Päevaraamat

Meie tegemised novembris 06. november moonika.parna


59. Viie kooli sõpruskohtumine Nõos

Kohtumise eelvõistlus matemaatikas toimus 28. novembril, kus osalesid 6.-11. klassi õpilased. Lõppvõistlus toimub 11.-12. jaanuaril 2024. aastal, kus osalevad ainult 10.-12. klassid. Lõppvõistlusel on kolm ainet: matemaatika, keemia ja füüsika. Põhikooli osas võistlesid Tartu Tamme Kool, Tartu Kesklinna Kool, Miina Härma Gümnaasium, Nõo Põhikool ja Viljandi Jakobsoni Kool.

Eelvõistlusel saavutatud parimad tulemused on järgmised:

6. klass

Ramon Ant 2.-3. koht

Josten Toomsalu 2.-3. koht

Asser Kase 4.-7. koht

Võistkondlik 3. koht

7. klass

Oliver Viitmaa 1.-2. koht

8. klass

Mirtel Kase 1. koht (maksimumpunktid)

9. klass

Andre Ületoa 1.-3. koht (maksimumpunktid)

Tiina Vilberg, matemaatikaõpetaja

Nuputa matemaatikavõistluse piirkondlik voor

30. novembril toimus Viljandi Paalalinna Koolis Nuputa võistluse piirkondlik voor.

Võistlus toimus kahes vanuserühmas.

5.- 6. klasside võistkonnas oli kaks 5. klassi ja kaks 6. klassi õpilast. Selles vanuserühmas tuli lahendada „jah-ei“ vastuseid nõudvad ülesanded, ristsõna, mille lahendussõna tuli panna nuputamisülesandesse ja viimane seejärel lahendada. Võistlusel olid ka nuputamisülesanded, mis nõudsid ainult õiget vastust ja loovusülesanded, kus vastusevariante oli rohkem. 5.- 6. klassi arvestuses saavutas meie kooli võistkond pärast lisaülesannete lahendamist 2. koha. Võistkonda kuulusid: Christella-Marleen Jürgen 5.c, Ramon Ant 6.b, Otto Mikkor 5.c, Asser Kase 6c.

7. klasside võistkonda kuulus kolm õpilast. Selles vanusrühmas tuli lahendada „jah-ei“ vastuseid nõudvad ülesanded, nuputamisülesanded ja loovusülesanded. 7. klasside arvestuses saavutas meie kooli võistkond 1. koha, edestades 2. kohta 4 punktiga. Võistkonda kuulusid Oliver Viitmaa 7c, Sebastian Murdla 7c, Marten Puusild 7c.

Tiina Vilberg, matemaatikaõpetaja

Viljandi põhikoolide playback "Tähed laval"

23. novembril toimus Sakala Keskuses Viljandi põhikoolide playback "Tähed laval". 

Playbackil osalesid 3.-9. klassi õpilased Jakobsoni, Paalalinna, Kesklinna ja Waldorfkoolist.

Etteasted olid väga ägedad, noored olid kõvasti vaeva näinud ja tulemus laval lihtsalt suurepärane!

Meie kooli õpilaste tulemused

3.-4. klasside arvestuses:

- III koht "Rulli, rulli, rulli", Öed. Esitajad Karmen Roht ja Doris Allikoja 4.c klassist;

- särava esituse eripreemia "Helista mulle mobiilile", Ice Cream. Esitajad Mia Hein, Bianka Takkel, Kerti Sinimets 3.b klassist;

- täpse originaalesituse jäljenduse eripreemia "Club Kung-Fu", Vanilla Ninja. Esitajad Lisanna Aim, Helene Mutle, Maarja Martma, Evelina Polishchuk 3.c klassist.

5.-6. klasside arvestuses:

- I koht "Don´t go too fast", Vanilla Ninja. Esitajad 5.b ja 6. b klassi õpilased: Lisette Pajumägi, Nora Salm, Chris Viitak, Carolin Anton, Lara Alexandra Org, Marelle Saar

- III koht "Pilvede embuses", Homme 18. Esitajad 6.c klassi õpilased: Adele Pukk, Brigitta Rebane.

Vaheesinejatena astusid üles ka VJK õpetajad, kes esitasid Unistuste bändi loo "Tahan oma raha tagasi". Laval rokkisid: Piret Veevo, Eini Ilves, Maila Visnap, Liis Mutle, Geit Mändmets, Rita Kadaja.

