ka loov, katsetab tihti uusi ideid ja metoodikaid.

Enna algatas meie kooli e-Twinnigu projektides osalemise 2014. aastal, mis on sellest ajast alates toonud vaheldust igapäevasesse kooliellu ja loonud olukorra, kus õpilased peavad omandatud inglise keele teadmisi praktikas kasutama. Ta on oma kogemusi jaganud kolleegidega ning innustanud ka neid e-Twinningu projektides osalema. 2020.a. tunnustati projekti S.P.A.C.E., milles meie kool oli üks partneritest, kvaliteedimärgiga nii Eestis kui ka Euroopas. 2021.a. omistati Jakobsoni Koolile e-Twinningu kooli nimetus. 

Õpetaja Enna eestvedamisel lavastab 9. klass igal aastal traditsioonilise jõulunäidendi. Lavastused on olnud ülipopulaarsed ning õpilased, vilistlased ja kolleegid hindavad neid kõrgelt. Just sellise tegevuse läbi toetakse kõikide õpilaste panust ja leitakse individuaalselt sobivaid rolle ja lahendusi, kasvatakse üle lennu lõplikult kokku, enne 9 aastase ühise teekonna lõppemist. Õpilased armastavad ja hindavad teda, sest ta on suheldes õpilastega südamlik ja heatahtlik, aga samas ka nõudlik ja järjekindel. Tema eeskuju on nakkav, ta suudab innustada õpilasi nii tunnis kui ka tunnivälises töös kaasa lööma.

9. klassi õpilased õpetaja Ennast (mai 2021):

· Oskab anda huvitavaid ülesandeid. Kiidab hea töö eest, ja tema iseloom teeb kõigi tuju heaks.

· Ta oskab lastega hästi suhelda ja teab noorte trende ja slänge, eriti meeme on tal palju, mis teeb alati tuju heaks ja sellega on soov teda rohkem kuulata.

· Ta motiveerib sajaga oma õpilasi .

· Tal on  naeratus alati näol, mis teeb ka õpilastel alati tuju heaks ja annab hea emotsiooni.

· Teda ei pea kartma kui õpetajat, mis teeb temaga suhtlemise mõnusaks. 

· Mis kõige tähtsam - ta usub alati meisse.

 

Parim aineõpetaja, kannatlik ja mitmekülgne teejuht ning suure südamega, toetav kolleeg, kelle haare ja süvenemisvõime on imetlusväärne - oleme oma Enna üle südamest uhked ja õnnelikud!

 

Enna Audova õpetab inglise keelt II ja III kooliastmes. Lisaks viib ta läbi õpilaste huve toetavaid valikaineid, näiteks: "Lets Talk about" (teismeliste teemadel inglise keeles), e-Twinning, inglise keelne draamaõpetus jne. Need valikkursused nõuavad suurt lisatööd ja lähtuvad alati õpilaste huvidest. Ta on oma töös väga põhjalik, samas ka loov, katsetab tihti uusi ideid ja metoodikaid.

Enna algatas meie kooli e-Twinnigu projektides osalemise 2014. aastal, mis on sellest ajast alates toonud vaheldust igapäevasesse kooliellu ja loonud olukorra, kus õpilased peavad omandatud inglise keele teadmisi praktikas kasutama. Ta on oma kogemusi jaganud kolleegidega ning innustanud ka neid e-Twinningu projektides osalema. 2020.a. tunnustati projekti S.P.A.C.E., milles meie kool oli üks partneritest, kvaliteedimärgiga nii Eestis kui ka Euroopas. 2021.a. omistati Jakobsoni Koolile e-Twinningu kooli nimetus. 

Õpetaja Enna eestvedamisel lavastab 9. klass igal aastal traditsioonilise jõulunäidendi. Lavastused on olnud ülipopulaarsed ning õpilased, vilistlased ja kolleegid hindavad neid kõrgelt. Just sellise tegevuse läbi toetakse kõikide õpilaste panust ja leitakse individuaalselt sobivaid rolle ja lahendusi, kasvatakse üle lennu lõplikult kokku, enne 9 aastase ühise teekonna lõppemist. Õpilased armastavad ja hindavad teda, sest ta on suheldes õpilastega südamlik ja heatahtlik, aga samas ka nõudlik ja järjekindel. Tema eeskuju on nakkav, ta suudab innustada õpilasi nii tunnis kui ka tunnivälises töös kaasa lööma.

9. klassi õpilased õpetaja Ennast (mai 2021):

· Oskab anda huvitavaid ülesandeid. Kiidab hea töö eest, ja tema iseloom teeb kõigi tuju heaks.

· Ta oskab lastega hästi suhelda ja teab noorte trende ja slänge, eriti meeme on tal palju, mis teeb alati tuju heaks ja sellega on soov teda rohkem kuulata.

· Ta motiveerib sajaga oma õpilasi .

· Tal on  naeratus alati näol, mis teeb ka õpilastel alati tuju heaks ja annab hea emotsiooni.

· Teda ei pea kartma kui õpetajat, mis teeb temaga suhtlemise mõnusaks. 

· Mis kõige tähtsam - ta usub alati meisse.

 

Parim aineõpetaja, kannatlik ja mitmekülgne teejuht ning suure südamega, toetav kolleeg, kelle haare ja süvenemisvõime on imetlusväärne - oleme oma Enna üle südamest uhked ja õnnelikud!