Päevaraamat

Meie tegemised septembris 09. september

6.a oli omadega rabas, “Reipalt koolipinki”, külalistund 9. klassidele


6.a oli omadega rabas

6.a käis õppekäigul Riisa rabas 17. septembril. Saime teada, kes on rabas ja mis on raba. Meie giid oli Krista Kingumets. Kolme tunni jooksul saime teada, et soos kasvab palju turbasammalt. Kas teadsite, et inimese jalajälg soos kaob alles 7 aastaga? Turvast tekib aastas juurde 1 millimeeter. Raba vesi ja turbasammal on natuke happeline ja vanasti kasutati turbasammalt laste mähkmetes. Viikingid mähkisid turbasammalt lihatükkide ümber, et see kauem säiliks. Raba kõige ohtlikumad kohad on älved. Saime teada, et kõiki rabas kasvavaid marju võib maitsta. Jõime ka laukavett, see on pruunikat värvi, kuid puhas. Raba laudteid ei kasuta mitte ainult inimesed, vaid ka loomad. Kui te mõtlete, miks rabas nii väikesed männid kasvavad, siis seetõttu, et rabamullas on vähe toitaineid ja vett raske kätte saada. Meie retk lõppes just enne vihmasadu.

Mirell Šeffer, 6.a klass

 

 

 

“Reipalt koolipinki”

13. septembril toimus koolis “Reipalt koolipinki” tervisepäev. Hommik algas direktori võimlemisminutitega, vahetundides said soovijad osaleda fotojahis, toimus tantsuvahetund ja oma tegemisi tutvustas JJ-Street tantsukool. Aitäh kõigile osalejatele!

 

 

 

Külalistund 9. klassidele

6. septembril käis meie koolis külas Prof. Dr. Gholamreza Anbarjafari (Shahab) TÜ teaduskoolist. Kaasahaaravast loengust said kõik üheksandikud targemaks teemal ”Computer vision and AI”. Kõige üllatavam oli aga see, kuidas nii keeruline teema on tegelikult seotud ka inimeste psühholoogia ja emotsioonidega. Samuti arutles professor meiega robotitest ja andis mõtteainet, kas need leiutised on tulevikus pigem ühiskonnale kasuks või pinnuks silmas. Kindlasti oli iga kuulaja loengu lõpus mõne teadmise võrra rikkam.

Liis Paul, 9.c klass

 

 

6.a oli omadega rabas

6.a käis õppekäigul Riisa rabas 17. septembril. Saime teada, kes on rabas ja mis on raba. Meie giid oli Krista Kingumets. Kolme tunni jooksul saime teada, et soos kasvab palju turbasammalt. Kas teadsite, et inimese jalajälg soos kaob alles 7 aastaga? Turvast tekib aastas juurde 1 millimeeter. Raba vesi ja turbasammal on natuke happeline ja vanasti kasutati turbasammalt laste mähkmetes. Viikingid mähkisid turbasammalt lihatükkide ümber, et see kauem säiliks. Raba kõige ohtlikumad kohad on älved. Saime teada, et kõiki rabas kasvavaid marju võib maitsta. Jõime ka laukavett, see on pruunikat värvi, kuid puhas. Raba laudteid ei kasuta mitte ainult inimesed, vaid ka loomad. Kui te mõtlete, miks rabas nii väikesed männid kasvavad, siis seetõttu, et rabamullas on vähe toitaineid ja vett raske kätte saada. Meie retk lõppes just enne vihmasadu.

Mirell Šeffer, 6.a klass

 


 

 

“Reipalt koolipinki”

13. septembril toimus koolis “Reipalt koolipinki” tervisepäev. Hommik algas direktori võimlemisminutitega, vahetundides said soovijad osaleda fotojahis, toimus tantsuvahetund ja oma tegemisi tutvustas JJ-Street tantsukool. Aitäh kõigile osalejatele!

 

 

 

Külalistund 9. klassidele

6. septembril käis meie koolis külas Prof. Dr. Gholamreza Anbarjafari (Shahab) TÜ teaduskoolist. Kaasahaaravast loengust said kõik üheksandikud targemaks teemal ”Computer vision and AI”. Kõige üllatavam oli aga see, kuidas nii keeruline teema on tegelikult seotud ka inimeste psühholoogia ja emotsioonidega. Samuti arutles professor meiega robotitest ja andis mõtteainet, kas need leiutised on tulevikus pigem ühiskonnale kasuks või pinnuks silmas. Kindlasti oli iga kuulaja loengu lõpus mõne teadmise võrra rikkam.

Liis Paul, 9.c klass