Playbacki toimumist toetasid: Castle Escape, Saku, Viljandi Linnavalitsus, Viljandi Jäähall, Viljandi Uisutajad, Jakobsoni, Kesklinna, Paalalinna, Kaare ja Waldorfkool.

Suur tänu fotograafidele Taivole ja VJK vilistlasele Mathildele ning kiitus ägedale õhtujuhile, kelleks oli samuti meie kooli vilistlane Lotta Laureen Loo. 

Aitäh kõigile, kes playbacki toimumisele kaasa aitasid ja järgmisel aastal kohtume jälle!

VII teadusteatrite festival

16. - 17. novembril toimus Viljandi Gümnaasiumis Eesti Koolide VII teadusteatrite festival. Meie kooli õpilased osalesid festivalil etendusega "Tänapäevane Punamütsike".  Etenduses mängisid Elis Loreen Nälk, Thora Liisa Vildersen, Rahel Sarapson, Henri Asu, Norman Puusaar ja Andre Ületoa. Õpilasi juhendasid loodusainete õpetajad Maila Visnap ja Ronald Laarmaa. 

Andre kirjutab festivalil osalemisest nii:  

„Teadusteatrite festival oli erakordne võimalus siduda huvi näitlemise, koostöö ning teaduse vahel. Samuti andis see võimaluse kogeda teiste imelisi näidendeid, neist õppida ja midagi uut teada saada. Kõige tipuks võtsime osa ka õhtuprogrammist, mis koosnes kolmest töötoast: Ugala tagatubade külastus, Ugala butafooria töötuba ja Taibukate Teaduskooli töötuba. Enim meeldis mulle butafooria töötuba, kus sai oma ala meistriga muljeid vahetada ning sidruniviilu valmistada (pärast töötuba valmis kõigil realistlik sidruniviil ning neid oli vahva gümnaasiumis näha). Nii esimese kui ka teise päeva lõpetamised tekitasid hubase ja ühtehoidva tunde, mis jäi veel ka nädalavahetuseks. Meie enda etendus tuli suurelt jaolt hästi välja. Üks arenemiskohtadest on kindlasti julgem ja tugevam rääkimine ning julgem kehakeel laval. Ainukeseks suureks segajaks osutus VJK sünnipäev, mis sattus samale päevale, kui oli festivali teine päev.“ 

Norman võttis festivalil käimise kokku nii: 

„Teadusteatrite festivalil käimine oli mulle meeldiv kogemus. Kõige rohkem meeldis mulle mitmekesisus ja loomingulisus nii etendustes kui ka töötubades. Meie etendus läks üpris kenasti, kuid vahepeal oleks võinud valjemini rääkida. Teiste loomingut ning lähenemisi oli ka väga tore näha. Huvitav oli ka käia Ugala teatris ringkäigul ning näha, mis lava taga toimub.  Festivalil käimist võiksin kokku võtta kui mitmekülgset, harivat ja nauditavat kogemust, kus nägin palju teiste koolide loomingut.“ 

Teisele päevale jäid veel KVARK teadusteatri etendus ja Viljandi Gümnaasiumi draamaõpetaja Silvia Soro töötuba. Saime palju häid näpunäiteid ja harjutusi tuleviku tarbeks.  
Meie õpilased olid tublid ja said teadusteatrite festivalil käimisega vahva kogemuse! Žürii märkis meie etenduse ära kui "Parim vastandite ühendamise etendus: vana ja uus, õues ja toas, füüsika ja keemia". 

Maila Visnap, füüsikaõpetaja

VJK 115 sünnipäevanädal

13.-17.  novembril toimus Jakobsoni teemanädal, millega tähistasime kooli 115. sünnipäeva.

Toimusid mitmed põnevad ettevõtmised:

- Jakobsoni teemaline viktoriin, kus osales 20 võistkonda 5.-9. klassist. Üldvõitja tiitli ja auhinnaks pitsakohviku kinkekaardi sai endale 8.c klassi võistkond;

- taskulambi jooks. Algklasside üldvõitjaks jooksid ennast 4.b klassi õpilased ja põhikooli üldvõitjaks 9. c klass. (9.c on võitnud jooksu üheksa aastat järjest, seekord siis lisaks ka üldvõitjad);

- vilistlastunnid, kus 16 vilistlast tutvustasid õpilastele oma põnevaid elukutseid ja jagasid mälestusi kooliajast.

