Päevaraamat

Meie tegemised novembris 11. november moonika.parna


Kolm matemaatikavõistlust nädalas

Matemaatikutel oli tihe nädal.

Esmaspäeval, 25. novembril võistlesime Tartus H. Treffneri Gümnaasiumis Viie Kooli Kohtumisel, mis toimus juba 60. korda. Juubeli puhul sai iga õpilane ja õpetaja mälestuseks pastapliiatsi viie kooli võistluse ja H. Treffneri gümnaasiumi logoga. Individuaalses arvestuses sai Oliver Viitmaa 8. klasside arvestuses maksimumpunktidega 1.-2. koha ja Mirtel Kase 9. klasside arvestuses samuti maksimumpunktidega 1. koha.

Võistkondlikus arvestuses sai 7. klassi võistkond 3. koha.

 

Neljapäeval, 28. novembril toimus Viljandi Paalalinna Koolis NUPUTA võistlus. 5.-6. klassid pidid lahendama ristsõna, „jah-ei“ vastustega ülesandeid ja nuputamisülesandeid. Võistles 12 võistkonda.

Meie kooli 2. võistkond saavutas 6.-7. koha.

7. klassid pidid lahendama „jah-ei“ vastustega ülesandeid ja 15 nuputamisülesannet. Võistles 11 võistkonda. Meie kooli mõlemad võistkonnad jagasid sõbralikult 4.-6. kohta.

Reedel, 29. novembril toimus Mustla Rahvamajas J. Depmani nim matemaatikaülesannete lahendamise võistlus. Ka seal on „jah-ei“ vastustega ülesanded, nuputamisülesanded ja lisaks loovusülesanded. 8.-9. klassi võistkonnad ja gümnaasiumi võistkonnad lahendasi ühesuguseid ülesandeid. Arvestust peeti siiski eraldi. 8.-9. klasside arvestuses oli 13 võistkonda.

Meie kooli 1. võistkond saavutas II koha.

Konverents "Kuidas teha enda koolist salliv kool?"

22. novembril osalesid VJK õpilasesinduse liikmed Eesti Õpilasesinduste Liidu korraldatud sallivuskonverentsil ,,Kuidas teha enda koolist salliv kool?". Konverentsi raames osalesid noored põnevatest töötubades ja kuulasid inspireerivaid ettekandeid. Nad said näpunäiteid, kuidas hoida vaimset tervist, kuidas võidelda kiusamisega ja kuidas käituda targalt internetis. Konverentsilt koguti mõtteid ja ideid, mida oma koolis edaspidi rakendada. Oli huvitav päev ja noored olid väga rahul, et konverentsil osaleda said. 

VJK õpilasesindus - koos ja hoos!

Teadusteatrite festival

20. novembril toimus Viljandi gümnaasiumis Eesti Koolide Teadusteatrite VIII Festival. Festivali teemaks oli kuulsaid avastusi ajaloos. Festival algas Silvia Soro töötoaga, kus tegime harjutusi, mis treenisid meie eneseväljendusoskust. Siis esitasid kuus kooli oma etendused. Mina koos Meribel Tamla, Anette-Larissa Piiri, Rahel Sarapsoniga esinesime oma etendusega, mis rääkis õhurõhust. Meie jäime oma esinemisega täitsa rahule, oli äge esineda ja samal ajal katseid teha. Seejärel saime süüa  ja tuli välja, et gümnaasiumis on samasugune nädalamenüü kui Jakobsoni koolis. Pärast söömist toimus töötuba, kus kõik pidid seletama, kuidas katsed käisid ja mis vahendeid kasutati. Meie etenduse katseid seletasin mina, sest teen teadusteatrite festivalil käimisest oma loovtöö. Festival lõppes autasustamisega ja ühise tordi söömisega. Kõiki esinejad said väikesed auhinnad ja ka tänukirjad. Meie tänukirja peal oli tunnustuseks "Sujuv meeskonnatöö õhurõhu füüsikas ja tipphetk oli pudelisse pugev muna!" Auhinnaks sai iga esineja AHHAA keskuse perepileti ja kommi.

Teadusteatrite festivalil käimine oli tore kogemus. 

Gete Kannimäe 8.c klassist

Kooli sünnipäeva nädal

11.-15. novembril toimus koolis Jakobsoni teemanädal. 

Ülevaade tegevustest:

Nädala jooksul osalesid kõik 1.-3. klassid ajalookoridoris Virve Kikase muuseumitundides. Õpilased said ülevaate kooli ajaloost, traditsioonidest ja tutvusid kooliga seotud ajaooliste esemetega. Olid väga põnevad tunnid ja lapsed ütlevad aitäh oma kooliõele, Virve Kikasele.

