Päevaraamat

Meie tegemised novembris 16. november moonika.parna


Kolme kooli õpilasesinduste juhtide kohtumine

24. novembril toimus Jakobsoni kooli õpilasesinduse president Laura Nõmmeloo ning asepresident Miia Palaneni poolt korraldatud kolme kooli õpilasesinduste juhtide koosolek, kus arutati järgnevaid teemasid: vaimne tervis koolis; vahetundide tegevused; õpilasesinduste poolt korraldatavad üritused; õpilasesinduste eelarved ning kuidas arendada ÕE-de omavahelist koostööd.

Kohtumise käigus tuli mitmeid põnevaid ideid ning lahendusi, mida õpilasesindused kavatsevad tulevikus ellu viia.

Viljandi Jakobsoni kooli õpilasesindus tänab koosolekust osavõtjaid: Kesklinna kooli ÕE president Rosette Liis Uus, sekretär Reimo Jürjo; Paalalinna kooli ÕE president Marissa Tõigast, asepresident Lisethe Niilus. Suured tänud ka Viljandi Jakobsoni kooli meediajuht Liisa Kivilaanele.

Miia Palanen, VJK õpilasesinduse asepresident

Õpilasesinduse öökool

19.-20. novembril toimus VJK õpilasesinduse öökool.

Alustasime reedel kell 17.00 ja lõpetasime laupäeva hommikul kell 11.00. Öökoolis viisime läbi osaluskohviku, kus arutasime: mis on meie koolis hästi, mis võiks olla paremini, mis üritusi võiks ÕE korraldada 2. poolaastal ning mida teha, et (õue)vahetunnid oleksid põnevamad. Lisaks mängisime kaasahaaravaid seltskonnamänge, ujusime, tegime süüa, käisime võimlas korvpalli mängimas ning vaatasime üheskoos jõulufilmi „Grinch“. Järgmisel päeval ärkasime kell üheksa, valmistasime maitsvaid võileibu ja praadisime mune ning lõpetasime öökooli tagasiside ringiga.

Õpilasesindusele meeldis öökool väga, sest see muutis meie omavahelised suhted veel paremaks ning tekitas julgust avaldada rohkem oma arvamust. Saime kinnitust, et võime üksteise peale alati loota.

Liisa Kivilaan ja Miia Palanen

Kooli sünnipäeva tähistamine

Novembri teisel nädalal tähistasime VJK 113. sünnipäeva. 11. novembril toimus traditsiooniline taskulampidega teatejooks ümber koolimaja. 1.-4. klasside üldvõitjaks krooniti 4.b klass ja 5.-9. klasside arvestuses 9.a klass. 

Reedel, 12. novembril toimusid kooli staadionil sünnipäeva aktused. Seekord õues ja kahes vahetuses. Väga tore oli see, et vihma ei sadanud ja külmakraade ei olnud, isegi päikest nägime ning tuulest ei lasknud me end ka häirida. Aktusel esinesid kooli koorid ja tantsijad. Traditsiooniliselt andsime aktusel üle Aasta õpilase tiitli, õpilasesindus kuulutas välja õpilaste lemmikõpetaja ja vilistlaste esindaja, hoolekogu esimees Meelis Atonen andis üle vilistlasstipendiumi.

  • Aasta õpilane 2021 on Liya Rogolevskaja.

Liya on aktiivne õpilasesinduse juhatuse liige, väga hea õppeedukusega ja ta on saavutanud suurepäraseid tulemusi erinevatelt olümpiaadidelt.

  • Vilistlasstipendiumi saaja on Selina Feklina.

Selina on laia silmaringiga, kohusetundlik ja loominguline õpilane. Samuti on ta saavutanud väga häid tulemusi olümpiaadidelt.

  • Õpilaste lemmikõpetaja on loodusainete ja matemaatika õpetaja ning 9.a klassijuhataja Maila Visnap.

Palju õnne!

Jakobsoni teemaline viktoriin

10. novembril toimus võimlas teise tunni ajal Jakobsoni teemaline viktoriin 5.-9. klasside õpilastele. Viktoriinil osales 15 võistkonda, kes pidid leidma vastused küsimustele, mis olid koostatud Carl Robert Jakobsoni elu ja tegevuse kohta. 

Viktoriini tulemused:

I koht 9.c 

II koht  6.c 

III-IV koht 8.c ja 7.c.

Matemaatikaolümpiaadi koolivoor

5. novembril toimus järjekordne matemaatikaolümpiaadi koolivoor.

Koolivoor koosnes kahest osast:

I osa oli test, mille 10 ülesannet ootasid ainult õiget vastust.

II osa ülesannetes tuli kirja panna iga ülesande korrektne lahendus- ja mõttekäik.

 

Tulemused klasside kaupa on järgmised:

5. klass

1. koht Oliver Viitmaa 5c

2.-3. koht Rando Palanen 5c

2.-3. koht Aliide Vahter 5c

6. klass

1. koht Mirtel Kase 6c

2. koht Melissa Hein 6a

7. klass

1. koht Andre Ületoa 7c

2. koht Rebeka Rebane 7a

3. koht Saara Kalmu 7c

8. klass

1. koht Riin Põder 8c

2. koht Artur Andreson 8c

3.-4. koht Kaili Merila 8b

3.-4. koht Laura Allik 8b

9. klass

1. koht Selina Feklina 9c

2. koht Laura Nõmmeloo 9c

3. koht Liya Rogolevskaja 9c

Kolme kooli õpilasesinduste juhtide kohtumine

24. novembril toimus Jakobsoni kooli õpilasesinduse president Laura Nõmmeloo ning asepresident Miia Palaneni poolt korraldatud kolme kooli õpilasesinduste juhtide koosolek, kus arutati järgnevaid teemasid: vaimne tervis koolis; vahetundide tegevused; õpilasesinduste poolt korraldatavad üritused; õpilasesinduste eelarved ning kuidas arendada ÕE-de omavahelist koostööd.