Nädal lõppes piduliku sünnipäeva aktusega, kus kuulutasime välja mitmed tiitlid ja auhinna saajad:

- Õpilaste lemmikõpetaja Heli Rahnu

- Aasta õpilane Andre Ületoa

- Vilistlasstipendiumi saaja Rebeka Rebane

Oli tegevusterohke ja meeleolukas sünnipäeva nädal!

Palju õnne, VJK koolipere!

 

Balletistuudio ringreis

VJK balletistuudio oli 9.-10. novembril ringreisil Viljandi- ja Pärnumaal. Ringreisile suunduti balletiga "Nukumeister", mis esietendus maikuus 2023. Täissaalidele anti 6 meeleolukat etendust Suure-Jaanis, Paikusel, Pärnus, Sindis ja Häädemeestel. 

Suurepärane kogemus tantsijatele! Aitäh, juhendajad Katrin ja Marit, et lastele selle võimaluse andsite!

Isadepäeva perepäev VJK-s

11. novembril tähistasime koolis isadepäeva. Kell 11.00 toimus kontsert ja teadusteatri etendus ning seejärel liiguti edasi töötubadesse. Võimalik oli osaleda teaduse töötubades, raamatukogus sai meisterdada mustkunstikaarti ja 1. korruse klassiruumis visketopsi, võimlas toimusid õpilasesinduse noorte juhendamisel koostöö- ja osavusmängud ning uksed avas ka Taibukate Teaduskooli õppelabor. Lisaks said kõik soovijad ujuda ja avatud oli ka heategevuslik kohvik.

Tegevust jagus mitmeks tunniks!

Aitäh kõigile esinejatele, juhendajatele, töötubade tegijatele ja eriline tänu lapsevanematele ja õpetajatele, kes tõid kohvikusse müügiks küpsetisi ja muud head paremat. 

Heategevulik kohvik teenis 448,50 eurot, mis läheb vähekindlustatud õpilaste õppekäikude toetamiseks.

Aitäh kõigile peredele, et leidsite aega osaleda ja head saabuvat isadepäeva kõigile!

Saksa keele olümpiaad

9. novembril toimus meie koolis maakondlik saksa keele olümpiaad. Kokku osales 17 8.-9. klasside õpilast Viljandi maakonna koolidest. 2 tundi tegeleti aktiivselt saksa keelega: kuulati, loeti, pusiti grammatika kallal ja kirjutati pildi kirjeldust.

Lõpptulemusena saavutas I koha meie kooli 8.d klassi õpilane Henriette Kaasiku, II koha Marie Lubi ja III koha Brigitta Laid Paalalinna koolist.

Kõik osalejad olid väga tublid ja said tunnustuskaardi.  Auhindadega varustas meid Saksamaa Suursaatkond. 

Reet Orgusaar, saksa keele õpetaja

GLOBE sügiskool 4.-5. november 2023 

4.-5. novembril 2023. a toimus Viljandi Jakobsoni Koolis GLOBE kogukonna õpilastele suunatud sügiskool. Sügiskooli sooviti suvisel ekspeditsioonil sellepärast, et saaks ka aasta sees vanade tuttavatega kokku ja teha põnevaid asju. Sel aastal võtsime teatepulga üle Tsirguliina koolilt ja korraldasime kokkusaamise Viljandis.  

Kahel päeval toimus mitmeid põnevaid tegevusi. Tutvusime teineteisega BINGO-mängu ning 2 õiget-1 vale väidete kaudu. Mõlemad mängud olid õpilaste jaoks väga kaasahaaravad ja elevust tekitavad. Esimesse päeva mahtusid veel matk (7 km!) Viljandi mägisel maastikul, veeproovide kogumine ja Vernieriga vee parameetrite mõõtmine ning klassiruumis vee keemilised analüüsid. Loomulikult ei jäänud kirja panemata ka mõlema päeva ilmaandmed Thora Liisa juhtimisel. Mõtisklesime ka selle üle, mis on GLOBE-is see, mis paneb õpilastel silmad särama ja mida saaks selleks teha. Õhtu tõi endaga kaasa aja peale perioodilisustabeli pusle kokkupanemise (meil on nüüd keemiaklassis üle-Eestiline edetabel), keemiateemalise põgenemistoa ja lauamängu „Nutikas keemik“. Õpilased sotsialiseerusid hiliste õhtutundideni. 