14. novembril toimus koolis traditsiooniline sünnipäeva teatejooks. 1.-4. klassi teatepulgaks oli pliiats ja 5.-9. klassil taskulamp. Kõige kiiremad jooksjad mõlemas vanusegrupis said auhinnaks rändkarika ja nendeks olid:

  • 1.-4. klasside arvestuses 3.b;
  • 5.-9. klasside arvestuses 9.c.

Esmakordselt võtsid jooksust osa ka õpetajad, kes oma kategoorias said loomulikult 1. koha. 

Palju õnne võitjatele, aitäh jooksu korraldajatele ja kiitus osalemise eest õpetajate võistkonnale!

- 15. novembril avasime koolimaja ees kauaaegse kunstiõpetaja Rein Grünbachi mälestuspingi. (Õpetaja Rein oli legendaarne õpetaja, Valgetähe V klassi teenetemärgi, EALi teenetemedali "Parim õpetaja", Tartu Ülikooli aumärgi kavaler, Viljandi linna elutöö ja presidendi hariduspreemia laureaat. Aitäh kõigile mälestuspingi idee autoritele ja elluviijatele!

15. novembril toimusid juba mitmendat aastat vilistlastunnid. Sel aastal said vilistlastundidest osa kõik 4.-9. klasside õpilased. Õpilaste sõnul olid tunnid väga huvitavad ja silmaringi avardavad. Oleme väga õnnelikud, et meie koolil on nii toredad vilistlased, kes ikka ja jälle tee tagasi kooli leiavad!

Suur aitäh tundide läbiviimise eest: Mihkel Servinski, Meelis Atonen, Ain Põder, Reeda Tuula-Fjodorov, Anete-Marleen Siimon, Priit Laos, Tõnis Tulp, Enno Parker, Liina Roht, Priit Ilver, Karin Lelle, Peeter Kuusk, Liisi Seil, Meeli Roosalu, Carol Lota Läänesaar, Cevin Suurhallik, Miia Palanen, Kätriin Uibo ja Kaja Saarepuu.

15. novembril lõpetasime kooli sünnipäeva nädala piduliku aktusega, kus osales kogu koolipere. Traditsiooniliselt andsime üle mitmed tiitlid ja tunnustused.

  •  Aasta õpilane/õpilasgrupp: VJK õpilasesindus
  • Vilistlasstipendium: Mirtel Kase
  •  Aasta vilistlane: Virve Kikas
  • Õpilaste lemmikõpetaja: Heli Rahnu

Palju õnne!

Saksa keele olümpiaad

14. novembril toimus maakondlik 8.-9. klasside saksa keele olümpiaad, kus meie 9. klassi võistkond saavutas I koha. Võistkonda kuulusid: Henriette Kaasiku, Kris Kaelep, Rahel Sarapson. Kiitus osalemise eest ka 8. klassi võistkonnale, kuhu kuulusid Sebastian Murdla, Rando Palanen ja Krislin Käsper.


Palju õnne!

Arukate õpilaste akadeemia

Arukate õpilaste akadeemia (AÕA) on Ida-Virumaalt alguse saanud ning maakonna kõiki koole ühendav loodusteadusliku sisuga õpilasvõistlus, mis toimub kooliaasta jooksul. Sellel aastal toimub võistlussari neljas piirkonnas: Ida-, Lääne-, Kesk- ja Lõuna-Eesti piirkonnas. Turniiri jooksul mängitakse kokku kuus mängu erinevates Viljandimaa koolides.

Mäng koosneb viiest osast:

I osa: 10 kiiret küsimust (küsimusele peab vastama 30 sekundi jooksul)

II osa: kuus audio/visuaal küsimust (küsimus on seotud pildi, heli või videoga)

III osa: Eksperiment (20 minuti jooksul tuleb läbi viia katse ning selle katse kohta küsimustele vastata)

IV osa: 4 arutlevat küsimust (vastata tuleb MIKS? küsimusele)

V osa: Külalise küsimus (alati on külas huvitav ettevõte/asutus, kes ennast tutvustab ja põneva küsimuse küsib)

Selle õppeaasta esimene kohtumine toimus 16.oktoobril Viljandi Jakobsoni Koolis. Eksperimendis tuli valmistada grilltikkudest torn, mis jääb püsima maavärinas. Külaliseks oli Laido Valdvee Clevoni Akadeemiast. 

Esimene võistlus õnnestus meie kooli tiimil võita. Võiskonda kuulusid: Mirtel Kase, Hedvig Pärnmäe, Sebasitian Murdla ja Oliver Viitma.