Kohtumise käigus tuli mitmeid põnevaid ideid ning lahendusi, mida õpilasesindused kavatsevad tulevikus ellu viia.

Viljandi Jakobsoni kooli õpilasesindus tänab koosolekust osavõtjaid: Kesklinna kooli ÕE president Rosette Liis Uus, sekretär Reimo Jürjo; Paalalinna kooli ÕE president Marissa Tõigast, asepresident Lisethe Niilus. Suured tänud ka Viljandi Jakobsoni kooli meediajuht Liisa Kivilaanele.

Miia Palanen, VJK õpilasesinduse asepresident

Õpilasesinduse öökool

19.-20. novembril toimus VJK õpilasesinduse öökool.

Alustasime reedel kell 17.00 ja lõpetasime laupäeva hommikul kell 11.00. Öökoolis viisime läbi osaluskohviku, kus arutasime: mis on meie koolis hästi, mis võiks olla paremini, mis üritusi võiks ÕE korraldada 2. poolaastal ning mida teha, et (õue)vahetunnid oleksid põnevamad. Lisaks mängisime kaasahaaravaid seltskonnamänge, ujusime, tegime süüa, käisime võimlas korvpalli mängimas ning vaatasime üheskoos jõulufilmi „Grinch“. Järgmisel päeval ärkasime kell üheksa, valmistasime maitsvaid võileibu ja praadisime mune ning lõpetasime öökooli tagasiside ringiga.

Õpilasesindusele meeldis öökool väga, sest see muutis meie omavahelised suhted veel paremaks ning tekitas julgust avaldada rohkem oma arvamust. Saime kinnitust, et võime üksteise peale alati loota.

Liisa Kivilaan ja Miia Palanen

Kooli sünnipäeva tähistamine

Novembri teisel nädalal tähistasime VJK 113. sünnipäeva. 11. novembril toimus traditsiooniline taskulampidega teatejooks ümber koolimaja. 1.-4. klasside üldvõitjaks krooniti 4.b klass ja 5.-9. klasside arvestuses 9.a klass. 

Reedel, 12. novembril toimusid kooli staadionil sünnipäeva aktused. Seekord õues ja kahes vahetuses. Väga tore oli see, et vihma ei sadanud ja külmakraade ei olnud, isegi päikest nägime ning tuulest ei lasknud me end ka häirida. Aktusel esinesid kooli koorid ja tantsijad. Traditsiooniliselt andsime aktusel üle Aasta õpilase tiitli, õpilasesindus kuulutas välja õpilaste lemmikõpetaja ja vilistlaste esindaja, hoolekogu esimees Meelis Atonen andis üle vilistlasstipendiumi.

  • Aasta õpilane 2021 on Liya Rogolevskaja.

Liya on aktiivne õpilasesinduse juhatuse liige, väga hea õppeedukusega ja ta on saavutanud suurepäraseid tulemusi erinevatelt olümpiaadidelt.

  • Vilistlasstipendiumi saaja on Selina Feklina.

Selina on laia silmaringiga, kohusetundlik ja loominguline õpilane. Samuti on ta saavutanud väga häid tulemusi olümpiaadidelt.

  • Õpilaste lemmikõpetaja on loodusainete ja matemaatika õpetaja ning 9.a klassijuhataja Maila Visnap.

Palju õnne!

Jakobsoni teemaline viktoriin

10. novembril toimus võimlas teise tunni ajal Jakobsoni teemaline viktoriin 5.-9. klasside õpilastele. Viktoriinil osales 15 võistkonda, kes pidid leidma vastused küsimustele, mis olid koostatud Carl Robert Jakobsoni elu ja tegevuse kohta. 

Viktoriini tulemused:

I koht 9.c 

II koht  6.c 

III-IV koht 8.c ja 7.c.

Matemaatikaolümpiaadi koolivoor

5. novembril toimus järjekordne matemaatikaolümpiaadi koolivoor.

Koolivoor koosnes kahest osast:

I osa oli test, mille 10 ülesannet ootasid ainult õiget vastust.

II osa ülesannetes tuli kirja panna iga ülesande korrektne lahendus- ja mõttekäik.

 

Tulemused klasside kaupa on järgmised:

5. klass

1. koht Oliver Viitmaa 5c

2.-3. koht Rando Palanen 5c

2.-3. koht Aliide Vahter 5c

6. klass

1. koht Mirtel Kase 6c

2. koht Melissa Hein 6a

7. klass

1. koht Andre Ületoa 7c

2. koht Rebeka Rebane 7a

3. koht Saara Kalmu 7c

8. klass

1. koht Riin Põder 8c

2. koht Artur Andreson 8c

3.-4. koht Kaili Merila 8b

3.-4. koht Laura Allik 8b

9. klass

1. koht Selina Feklina 9c

2. koht Laura Nõmmeloo 9c

3. koht Liya Rogolevskaja 9c