Teisel päeval alustasime promovideode tegemisega, mis tutvustaksid animatsioonidena GLOBE tegevusi. Need videod on peagi leitavad GLOBE sotsiaalmeedia kanalitelt (Facebook ja Instagram). Igatahes sukeldusid õpilased sellesse ülesandesse ennastunustavalt ja omandasid suurepärased Stop Motion Studio aplikatsiooni kasutamise oskused. Edasi pidasime plaane Talvekooli osas ja ka seal oli õpilastel häid ettepanekuid ja soovitusi, kuidas seda korraldada ja millega sisustada. Sügiskool lõppes reflektsiooniga ja tuleb tõdeda, et osalejad olid küll väga väsinud, kuid jäid rahule.  

Täname: GLOBE Eesti, Viljandi Jakobsoni Kool, Daily (Baltic Restaurants), õp Agne Jõgis ja kõiki kalleid kolleege, kes saatsid oma lapsed ja hõimlased viimasel hetkel sügiskooli. Täname kõiki osavõtjaid, teiega oli väga tore! 

õp Ronald Laarmaa
VJK keemiaõpetaja ja GLOBE treener

1. klasside õppekäik Viljandi Muuseumisse

Oktoobri lõpus ja novembri alguses käisid kõik VJK 1. klassid Viljandi Muuseumis.

1.c klass võtab muuseumitunni kokku nii: muuseumitund oli väga teemakohane. Õppisime koolis, kuidas loomad ja linnud valmistuvad talveks.
Seda kõike sai nüüd ka muuseumis vaadata, kuulata, uurida. Nägime loomade ja lindude topiseid. Vaatasime loomade jälgi, linnupesi ja linnumune.
Põnev oli tunni lõpus täita töölehte. Tuli otsida iga pildi juurde õige looma või linnu nimetus.

Täname huvitava muuseumitunni eest!

 


 

 

59. Viie kooli sõpruskohtumine Nõos

Kohtumise eelvõistlus matemaatikas toimus 28. novembril, kus osalesid 6.-11. klassi õpilased. Lõppvõistlus toimub 11.-12. jaanuaril 2024. aastal, kus osalevad ainult 10.-12. klassid. Lõppvõistlusel on kolm ainet: matemaatika, keemia ja füüsika. Põhikooli osas võistlesid Tartu Tamme Kool, Tartu Kesklinna Kool, Miina Härma Gümnaasium, Nõo Põhikool ja Viljandi Jakobsoni Kool.

Eelvõistlusel saavutatud parimad tulemused on järgmised:

6. klass

Ramon Ant 2.-3. koht

Josten Toomsalu 2.-3. koht

Asser Kase 4.-7. koht

Võistkondlik 3. koht

7. klass

Oliver Viitmaa 1.-2. koht

8. klass

Mirtel Kase 1. koht (maksimumpunktid)

9. klass

Andre Ületoa 1.-3. koht (maksimumpunktid)

Tiina Vilberg, matemaatikaõpetaja

Nuputa matemaatikavõistluse piirkondlik voor

30. novembril toimus Viljandi Paalalinna Koolis Nuputa võistluse piirkondlik voor.

Võistlus toimus kahes vanuserühmas.

5.- 6. klasside võistkonnas oli kaks 5. klassi ja kaks 6. klassi õpilast. Selles vanuserühmas tuli lahendada „jah-ei“ vastuseid nõudvad ülesanded, ristsõna, mille lahendussõna tuli panna nuputamisülesandesse ja viimane seejärel lahendada. Võistlusel olid ka nuputamisülesanded, mis nõudsid ainult õiget vastust ja loovusülesanded, kus vastusevariante oli rohkem. 5.- 6. klassi arvestuses saavutas meie kooli võistkond pärast lisaülesannete lahendamist 2. koha. Võistkonda kuulusid: Christella-Marleen Jürgen 5.c, Ramon Ant 6.b, Otto Mikkor 5.c, Asser Kase 6c.