Teine võistlus toimus 13. novembril Viljandi Paalalinna Koolis. Eksperimendis tuli valmistada etteantud vahenditest ragulka. Punkte jagati selle järgi, kellel õnnestus oma ragulkaga väike penoplastist kuul kaugemale lennutada. Külalisesinejaks oli Eesti Maaülikooli Polli aiandusuuringute keskuse teadur Viive Sarv.

Meie võistkond saavutas tubli teise koha. Võistkonda kuulusid: Mirtel Kase, Kris Kaelep, Sebastian Murdla ja Oliver Viitmaa.

Palju õnne võitjatele!

Järgmine kohtumine toimub 4. detsembril Viljandi Kesklinna Koolis.

 

Loodusteaduste ainete õpetaja Maila Visnap

Isadepäeva perepäev

9. novembril toimus koolis isadepäeva perepäev. Päev algas kontserdiga, kus astusid üles solistid, koorid ja tantsijad. Pärast kontserti said kõik perepäevalised osaleda töötubades, ostelda täikal ja maiustada heategevuslikus kohvikus. Töötubades oli võimalus teha jäätist, meisterdada kingikarpi, voltida mänguketast ja VJK tegelusraamatut, osaleda viktoriinil, tegeleda robootikaga ja mängida erinevaid sportlikke mänge.

Põnev fakt: teaduse töötoas valmistati jäätist, milleks kulus 17 liitrit vahukoort, 20 liitrit lämmastikku ja 6 kg moosi!

  • Suur tänu esinejatele ja nende juhendajatele: Kersti Soopa, Kristi Vastisson, Marit Neering ja Katrin Hommik.
  • Aitäh töötubade läbiviijatele: Kristi, Piret ja Birgit Potter, Anu Sild, Tiina Grünberg, Kaja Lõuna, Maila Visnap, teadusringi ja õpilasesinduse noored.
  • Suur tänu heategevusliku kohviku tegijatele: Geit Mändmets, Eve Libe, Kersti Hendrikson, Liina ja Karmen Roht, Tauno Tilk, Kirli Suve, Katrin Hommik, Mari Järve, Ruslana Basarab, Merle Ütt.

Heategevusliku kohvikuga kogusime raha madalseiklusraja pikendamiseks ja hea meel on tõdeda, et teenisime 469 eurot! 

Head isadepäeva!

Kolm matemaatikavõistlust nädalas

Matemaatikutel oli tihe nädal.

Esmaspäeval, 25. novembril võistlesime Tartus H. Treffneri Gümnaasiumis Viie Kooli Kohtumisel, mis toimus juba 60. korda. Juubeli puhul sai iga õpilane ja õpetaja mälestuseks pastapliiatsi viie kooli võistluse ja H. Treffneri gümnaasiumi logoga. Individuaalses arvestuses sai Oliver Viitmaa 8. klasside arvestuses maksimumpunktidega 1.-2. koha ja Mirtel Kase 9. klasside arvestuses samuti maksimumpunktidega 1. koha.

Võistkondlikus arvestuses sai 7. klassi võistkond 3. koha.

 

Neljapäeval, 28. novembril toimus Viljandi Paalalinna Koolis NUPUTA võistlus. 5.-6. klassid pidid lahendama ristsõna, „jah-ei“ vastustega ülesandeid ja nuputamisülesandeid. Võistles 12 võistkonda.

Meie kooli 2. võistkond saavutas 6.-7. koha.

7. klassid pidid lahendama „jah-ei“ vastustega ülesandeid ja 15 nuputamisülesannet. Võistles 11 võistkonda. Meie kooli mõlemad võistkonnad jagasid sõbralikult 4.-6. kohta.

Reedel, 29. novembril toimus Mustla Rahvamajas J. Depmani nim matemaatikaülesannete lahendamise võistlus. Ka seal on „jah-ei“ vastustega ülesanded, nuputamisülesanded ja lisaks loovusülesanded. 8.-9. klassi võistkonnad ja gümnaasiumi võistkonnad lahendasi ühesuguseid ülesandeid. Arvestust peeti siiski eraldi. 8.-9. klasside arvestuses oli 13 võistkonda.

Meie kooli 1. võistkond saavutas II koha.

Konverents "Kuidas teha enda koolist salliv kool?"

22. novembril osalesid VJK õpilasesinduse liikmed Eesti Õpilasesinduste Liidu korraldatud sallivuskonverentsil ,,Kuidas teha enda koolist salliv kool?". Konverentsi raames osalesid noored põnevatest töötubades ja kuulasid inspireerivaid ettekandeid. Nad said näpunäiteid, kuidas hoida vaimset tervist, kuidas võidelda kiusamisega ja kuidas käituda targalt internetis. Konverentsilt koguti mõtteid ja ideid, mida oma koolis edaspidi rakendada. Oli huvitav päev ja noored olid väga rahul, et konverentsil osaleda said. 