7. klasside võistkonda kuulus kolm õpilast. Selles vanusrühmas tuli lahendada „jah-ei“ vastuseid nõudvad ülesanded, nuputamisülesanded ja loovusülesanded. 7. klasside arvestuses saavutas meie kooli võistkond 1. koha, edestades 2. kohta 4 punktiga. Võistkonda kuulusid Oliver Viitmaa 7c, Sebastian Murdla 7c, Marten Puusild 7c.

Tiina Vilberg, matemaatikaõpetaja

Viljandi põhikoolide playback "Tähed laval"

23. novembril toimus Sakala Keskuses Viljandi põhikoolide playback "Tähed laval". 

Playbackil osalesid 3.-9. klassi õpilased Jakobsoni, Paalalinna, Kesklinna ja Waldorfkoolist.

Etteasted olid väga ägedad, noored olid kõvasti vaeva näinud ja tulemus laval lihtsalt suurepärane!

Meie kooli õpilaste tulemused

3.-4. klasside arvestuses:

- III koht "Rulli, rulli, rulli", Öed. Esitajad Karmen Roht ja Doris Allikoja 4.c klassist;

- särava esituse eripreemia "Helista mulle mobiilile", Ice Cream. Esitajad Mia Hein, Bianka Takkel, Kerti Sinimets 3.b klassist;

- täpse originaalesituse jäljenduse eripreemia "Club Kung-Fu", Vanilla Ninja. Esitajad Lisanna Aim, Helene Mutle, Maarja Martma, Evelina Polishchuk 3.c klassist.

5.-6. klasside arvestuses:

- I koht "Don´t go too fast", Vanilla Ninja. Esitajad 5.b ja 6. b klassi õpilased: Lisette Pajumägi, Nora Salm, Chris Viitak, Carolin Anton, Lara Alexandra Org, Marelle Saar

- III koht "Pilvede embuses", Homme 18. Esitajad 6.c klassi õpilased: Adele Pukk, Brigitta Rebane.

Vaheesinejatena astusid üles ka VJK õpetajad, kes esitasid Unistuste bändi loo "Tahan oma raha tagasi". Laval rokkisid: Piret Veevo, Eini Ilves, Maila Visnap, Liis Mutle, Geit Mändmets, Rita Kadaja.

Playbacki toimumist toetasid: Castle Escape, Saku, Viljandi Linnavalitsus, Viljandi Jäähall, Viljandi Uisutajad, Jakobsoni, Kesklinna, Paalalinna, Kaare ja Waldorfkool.

Suur tänu fotograafidele Taivole ja VJK vilistlasele Mathildele ning kiitus ägedale õhtujuhile, kelleks oli samuti meie kooli vilistlane Lotta Laureen Loo. 

Aitäh kõigile, kes playbacki toimumisele kaasa aitasid ja järgmisel aastal kohtume jälle!

VII teadusteatrite festival

16. - 17. novembril toimus Viljandi Gümnaasiumis Eesti Koolide VII teadusteatrite festival. Meie kooli õpilased osalesid festivalil etendusega "Tänapäevane Punamütsike".  Etenduses mängisid Elis Loreen Nälk, Thora Liisa Vildersen, Rahel Sarapson, Henri Asu, Norman Puusaar ja Andre Ületoa. Õpilasi juhendasid loodusainete õpetajad Maila Visnap ja Ronald Laarmaa. 

Andre kirjutab festivalil osalemisest nii:  

„Teadusteatrite festival oli erakordne võimalus siduda huvi näitlemise, koostöö ning teaduse vahel. Samuti andis see võimaluse kogeda teiste imelisi näidendeid, neist õppida ja midagi uut teada saada. Kõige tipuks võtsime osa ka õhtuprogrammist, mis koosnes kolmest töötoast: Ugala tagatubade külastus, Ugala butafooria töötuba ja Taibukate Teaduskooli töötuba. Enim meeldis mulle butafooria töötuba, kus sai oma ala meistriga muljeid vahetada ning sidruniviilu valmistada (pärast töötuba valmis kõigil realistlik sidruniviil ning neid oli vahva gümnaasiumis näha). Nii esimese kui ka teise päeva lõpetamised tekitasid hubase ja ühtehoidva tunde, mis jäi veel ka nädalavahetuseks. Meie enda etendus tuli suurelt jaolt hästi välja. Üks arenemiskohtadest on kindlasti julgem ja tugevam rääkimine ning julgem kehakeel laval. Ainukeseks suureks segajaks osutus VJK sünnipäev, mis sattus samale päevale, kui oli festivali teine päev.“ 

Norman võttis festivalil käimise kokku nii: 

„Teadusteatrite festivalil käimine oli mulle meeldiv kogemus. Kõige rohkem meeldis mulle mitmekesisus ja loomingulisus nii etendustes kui ka töötubades. Meie etendus läks üpris kenasti, kuid vahepeal oleks võinud valjemini rääkida. Teiste loomingut ning lähenemisi oli ka väga tore näha. Huvitav oli ka käia Ugala teatris ringkäigul ning näha, mis lava taga toimub.  Festivalil käimist võiksin kokku võtta kui mitmekülgset, harivat ja nauditavat kogemust, kus nägin palju teiste koolide loomingut.“ 

Teisele päevale jäid veel KVARK teadusteatri etendus ja Viljandi Gümnaasiumi draamaõpetaja Silvia Soro töötuba. Saime palju häid näpunäiteid ja harjutusi tuleviku tarbeks.  
Meie õpilased olid tublid ja said teadusteatrite festivalil käimisega vahva kogemuse! Žürii märkis meie etenduse ära kui "Parim vastandite ühendamise etendus: vana ja uus, õues ja toas, füüsika ja keemia". 

Maila Visnap, füüsikaõpetaja

VJK 115 sünnipäevanädal

13.-17.  novembril toimus Jakobsoni teemanädal, millega tähistasime kooli 115. sünnipäeva.

Toimusid mitmed põnevad ettevõtmised:

- Jakobsoni teemaline viktoriin, kus osales 20 võistkonda 5.-9. klassist. Üldvõitja tiitli ja auhinnaks pitsakohviku kinkekaardi sai endale 8.c klassi võistkond;

- taskulambi jooks. Algklasside üldvõitjaks jooksid ennast 4.b klassi õpilased ja põhikooli üldvõitjaks 9. c klass. (9.c on võitnud jooksu üheksa aastat järjest, seekord siis lisaks ka üldvõitjad);

- vilistlastunnid, kus 16 vilistlast tutvustasid õpilastele oma põnevaid elukutseid ja jagasid mälestusi kooliajast.

Nädal lõppes piduliku sünnipäeva aktusega, kus kuulutasime välja mitmed tiitlid ja auhinna saajad:

- Õpilaste lemmikõpetaja Heli Rahnu

- Aasta õpilane Andre Ületoa

- Vilistlasstipendiumi saaja Rebeka Rebane

Oli tegevusterohke ja meeleolukas sünnipäeva nädal!

Palju õnne, VJK koolipere!

 

Balletistuudio ringreis

VJK balletistuudio oli 9.-10. novembril ringreisil Viljandi- ja Pärnumaal. Ringreisile suunduti balletiga "Nukumeister", mis esietendus maikuus 2023. Täissaalidele anti 6 meeleolukat etendust Suure-Jaanis, Paikusel, Pärnus, Sindis ja Häädemeestel. 

Suurepärane kogemus tantsijatele! Aitäh, juhendajad Katrin ja Marit, et lastele selle võimaluse andsite!

Isadepäeva perepäev VJK-s

11. novembril tähistasime koolis isadepäeva. Kell 11.00 toimus kontsert ja teadusteatri etendus ning seejärel liiguti edasi töötubadesse. Võimalik oli osaleda teaduse töötubades, raamatukogus sai meisterdada mustkunstikaarti ja 1. korruse klassiruumis visketopsi, võimlas toimusid õpilasesinduse noorte juhendamisel koostöö- ja osavusmängud ning uksed avas ka Taibukate Teaduskooli õppelabor. Lisaks said kõik soovijad ujuda ja avatud oli ka heategevuslik kohvik.

Tegevust jagus mitmeks tunniks!

Aitäh kõigile esinejatele, juhendajatele, töötubade tegijatele ja eriline tänu lapsevanematele ja õpetajatele, kes tõid kohvikusse müügiks küpsetisi ja muud head paremat. 

Heategevulik kohvik teenis 448,50 eurot, mis läheb vähekindlustatud õpilaste õppekäikude toetamiseks.