VJK õpilasesindus - koos ja hoos!

Teadusteatrite festival

20. novembril toimus Viljandi gümnaasiumis Eesti Koolide Teadusteatrite VIII Festival. Festivali teemaks oli kuulsaid avastusi ajaloos. Festival algas Silvia Soro töötoaga, kus tegime harjutusi, mis treenisid meie eneseväljendusoskust. Siis esitasid kuus kooli oma etendused. Mina koos Meribel Tamla, Anette-Larissa Piiri, Rahel Sarapsoniga esinesime oma etendusega, mis rääkis õhurõhust. Meie jäime oma esinemisega täitsa rahule, oli äge esineda ja samal ajal katseid teha. Seejärel saime süüa  ja tuli välja, et gümnaasiumis on samasugune nädalamenüü kui Jakobsoni koolis. Pärast söömist toimus töötuba, kus kõik pidid seletama, kuidas katsed käisid ja mis vahendeid kasutati. Meie etenduse katseid seletasin mina, sest teen teadusteatrite festivalil käimisest oma loovtöö. Festival lõppes autasustamisega ja ühise tordi söömisega. Kõiki esinejad said väikesed auhinnad ja ka tänukirjad. Meie tänukirja peal oli tunnustuseks "Sujuv meeskonnatöö õhurõhu füüsikas ja tipphetk oli pudelisse pugev muna!" Auhinnaks sai iga esineja AHHAA keskuse perepileti ja kommi.

Teadusteatrite festivalil käimine oli tore kogemus. 

Gete Kannimäe 8.c klassist

Kooli sünnipäeva nädal

11.-15. novembril toimus koolis Jakobsoni teemanädal. 

Ülevaade tegevustest:

Nädala jooksul osalesid kõik 1.-3. klassid ajalookoridoris Virve Kikase muuseumitundides. Õpilased said ülevaate kooli ajaloost, traditsioonidest ja tutvusid kooliga seotud ajaooliste esemetega. Olid väga põnevad tunnid ja lapsed ütlevad aitäh oma kooliõele, Virve Kikasele.

14. novembril toimus koolis traditsiooniline sünnipäeva teatejooks. 1.-4. klassi teatepulgaks oli pliiats ja 5.-9. klassil taskulamp. Kõige kiiremad jooksjad mõlemas vanusegrupis said auhinnaks rändkarika ja nendeks olid:

  • 1.-4. klasside arvestuses 3.b;
  • 5.-9. klasside arvestuses 9.c.

Esmakordselt võtsid jooksust osa ka õpetajad, kes oma kategoorias said loomulikult 1. koha. 

Palju õnne võitjatele, aitäh jooksu korraldajatele ja kiitus osalemise eest õpetajate võistkonnale!

- 15. novembril avasime koolimaja ees kauaaegse kunstiõpetaja Rein Grünbachi mälestuspingi. (Õpetaja Rein oli legendaarne õpetaja, Valgetähe V klassi teenetemärgi, EALi teenetemedali "Parim õpetaja", Tartu Ülikooli aumärgi kavaler, Viljandi linna elutöö ja presidendi hariduspreemia laureaat. Aitäh kõigile mälestuspingi idee autoritele ja elluviijatele!

15. novembril toimusid juba mitmendat aastat vilistlastunnid. Sel aastal said vilistlastundidest osa kõik 4.-9. klasside õpilased. Õpilaste sõnul olid tunnid väga huvitavad ja silmaringi avardavad. Oleme väga õnnelikud, et meie koolil on nii toredad vilistlased, kes ikka ja jälle tee tagasi kooli leiavad!

Suur aitäh tundide läbiviimise eest: Mihkel Servinski, Meelis Atonen, Ain Põder, Reeda Tuula-Fjodorov, Anete-Marleen Siimon, Priit Laos, Tõnis Tulp, Enno Parker, Liina Roht, Priit Ilver, Karin Lelle, Peeter Kuusk, Liisi Seil, Meeli Roosalu, Carol Lota Läänesaar, Cevin Suurhallik, Miia Palanen, Kätriin Uibo ja Kaja Saarepuu.

15. novembril lõpetasime kooli sünnipäeva nädala piduliku aktusega, kus osales kogu koolipere. Traditsiooniliselt andsime üle mitmed tiitlid ja tunnustused.