Aitäh kõigile peredele, et leidsite aega osaleda ja head saabuvat isadepäeva kõigile!

Saksa keele olümpiaad

9. novembril toimus meie koolis maakondlik saksa keele olümpiaad. Kokku osales 17 8.-9. klasside õpilast Viljandi maakonna koolidest. 2 tundi tegeleti aktiivselt saksa keelega: kuulati, loeti, pusiti grammatika kallal ja kirjutati pildi kirjeldust.

Lõpptulemusena saavutas I koha meie kooli 8.d klassi õpilane Henriette Kaasiku, II koha Marie Lubi ja III koha Brigitta Laid Paalalinna koolist.

Kõik osalejad olid väga tublid ja said tunnustuskaardi.  Auhindadega varustas meid Saksamaa Suursaatkond. 

Reet Orgusaar, saksa keele õpetaja

GLOBE sügiskool 4.-5. november 2023 

4.-5. novembril 2023. a toimus Viljandi Jakobsoni Koolis GLOBE kogukonna õpilastele suunatud sügiskool. Sügiskooli sooviti suvisel ekspeditsioonil sellepärast, et saaks ka aasta sees vanade tuttavatega kokku ja teha põnevaid asju. Sel aastal võtsime teatepulga üle Tsirguliina koolilt ja korraldasime kokkusaamise Viljandis.  

Kahel päeval toimus mitmeid põnevaid tegevusi. Tutvusime teineteisega BINGO-mängu ning 2 õiget-1 vale väidete kaudu. Mõlemad mängud olid õpilaste jaoks väga kaasahaaravad ja elevust tekitavad. Esimesse päeva mahtusid veel matk (7 km!) Viljandi mägisel maastikul, veeproovide kogumine ja Vernieriga vee parameetrite mõõtmine ning klassiruumis vee keemilised analüüsid. Loomulikult ei jäänud kirja panemata ka mõlema päeva ilmaandmed Thora Liisa juhtimisel. Mõtisklesime ka selle üle, mis on GLOBE-is see, mis paneb õpilastel silmad särama ja mida saaks selleks teha. Õhtu tõi endaga kaasa aja peale perioodilisustabeli pusle kokkupanemise (meil on nüüd keemiaklassis üle-Eestiline edetabel), keemiateemalise põgenemistoa ja lauamängu „Nutikas keemik“. Õpilased sotsialiseerusid hiliste õhtutundideni. 

Teisel päeval alustasime promovideode tegemisega, mis tutvustaksid animatsioonidena GLOBE tegevusi. Need videod on peagi leitavad GLOBE sotsiaalmeedia kanalitelt (Facebook ja Instagram). Igatahes sukeldusid õpilased sellesse ülesandesse ennastunustavalt ja omandasid suurepärased Stop Motion Studio aplikatsiooni kasutamise oskused. Edasi pidasime plaane Talvekooli osas ja ka seal oli õpilastel häid ettepanekuid ja soovitusi, kuidas seda korraldada ja millega sisustada. Sügiskool lõppes reflektsiooniga ja tuleb tõdeda, et osalejad olid küll väga väsinud, kuid jäid rahule.  

Täname: GLOBE Eesti, Viljandi Jakobsoni Kool, Daily (Baltic Restaurants), õp Agne Jõgis ja kõiki kalleid kolleege, kes saatsid oma lapsed ja hõimlased viimasel hetkel sügiskooli. Täname kõiki osavõtjaid, teiega oli väga tore! 

õp Ronald Laarmaa
VJK keemiaõpetaja ja GLOBE treener

1. klasside õppekäik Viljandi Muuseumisse

Oktoobri lõpus ja novembri alguses käisid kõik VJK 1. klassid Viljandi Muuseumis.

1.c klass võtab muuseumitunni kokku nii: muuseumitund oli väga teemakohane. Õppisime koolis, kuidas loomad ja linnud valmistuvad talveks.
Seda kõike sai nüüd ka muuseumis vaadata, kuulata, uurida. Nägime loomade ja lindude topiseid. Vaatasime loomade jälgi, linnupesi ja linnumune.
Põnev oli tunni lõpus täita töölehte. Tuli otsida iga pildi juurde õige looma või linnu nimetus.

Täname huvitava muuseumitunni eest!