  •  Aasta õpilane/õpilasgrupp: VJK õpilasesindus
  • Vilistlasstipendium: Mirtel Kase
  •  Aasta vilistlane: Virve Kikas
  • Õpilaste lemmikõpetaja: Heli Rahnu

Palju õnne!

Saksa keele olümpiaad

14. novembril toimus maakondlik 8.-9. klasside saksa keele olümpiaad, kus meie 9. klassi võistkond saavutas I koha. Võistkonda kuulusid: Henriette Kaasiku, Kris Kaelep, Rahel Sarapson. Kiitus osalemise eest ka 8. klassi võistkonnale, kuhu kuulusid Sebastian Murdla, Rando Palanen ja Krislin Käsper.


Palju õnne!

Arukate õpilaste akadeemia

Arukate õpilaste akadeemia (AÕA) on Ida-Virumaalt alguse saanud ning maakonna kõiki koole ühendav loodusteadusliku sisuga õpilasvõistlus, mis toimub kooliaasta jooksul. Sellel aastal toimub võistlussari neljas piirkonnas: Ida-, Lääne-, Kesk- ja Lõuna-Eesti piirkonnas. Turniiri jooksul mängitakse kokku kuus mängu erinevates Viljandimaa koolides.

Mäng koosneb viiest osast:

I osa: 10 kiiret küsimust (küsimusele peab vastama 30 sekundi jooksul)

II osa: kuus audio/visuaal küsimust (küsimus on seotud pildi, heli või videoga)

III osa: Eksperiment (20 minuti jooksul tuleb läbi viia katse ning selle katse kohta küsimustele vastata)

IV osa: 4 arutlevat küsimust (vastata tuleb MIKS? küsimusele)

V osa: Külalise küsimus (alati on külas huvitav ettevõte/asutus, kes ennast tutvustab ja põneva küsimuse küsib)

Selle õppeaasta esimene kohtumine toimus 16.oktoobril Viljandi Jakobsoni Koolis. Eksperimendis tuli valmistada grilltikkudest torn, mis jääb püsima maavärinas. Külaliseks oli Laido Valdvee Clevoni Akadeemiast. 

Esimene võistlus õnnestus meie kooli tiimil võita. Võiskonda kuulusid: Mirtel Kase, Hedvig Pärnmäe, Sebasitian Murdla ja Oliver Viitma.

Teine võistlus toimus 13. novembril Viljandi Paalalinna Koolis. Eksperimendis tuli valmistada etteantud vahenditest ragulka. Punkte jagati selle järgi, kellel õnnestus oma ragulkaga väike penoplastist kuul kaugemale lennutada. Külalisesinejaks oli Eesti Maaülikooli Polli aiandusuuringute keskuse teadur Viive Sarv.

Meie võistkond saavutas tubli teise koha. Võistkonda kuulusid: Mirtel Kase, Kris Kaelep, Sebastian Murdla ja Oliver Viitmaa.

Palju õnne võitjatele!

Järgmine kohtumine toimub 4. detsembril Viljandi Kesklinna Koolis.

 

Loodusteaduste ainete õpetaja Maila Visnap

Isadepäeva perepäev

9. novembril toimus koolis isadepäeva perepäev. Päev algas kontserdiga, kus astusid üles solistid, koorid ja tantsijad. Pärast kontserti said kõik perepäevalised osaleda töötubades, ostelda täikal ja maiustada heategevuslikus kohvikus. Töötubades oli võimalus teha jäätist, meisterdada kingikarpi, voltida mänguketast ja VJK tegelusraamatut, osaleda viktoriinil, tegeleda robootikaga ja mängida erinevaid sportlikke mänge.

Põnev fakt: teaduse töötoas valmistati jäätist, milleks kulus 17 liitrit vahukoort, 20 liitrit lämmastikku ja 6 kg moosi!

  • Suur tänu esinejatele ja nende juhendajatele: Kersti Soopa, Kristi Vastisson, Marit Neering ja Katrin Hommik.
  • Aitäh töötubade läbiviijatele: Kristi, Piret ja Birgit Potter, Anu Sild, Tiina Grünberg, Kaja Lõuna, Maila Visnap, teadusringi ja õpilasesinduse noored.
  • Suur tänu heategevusliku kohviku tegijatele: Geit Mändmets, Eve Libe, Kersti Hendrikson, Liina ja Karmen Roht, Tauno Tilk, Kirli Suve, Katrin Hommik, Mari Järve, Ruslana Basarab, Merle Ütt.

Heategevusliku kohvikuga kogusime raha madalseiklusraja pikendamiseks ja hea meel on tõdeda, et teenisime 469 eurot! 

Head isadepäeva!